Na wyjeździe z kartą kredytową

Karta kredytowa w Santander Consumer Banku - Visa TurboKARTA

Wiosenny czy letni wyjazd to czas pełen odpoczynku. Bez pośpiechu, bez stresu i bez… gotówki w portfelu. Dlaczego? Podróżowanie z portfelem wypełnionym bilonem czy banknotami może czasem przynieść więcej szkody niż pożytku. Właśnie dlatego, przy planowaniu zbliżających się wojaży, warto rozważyć skorzystanie z karty kredytowej


Zyskaj wygodę i łatwy dostęp do pieniędzy
Spływ kajakowy urzekającą rzeką Barycz czy odpoczynek na rozgrzanych plażach Riwiery Tureckiej? Nieważne jak i gdzie planujesz spędzić urlop. Ważne, aby było Ci wygodnie. Kartą kredytową zapłacić możesz praktycznie wszędzie. Jeżeli trafisz w miejsce, do którego taka metoda płatności jeszcze nie dotarła, to możesz skorzystać z sieci bankomatów -. trzeba tylko pamiętać o ewentualnych dodatkowych kosztach.


Kontroluj z łatwością swoje wydatki 
Wiosenne i letnie podróże mają to do siebie, że czasem … trudno się kontrolować. Dzięki Bankowości Internetowej Santander Consumer Banku w każdym miejscu i o każdej porze sprawdzisz stan swoich pieniędzy na karcie – wystarczy dostęp do Internetu. Dodatkowo, po powrocie będziesz w stanie dokładnie podsumować wakacyjne wydatki i z rozmarzeniem wspomnieć o filiżance aromatycznej kawy z włoskiej kawiarni czy świeżutkim croissancie zjedzonym pod Wieżą Eiffla.


Zapewnij bezpieczeństwo (w) podróży
Kartę łatwo schowasz do portfela.  W przeciwieństwie do większej ilości gotówki nie zajmuje dużo miejsca, więc nie trzeba się martwić, gdzie ją bezpiecznie przechować. Ponadto nawet utrata karty, w przeciwieństwie do utraty gotówki, to nie koniec świata… nawet na końcu świata. Wystarczy jeden telefon, aby zastrzec kartę i móc cieszyć się z wyjazdu bez obaw o bezpieczeństwo pieniędzy. Wybierając się na wakacje warto rozdzielić nasze fundusze np. na dwie karty (może być debetowa i kredytowa) i nieco gotówki w lokalnej walucie – w taki sposób poradzimy sobie w każdej sytuacji. 


Nie wymieniaj waluty bez potrzeby
Zagraniczne wojaże nie muszą być związane z - często kłopotliwą - wymianą znacznej ilości waluty. Niezależnie, czy płacisz kartą w euro, dolarach, rupiach czy jenach, z Twojego rachunku pobrana zostanie odpowiednia kwota w złotówkach. Koszty przewalutowania w Santander Consumer Banku są niewielkie, więc zazwyczaj po prostu nie opłaca się wymieniać waluty w kantorze, tym bardziej, że trudno jest z góry przewidzieć ile będziemy jej potrzebować.
Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo ilość posiadanej waluty lepiej ograniczyć do minimum. Jeśli okaże się, że jest potrzebna dodatkowa gotówka w lokalnej walucie zawsze można ją wypłacić z bankomatu.


Rezerwuj wakacje z głową i… kartą kredytową
Karta kredytowa przydaje się nie tylko w podróży, ale także na etapie planowania wyjazdu. Jest nie tylko pomocna, ale często również niezbędna, podczas dokonywania rezerwacji biletów lotniczych i noclegu czy wynajmowania samochodu przez Internet. Warto więc zadbać o jej posiadanie już przed planowaną podróżą, tak by uniknąć kłopotliwych sytuacji.


Nie marnuj pieniędzy na niewykorzystaną walutę
Ostatni dzień przed powrotem do Polski, a w portfelu zostały Ci jeszcze niewydane 72 chorwackie kuny? W takim momencie zapewne zastanawiasz się, czy wydać je na niepotrzebne zakupy dopóki jesteś jeszcze za granicą, czy może przywieźć je do kraju i zachować na pamiątkę. Korzystając z karty nie masz takiego problemu. Wydajesz tyle, ile planujesz, a zaoszczędzone pieniądze w złotówkach masz zawsze do dyspozycji na swoim rachunku, choćby po to, aby zrealizować któryś ze swoich powyjazdowych planów. 


Wybierz odpowiednią kartę w podróż samochodem 
Każda karta kredytowa oznacza komfort podczas podróży. Warto jednak poszukać takiej, która zapewni Ci dodatkowe korzyści. Jeśli wybierasz się na wakacje samochodem TurboKARTA będzie idealnym rozwiązaniem. Po pierwsze, pozwoli zaoszczędzić na koszcie paliwa bez względu na to w jakim kraju będziesz tankował. Po drugie, otrzymasz darmowe ubezpieczenie car assistance ważne na niemal całym terytorium Europy.  
Więcej szczegółów dotyczących kart kredytowych znajdziesz na stronie Santander Consumer Banku w zakładce KARTY KREDYTOWE.

Polecane artykuły
Akademia Zdrowia Santandera

Akademia Zdrowia Santandera – ruszamy (w) Polskę!

29 maja 2018 Blisko Ciebie
Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników Nordic Walking: III edycja Akademii Zdrowia...
Czytaj więcej
Wannado

Obudź w dziecku pasję do sportu!

29 maja 2018 Blisko Ciebie
Aktywność fizyczna to jeden z podstawowych elementów zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży....
Czytaj więcej
TurboKARTA - karta kredytowa Visa w Santander Consumer Banku

Karta pełna możliwości

19 marca 2018 Bank Możliwości
Polacy wciąż nieufnie podchodzą do kart kredytowych. A przecież to niezwykle wygodna i – pod...
Czytaj więcej