Akademia Zdrowia Santandera – ruszamy (w) Polskę!

Akademia Zdrowia Santandera

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników Nordic Walking: III edycja Akademii Zdrowia Santandera połączyła swoje siły z projektem Nordic Walking na receptę i rusza już 8 maja! Wraz z naszymi Partnerami – Polską Federacją Nordic Walking oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia z profesjonalnymi instruktorami w 100 miejscowościach w całej Polsce.

 

Nordic Walking – sport dla każdego!

Ta zdobywająca coraz większą popularność na całym świecie aktywność fizyczna powstała w Finlandii w latach 60. XX wieku. Szacuje się, że obecnie liczba miłośników „chodzenia z kijkami” przekracza 10 milionów osób1​.

Więcej o historii tej dyscypliny można przeczytać na stronie Międzynarodowej Federacji  Nordic Walking INWA.

 

Dlaczego Nordic Walking?

Nordic Walking to doskonały sposób na wzmocnienie układu krążenia, poprawę ruchomości stawów i spalenie niepotrzebnych kalorii. Dla wszystkich. Niezależnie od wieku.

Filozofia Nordic Walking opiera się na prostocie i dostępności - żeby zacząć ćwiczyć - wystarczy chcieć. Należy po prostu wziąć kijki w dłoń i… ruszać w drogę, najlepiej z instruktorem, który pokaże poprawną technikę i dostosuje intensywność marszu do kondycji fizycznej.

 

Warto się poruszać z Santander Consumer Bankiem

Opiekę instruktora na dobry początek zapewnia Akademia Zdrowia Santandera. Całkowicie bezpłatnie. Co trzeba zrobić, żeby poruszać się z nami? Przyjść na miejsce zbiórki, podpisać się na liście obecności i... rozpocząć wspólne ćwiczenia z grupą fantastycznych ludzi.

Moc naszych spotkań tkwi właśnie w ludziach – wspólne treningi to przecież nie tylko doskonała okazja do opanowania poprawnej techniki czy poznania metod rozgrzewki, ale również do nawiązania znajomości na całe życie.

 

Akademia Zdrowia Santandera - kiedy i gdzie?

W ramach Akademii Zdrowia Santandera i projektu Nordic Walking na receptę spotykać się będziemy co tydzień, zawsze we wtorki o godz. 17:00 - od 8 maja do 27 listopada. Seria 30 zajęć obejmie aż 100 miejscowości w całej Polsce. Listę znaleźć można na stronie akademia-zdrowia.com oraz pfnw.eu.

Bardziej zaawansowanych zawodników zachęcamy natomiast do sprawdzenia się z innymi w zawodach Pucharu Polski i Pucharach Regionalnych wspieranych przez Akademię Zdrowia Santandera. Pierwsza impreza z tego cyklu już 5 maja w Mielnie. Zapisy odbywają się na stronie www.pucharpolskinw.pl.

Fot. Beata Zarach

Polecane artykuły
Podpis cyfrowy

Wygodnie, wygodniej… podpis cyfrowy

29 maja 2018 Bank Możliwości
Nikt z nas nie lubi formalności. Szczególnie na zakupach. W Santander Consumer Banku doskonale to...
Czytaj więcej
Wannado

Obudź w dziecku pasję do sportu!

29 maja 2018 Blisko Ciebie
Aktywność fizyczna to jeden z podstawowych elementów zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży....
Czytaj więcej
O co chodzi w nordic walking

O co chodzi w nordic walking?

26 kwietnia 2018 Blisko Ciebie
Widzimy ich w parkach, lasach, na ulicach miast i na wiejskich drogach. Pełni radości i wigoru...
Czytaj więcej