Wygodnie, wygodniej… podpis cyfrowy

Podpis cyfrowy

Nikt z nas nie lubi formalności. Szczególnie na zakupach. W Santander Consumer Banku doskonale to rozumiemy i w trosce o wygodę naszych klientów udostępniamy Cyfrowy Podpis, umożliwiający szybkie i bezpieczne sfinalizowanie umowy o kredyt na zakup towarów i usług, czyli popularnych rat.

Zastanawiasz się, jak i gdzie można skorzystać z cyfrowego podpisu? Już wyjaśniamy!

Jeszcze do niedawna, czyli do 1 kwietnia 2018 roku, każdy, kto kupował na raty w sklepie stacjonarnym, musiał podpisać wydrukowaną umowę o kredyt na zakup towarów i usług. Podpisać nie raz, ale aż kilkanaście razy, ponieważ standardowa umowa o kredyt na zakupu towarów i usług wraz z ewentualnymi załącznikami może mieć średnio szesnaście stron, a każda z nich wymaga, a raczej wymagała, podpisu kredytobiorcy. Teraz wystarczy jeden… cyfrowy podpis.

Jak i gdzie skorzystać z cyfrowego podpisu?

  1. Wybierz towar i zwróć się do sprzedawcy z informacją, iż wybrane produkty chcesz kupić na raty Santander Consumer Banku z wykorzystaniem podpisu cyfrowego. Sprzedawca poprosi Cię o Twój numer telefonu, adres e-mail oraz niezbędne dokumenty i sporządzi umowę o kredyt.
  2. Zapoznaj się z dokumentacją i zaakceptuj jej treść w specjalnej aplikacji na komputerze sprzedawcy.
  3. Odczytaj hasło SMS wysłane na podany przez Ciebie numer telefonu i wprowadź je w aplikacji na komputerze sprzedawcy.
  4. Chronioną hasłem dokumentację w formie pliku PDF otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.

Santander Consumer Bank współpracuje z ponad 35 000 sklepów na terenie całej Polski. Jak je znaleźć? Wystarczy szukać logo Santander Consumer Banku i hasła „Tu kupisz na raty”. Więcej informacji o sieci sprzedaży ratalnej uzyskasz m.in. na naszym oficjalnym profilu na Facebooku oraz podczas rozmowy z konsultantem infolinii pod numerem telefonu: 195 00 (cena zgodnie z taryfą operatora).

Cyfrowy podpis – oszczędność czasu i… natury!

Papierowe umowy stanowią często pewne utrudnienie w życiu klientów - trzeba je nie tylko odręcznie podpisywać, ale także później bezpiecznie przechowywać w domowym zaciszu. To oczywiste. Mniej oczywisty jest natomiast fakt, iż papierowe umowy to również problem dla natury. Jeśli zależy nam na środowisku powinniśmy działać.

Coraz więcej z nas chce żyć ekologicznie nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym – wyjaśnia Celina Zdzienicka, inicjatorka projektu z Departamentu Rozwoju Bankowości Elektronicznej Santander Consumer Banku. – Cyfrowy podpis pozwala zmniejszyć zużycie papieru i tonera używanych do drukowania dokumentacji kredytowej, dlatego tak chętnie wprowadzamy projekty, których rozwiązania opierają się na digitalizacji, a jednocześnie dbają o przyrodę.

Według naszych szacunków, drobna zmiana nawyków konsumenckich i zastąpienie 80% umów tradycyjnych umowami online może oszczędzić ponad 45 ton papieru oraz uratować prawie 800 drzew rocznie. Jeden podpis cyfrowy to tak naprawdę wielka różnica.  (Pod)piszesz się na to?

Polecane artykuły
Akademia Zdrowia Santandera

Akademia Zdrowia Santandera – ruszamy (w) Polskę!

29 maja 2018 Blisko Ciebie
Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników Nordic Walking: III edycja Akademii Zdrowia...
Czytaj więcej
Polecanie może się opłacać

Polecanie może się opłacać

09 kwietnia 2018 Bank Możliwości
Przyjaźń i pieniądze nie idą w parze? Nie w Santander Consumer Banku. Za polecenie kredytu...
Czytaj więcej
Mężczyźni częściej wybierają raty?

Mężczyźni częściej wybierają raty?

19 marca 2018 Bank Możliwości
Jest wiele dróg, które pozwalają nam na spełnianie naszych planów. Jedną z nich mogą być zakupy na...
Czytaj więcej