Obudź w dziecku pasję do sportu!

Wannado

Aktywność fizyczna to jeden z podstawowych elementów zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży. Rozwoju nie tylko fizycznego, ale również psychicznego, emocjonalnego i społecznego. Właśnie dlatego, tak bardzo istotna jest rola rodziców – musimy wspólnie, od najmłodszych lat, przekazywać naszym pociechom pasję do sportu i zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu. Świetną okazją ku temu jest Festiwal sportu dla dzieci Wannado – wspaniała  i inspirująca idea, wspierana przez Santander Consumer Bank – oficjalnego partnera wydarzenia.

Festiwal Wannado to zainicjowane przez naszych południowych sąsiadów, Czechów, międzynarodowe święto sportu dla dzieci. Idea wydarzenia zakłada, że aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu i świetną alternatywą dla niekoniecznie zdrowego, współczesnego stylu życia. Pomysł na zachęcenie dzieci i rodziców do wspólnego odkrywania piękna sportu okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę i bardzo szybko zdobył popularność również w naszym kraju, gdzie obecny jest już od 2016 roku – w ciągu dwóch lat w wydarzeniu wzięło udział aż 8 500 dzieci wraz z opiekunami.

Założenie Festiwalu Wannado jest proste – zapraszamy dzieci i rodziców do świata sportu oraz umożliwiamy im spróbowanie swoich sił w różnorodnych dyscyplinach uprawianych w regionie. Oprócz popularnych i ogólnodostępnych sportów, takich jak piłka nożna czy koszyków, uczestnicy mają możliwość zapoznania się z pomocą trenera i zawodników z dyscyplinami spotykanymi jedynie w telewizji przy okazji wielkich imprez sportowych. Szermierka, zapasy, hokej na trawie czy może pływanie synchroniczne? Wybór należy do najmłodszych! Łącznie, w dwóch polskich edycjach festiwalu mieliśmy zaszczyt gościć aż 2 654 młodych sportowców ze 156 klubów pod opieką 468 trenerów oraz instruktorów, prezentujących 64 dyscypliny sportu na 182 stanowiskach. Liczby mówią same za siebie – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Festiwal Wannado odbywa się pod hasłem „Dzieci - dzieciom” i faktycznie, bardzo dużą rolę odgrywają na nim młodzi zawodnicy – to właśnie oni prezentują uprawiane przez siebie dyscypliny sportu, opowiadają o ich zaletach i zachęcają do zapisania się do klubów i sekcji sportowych. Oprócz wspólnych ćwiczeń wraz z zawodnikami, na festiwalu Wannado, dzieci mogą również spotkać swoich sportowych idoli, wziąć udział w zawodach i konkursach oraz… świetnie się bawić. Ponieważ właśnie o to chodzi w sporcie.

Oczywiście, organizatorzy dbają nie tylko o najmłodszych, ale także o nieco starszych uczestników wydarzenia. Rodzice mogą oprócz gorącego kibicowania, porozmawiać z przedstawicielami klubów, fizjoterapeutami i psychologami sportu i pomóc wybrać swojemu dziecku jak najlepiej. 

W 2018 roku, Festiwal Wannadoo zagości w trzech miastach: Katowicach, Gdańsku, oraz po raz pierwszy w Warszawie.

Gdzie czekamy z atrakcjami dla najmłodszych?

3 czerwca 2018 
Katowice 
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, ul. Mikołowska 72A
11:00-17:00

10 czerwca 2018
Gdańsk
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, ul. Kazimierza Górskiego 1
11:00-17:00

17 czerwca 2018
Warszawa
Plaża Wilanów przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy, ul. Franciszka Klimczaka 2
11:00-17:00

To co? Widzimy się na Festiwalu Wannado!

Polecane artykuły
Akademia Zdrowia Santandera

Akademia Zdrowia Santandera – ruszamy (w) Polskę!

29 maja 2018 Blisko Ciebie
Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników Nordic Walking: III edycja Akademii Zdrowia...
Czytaj więcej
Karta kredytowa w Santander Consumer Banku - Visa TurboKARTA

Na wyjeździe z kartą kredytową

29 maja 2018 Bank Możliwości
Wiosenny czy letni wyjazd to czas pełen odpoczynku. Bez pośpiechu, bez stresu i bez… gotówki w...
Czytaj więcej
Zanim usłyszysz dzień dobry

Zanim usłyszysz dzień dobry

19 marca 2018 Poznaj nas
Grupa Santander to największy bank w strefie euro, jedna z największych grup finansowych na świecie...
Czytaj więcej