Bądź smart na zakupach

Smart zakupy dzięki TurboKARCIE Santander Consumer Banku

Jak kupować wygodniej i taniej? Z pomocą przychodzi smart shopping, czyli sprytne zakupy, polegające między innymi na  rozsądnym korzystaniu z promocji oraz programów lojalnościowych a także na kupowaniu online. Sprawdźmy, jak upolować prawdziwe okazje!

Być może nie zdajesz sobie nawet sprawy, że już postępujesz zgodnie z zasadami smart shoppingu. Według raportu „Polaków portfel własny: Kochamy okazje” Santander Consumer Banku, zdecydowana większość respondentów stwierdziła, że korzystanie z promocji i zniżek służy oszczędzaniu pieniędzy. Pytanie brzmi: gdzie i jak szukać okazji? W dzisiejszych czasach wystarczy być trochę smart i nie obawiać się nowych technologii.

Okazje są w zasięgu ręki - a zwłaszcza kciuka

Przy okazji zakupów online warto skorzystać z porównywarki cen i wybrać najtańszą opcję, a także przeczytać opinie innych użytkowników na temat danego zakupu. Różnego rodzaju mobilne aplikacje wspierają nas w dokonywaniu szybkich zakupów, a do tego znacznie ułatwiają dostęp do szerokiej oferty produktów. Widząc korzyści z takiego rozwiązania, sklepy i serwisy aukcyjne co jakiś czas udoskonalają swoje aplikacje, aby były one jak najbardziej praktyczne.

Jeżeli już mowa o mobilnych technologiach, warto również zwrócić uwagę na aplikacje, które skupiają promocyjne oferty z różnych sklepów. Dzięki nim można porównać ceny np. w dyskontach spożywczych i wybrać ten, w którym danego dnia są największe promocje. Warto polować na specjalne oferty weekendowe, które stały się ostatnio popularne ze względu na zakaz handlu w niedziele.

Nasza rada: nie bój się używać aplikacji mobilnych, które pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Lojalność i dzielenie są zawsze w cenie

Dużo firm oferuje swoim klientom karty lojalnościowe, które mogą mieć postać namacalnych kart, przypominających karty magnetyczne, lub kuponów, dostępnych w każdej chwili w specjalnej aplikacji mobilnej. Niektóre serwisy zwiększają swój zasięg, korzystając z prostej i skutecznej metody polecania swoich produktów i usług przez znajomych, dzięki czemu zyskuje każda ze stron.

Bardzo popularne są również serwisy, które pozwalają na korzystanie z danej usługi w ramach wynajmu lub dzielenia się. Tak działają strony typu Airbnb, których użytkownicy użyczają miejsca noclegowe w swoich domach innym podróżującym. Innym przykładem są aplikacje pozwalające na przejazd samochodem z kierowcą, który podróżuje na konkretnym odcinku i ma wolne miejsce w aucie.

Dziś możemy tanio podróżować samochodem (dzieląc się kosztami z pasażerami), rowerem (wynajmując go na określony termin i płacąc jedynie za czas użytkowania), a także samolotem. W tym ostatnim przypadku nie chodzi jednak o tanie latanie ze znajomym pilotem, ale o wzrost konkurencyjności na rynku lotniczym.

Spora część Polaków może sobie pozwolić na spędzenie chociaż jednego weekendu rocznie za granicą. Wystarczy „upolować” ciekawą okazję, a z pomocą przyjdą nam znowu różnego rodzaju aplikacje oraz portale, które przedstawiają promocje, dzięki którym za niewielką opłatę w krótkim czasie przeniesiemy się do innego kraju.

Nasza rada: pamiętaj, że w dzisiejszych czasach nie musisz mieć wszystkiego na własność. Poznaj moc ekonomii współdzielenia (sharing economy) i skorzystaj z usług wspólnego transportu lub dzielenia się mieszkaniem w obcym mieście. Skorzysta na tym Twój portfel, a ponadto poznasz nowych ludzi, którzy skupiają się w ciekawych mikrospołecznościach.  

Co zrobić, żeby karta Tobie płaciła?

Warto także wspomnieć o kartach oferujących zwroty pieniędzy za zakupy. Dobrym przykładem jest Visa TurboKARTA Santander Consumer Banku. Sprawia ona, że zakupy są nie tylko wygodniejsze, ale również mogą być tańsze. Karta ma wiele zalet, które gwarantują zwrot 1% za paliwo i pozostałe zakupy na stacjach paliw na całym świecie, 3% za płatności w restauracjach, kawiarnaich, barach, fast-foodach, czy zamówienia jedzenia online. Z kolei 5% zwrotu można otrzymać za płacenie tą kartą kredytową Visa na samodzielnych myjniach samochodowych. Kartę otrzymasz w Santander Consumer Banku po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej.

Jeżeli lubisz tańsze zakupy i jesteś posiadaczem karty Visa, możesz zarejestrować ją na visaoferty.pl lub przez dedykowaną aplikację mobilną. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z ofert promocyjnych, płacąc zarejestrowaną kartą Visa u partnerów programu. Nie potrzebujesz do tego żadnych kodów, kuponów oraz kart lojalnościowych, a zwrot pieniędzy na kartę Visa jest szybki i gwarantowany – już w ciągu pięciu dni roboczych.

Nasza rada: skorzystaj z TurboKARTY Santander Consumer Banku i przekonaj się, że jest ona niezastąpiona podczas codziennych zakupów i w podróży.

Sposobów na smart shopping jest naprawdę dużo i najczęściej są pod ręką, w smartfonie. W społeczeństwie, w którym coraz bardziej liczy się wolny czas dla siebie oraz bliskich, każde działanie usprawniające zakupy jest na wagę złota. Bądź smart również podczas zakupów i ogranicz swoje codzienne wydatki!

Polecane artykuły
Na wakacje z TurboKARTĄ Santander Consumer Banku

Wakacje nie dla każdego Polaka

08 czerwca 2019 Blisko Ciebie
Polacy nie planują dużych wydatków w związku z rozpoczynającymi się wakacjami. Co czwarty...
Czytaj więcej
Karta kredytowa w Santander Consumer Banku

Karta kredytowa bez tajemnic

02 kwietnia 2019 Bank Możliwości
Miliony Polaków używają kart kredytowych podczas codziennych zakupów. Ponad połowa z nich, według...
Czytaj więcej
Zabierz w drogę TurboKARTĘ - kartę kredytową Visa Santander Consumer Banku

Zabierz w drogę TurboKARTĘ

21 czerwca 2018 Bank Możliwości
Wakacje to czas odpoczynku, relaksu, na które czekamy przez cały rok. Te dni po prostu muszą być...
Czytaj więcej