Każdy z nas ma w sobie niezwykły dar

Bieg po Nowe Życie już w Wiśle 2019

„Zwykła karta – Niezwykły dar” to akcja, która promuje i przekazuje świadectwa woli, wyrażające indywidualną zgodę na pobranie po śmierci narządów do przeszczepienia.  Specjalne świadectwo dostępne jest również do pobrania na stronie internetowej Santander Consumer Banku. Zwykła karta – Niezwykły dar jest częścią Biegu po Nowe Życie promującego polską transplantologię. Kolejna 14. edycja biegu, którego Generalnym Partnerem jest Santander Consumer Bank odbędzie się już 13 kwietnia w Wiśle.   

Drobny gest, a znaczy tak wiele

W 2018 roku organizatorzy Biegu po Nowe Życie wraz z Santander Consumer Bankiem postanowili rozdać podczas największych wydarzeń sportowych w Polsce 100 000 świadectw woli, zachęcając równocześnie do ich podpisywania i rozmawiania o tym z bliskimi. Świadectwa wręczane były przez osoby po przeszczepieniach. Każdy uczestnik wydarzenia mógł z nimi porozmawiać, poznać historię życia i dowiedzieć się szczegółów zarówno o transplantacji, jak i podpisywanych świadectwach woli. Są one dowodem świadomej chęci ratowania życia i przywracania zdrowia chorym ludziom poprzez wyrażenie zgody na pobranie po śmierci swoich tkanek i narządów do przeszczepienia. 

Sport to nie tylko rywalizacja!

Sport łączy ludzi. To nie tylko rywalizacja nastawiona na wyniki, medale i puchary. To również ważne wartości, uniwersalne dla każdego człowieka. Potwierdzają to spotkania podczas różnego rodzaju wydarzeń, które miały na celu promocję transplantologii i zwiększenie świadomości o zgodzie na przeszczepienie dzięki podpisaniu specjalnego świadectwa woli. Akcja „Zwykła karta – niezwykły dar” w 2018 roku towarzyszyła ponad 20 ważnym wydarzeniom sportowym w całej Polsce. Świadectwa woli były rozdawane podczas 30 dni Akcja rozpoczęła się 3 maja podczas Rodzinnego Rajdu Rowerowego we Wrześni, a skończyła 22 grudnia na stadionie Energa w Gdańsku podczas spotkania LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Lechią a Górnikiem Zabrze. W międzyczasie zawitała na 20. Piknik Olimpijski w Warszawie, Enea IRONMAN 70.3 Triathlon w Gdyni, FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle, Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Puchar Świata FIS w skoach narciarskich, Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej, Finał Bike Maratonu w Sobótce, a także na mecze piłki ręcznej , wydarzenia bokserskie oraz biegowe.

Bądź z nami na Biegu po Nowe Życie

Już 13 kwietnia będzie kolejna okazja, aby dołączyć do grona osób, wyrażających zgodę na transplantację własnych narządów. W tym dniu w Wiśle odbędzie się 14. edycja Biegu po Nowe Życie, do którego co roku dołącza wiele osób ze świata filmu, teatru, telewizji, sportu, muzyki oraz mediów. Jednak najważniejszymi uczestnikami są osoby po przeszczepieniu. Ambasadorem Biegu po Nowe Życie jest Przemysław Saleta. W poprzednich edycjach wzięło udział łącznie 641 sztafet, ponad 60 redakcji, które wystawiły w wydarzeniu swoje sztafety, a także ponad 30 instytucji kultury, związków sportowych, szkół wyższych, fundacji oraz stowarzyszeń. Dowiedz się więcej o przygotowaniach do 14. Biegu po Nowe Życie.

Nie bój się rozmawiać z najbliższymi

Chcemy, aby nasze działania zachęcały do rozmowy z rodziną i najbliższymi o własnym stanowisku dotyczącym pobrania narządów po śmierci. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza w sytuacji, gdy trzeba odpowiedzieć na pytanie lekarza o pobranie narządów z ciała zmarłej osoby. Rozmowa z rodziną o śmierci, choć na pewno nie łatwa, oszczędzi dodatkowych cierpień w trudnej sytuacji, a kilku osobom może uratować życie. Pamiętajmy o tym.

Polecane artykuły
Jak budować dobrą historię kredytową?

Jak zbudować dobrą historię kredytową?

25 marca 2019 Bank Możliwości
O czym pamiętać budując swoją historię kredytową? Jak zacząć i na co zwracać uwagę korzystając ze...
Czytaj więcej
Santander Consumer Bank z Mazdą

Przedłużamy współpracę z Mazda Finance

18 marca 2019 Bank Możliwości
Klienci kupujący Mazdę będą korzystać przez kolejne 5 lat z promocyjnych finansowań przygotowanych...
Czytaj więcej
Marsz po długie życie: raport Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku

Jeśli chodzi o zdrowie - Polacy są minimalistami

03 października 2018 Blisko Ciebie
Niemal co trzeci polski mężczyzna uważa sport za antidotum na choroby XXI wieku. 85 proc. Polaków...
Czytaj więcej