Mężczyźni częściej wybierają raty?

Mężczyźni częściej wybierają raty?

Jest wiele dróg, które pozwalają nam na spełnianie naszych planów. Jedną z nich mogą być zakupy na raty. To one mogą pomóc, gdy przyglądamy się upragnionej rzeczy i wiemy, że w tym momencie nasze oszczędności nie pozwalają na taki wydatek…

Kto i co kupuje „na raty”?

Raport opublikowany w 2014 roku przez firmę PayU wskazuje, że wśród Polaków kupujących na raty zdecydowanie prym wiodą… mężczyźni. Stanowią oni aż 69% konsumentów wybierających ten rodzaj płatności. Co ciekawe, średnia wysokość kredytu nie różni się zbyt mocno od płci konsumenta. Wynosi ona średnio 1 418,92 zł u panów i 1 319,72 zł u pań1.  

Co kupujemy na raty? Najczęściej telefony, komputery, sprzęt AGD oraz artykuły przeznaczone do pielęgnacji i wyposażenia ogrodów. W zasadzie jedynymi kategoriami, które „dzielą” w kwestii zakupów ratalnych są artykuły motoryzacyjne i produkty dla dzieci. Tę pierwszą chętnie wybierają panowie, drugą – panie.

Dlaczego warto kupić na raty?

Jedną z zalet zakupów ratalnych jest oczywiście czas. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na czekanie, np. gdy zepsuje nam się lodówka i pilnie musimy kupić nową, a nasze oszczędności nie wystarczą na jej zakup. W przypadku tego rodzaju płatności, wybrany przez nas towar otrzymujemy zaraz po zakupie i możemy z niego korzystać już chwilę po wyjściu ze sklepu czy otrzymaniu paczki od kuriera, a całą należność spłacamy w kolejnych miesiącach, w ratach dostosowanych do naszych możliwości finansowych .

W tego typu sytuacjach nie występuje tzw. przywłaszczanie kupowanego na raty towaru, czyli produkt należy do nas, a nie do banku, z którym zawarliśmy umowę o kredyt na zakup towarów i usług. Warto pamiętać, że w celu zwarcia umowy nie musimy udawać się do placówki bankowej - kredyt ratalny możemy uzyskać na miejscu w sklepie, czy też wybierając w czasie e-zakupów odpowiednią formę płatności.

Warto także rozważyć ewentualność - w przypadku posiadania odpowiedniej kwoty na zakup np. wybranego telewizora - kupienia lepszego pod względem parametrów technicznych modelu czy dokupienia kina domowego. W tym przypadku możemy skorzystać z możliwości dokonania wpłaty własnej w wysokości zgromadzonych przez nas środków finansowych i rozłożenia pozostałej kwoty, przekraczającej nasze oszczędności, na miesięczne raty.

Jak kupić na raty w sklepie stacjonarnym?

Należy wybrać produkt, który chcemy kupić, a w przypadku pozytywej decyzji kredytowej, po zbadaniu zdolności kredytowej, podpisać umowę o kredyt na zakup towarów i usług, którą przygotuje dla Ciebie pełnomocnik banku. Potem pozostaje cieszyć się zakupem. Na potrzeby całego procesu należy zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość oraz warto mieć przy sobie zaświadczenie o źródle i wysokości dochodów lub wydruk z konta potwierdzający wysokość zarobków w ostatnich trzech miesiącach. Jak przygotować się do zakupów w jednym z ponad 35 000 punktów sprzedaży ratalnej na terenie kraju? Sprawdź na stronie Santander Consumer Banku.

Jak kupić na raty w sklepie internetowym?

Przede wszystkim należy wybrać towar i złożyć zamówienie oraz wybrać eRaty jako formę płatności. Następnie musimy wypełnić e-wniosek o kredyt i czekać na kontakt konsultanta Santander Consumer Banku. Dokumenty można dostarczyć na dwa sposoby:

- elektronicznie, w formie plików PDF

- lub za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Po otrzymaniu naszego wniosku bank go zweryfikuje i w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej, potwierdzi sprzedawcy możliwość wydania towaru. O szczegółach tego procesu możesz przeczytać więcej w sekcji dotyczącej rat w sklepie internetowym na stronie Santander Consumer Banku. Pamiętaj, że zawsze w przypadku zakupów na raty decyzję o warunkach i przyznaniu kredytu ratalnego z uwzględnieniem aktualnej sytuacji Klienta podejmuje Bank.  


Zakupy na Raty PayU, http://admonkey.pl/zakupy-na-raty-payu-mezczyzni-pozyczaja-wiecej/, stan na dzień 12.03.2018 r.

 

Polecane artykuły
Mistrzowski kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku

Bankier.pl wyróżnia mistrzowski kredyt gotówkowy

02 stycznia 2019 Bank Możliwości
Mistrzowski kredyt gotówkowy Santander Consumer Banku okazał się prawdziwym mistrzem. Według...
Czytaj więcej
TurboKARTA - karta kredytowa Visa w Santander Consumer Banku

Karta pełna możliwości

19 marca 2018 Bank Możliwości
Polacy wciąż nieufnie podchodzą do kart kredytowych. A przecież to niezwykle wygodna i – pod...
Czytaj więcej
Poradnik: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu

Poradnik: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu

19 marca 2018 Blisko Ciebie
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2017 roku w Polsce aż 94,8% przedsiębiorstw i 81,9%...
Czytaj więcej