Spełniliśmy 28 marzeń

28 marzeń - projekt CSR wspiera Santander Consumer Bank - bank od kredytów

Zdobyciem najwyższego szczytu Korony Gór Polski - Rysów zakończył się we wrześniu projekt 28 marzeń - niepełnosprawni w drodze na szczyt

Marcin, Paweł, Kacper, Dominika, Dorota, Patrycja, Agata, Wojtek, Krzysztof – wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego oraz Niepublicznej Szkoły Przysposobienia do Pracy w Działdowie wraz z opiekunami – to ekipa 28 marzeń. Ich celem było zdobycie w ciągu jednego roku wszystkich 28 najwyższych szczytów w Polsce. 16 września stanęli na samym wierzchołku Rysów, które były ostatnim punktem na mapie ich wyprawy.

Santander Consumer Bank – bank od kredytów również włączył się do tej wyjątkowej akcji – zostaliśmy partnerem wydarzenia, pomagając ekipie w sięganiu po marzenia. Podczas wypraw, grupie towarzyszyli również Ambasadorzy projektu, wspierając w wyzwaniu - reprezentacja Santander Consumer Banku: Agnieszki Filozof – konsultanta windykacji z contact center, Tomasza Muellera – kierownika I oddziału w Zabrzu, Arkadiusza Panka – dyrektora ds. rozwoju produktów, Ewy Muciek – dyrektora Departamentu Jakości i Automatyzacji Procesów Operacyjnych i Wiolety Konieczny- Krzak – kierownika Zespołu Compliance i AML/Inspektora Danych Osobowych z Santander Consumer Multirent. Bardzo mile wspominamy ten szczególny czas, dziękujemy za udział i wsparcie projektu.

Wśród wielu przyjaciół 28 marzeń, którzy z nimi wędrowali, były też osoby ze świata sportu i rozrywki, m.in. himalaistka Kinga Baranowska, biegaczka narciarska - Justyna Kowalczyk–Tekieli, alpinista Kacper Tekieli, Ireneusz Krosny – mim i artysta kabaretowy, Jerzy Siłuch – najbardziej utytułowany ambasador Klubu Zdobywców Korony Gór Polski, który w swoim sportowym dorobku aż dziewiętnastokrotnie zdobył wszystkie najwyższe 28 szczytów najważniejszych pasm górskich w Polsce, czy też Andrzej Kowalik – polski rekordzista, który Koronę Gór Polski zdobył w zaledwie 73 godziny! Mieliśmy okazję również uczestniczyć w spotkaniu z Andrzejem Bargielem, narciarzem wysokogórskim, który opowiedział nam o swoich przygodach podczas zjazdu z K2 i Broad Pick. Jest to pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach ze wspomnianych wierzchołków.

Gratulujemy ekipie 28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na szczyt, osiągnięcia swojego celu i zdobycia Korony Gór Polski; mimo przeszkód, barier i ciężkiej pracy – spełnili swoje marzenia i udowodnili, że ludzie z niepełnosprawnościami chcą i mogą żyć na równych prawach ze światem zdrowych.

Zapraszamy do śledzenia osiągnięć ekipy 28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na szczyt na oficjalnym profilu FB oraz domowej stronie internetowej wydarzenia www.28marzen.pl

Podsumowanie projektu możecie również obejrzeć w programie Pełnosprawni w TVP1/TVP Sport.
 

Fot. Rafał Masłow

Polecane artykuły
Jesienne wydatki z kredytem gotówkowym w Santander Consumer Bankiem

Jesienne rewolucje w przyzwyczajeniach

06 października 2020 Bank Możliwości
Po kilku miesiącach izolacji, społecznego dystansu i mniejszej aktywności każdy z nas dysponuje...
Czytaj więcej
Bieg po Oddech wspiera Santander Consumer Bank - bank od kredytów

5. Bieg po Oddech zakończony

01 października 2020 Blisko Ciebie
5. wirtualny Bieg po Oddech dobiegł końca. Nowa, wirtualna edycja zgromadziła rekordową liczbę...
Czytaj więcej
Jesień z kredytem gotówkowym - raport Polaków portfel własny: czas zmian

Jesienne plany Polaków: kredyt na nieprzewidziane wydatki i remont

21 września 2020 Blisko Ciebie
Ta jesień wielu z nas upłynie na remontach. Wiecej niż co piąty Polak (21,8 proc.) odświeży bądź...
Czytaj więcej