Jesienne rewolucje w przyzwyczajeniach

Jesienne wydatki z kredytem gotówkowym w Santander Consumer Bankiem

Po kilku miesiącach izolacji, społecznego dystansu i mniejszej aktywności każdy z nas dysponuje przemyśleniami na temat swoich dotychczasowych zwyczajów i stylu życia. Codzienna gonitwa za wyzwaniami często sprawiła, że zaniedbaliśmy  swoje wyjątkowe potrzeby. Nadchodząca jesień to dobry czas, by to nadrobić

Co zmienić, aby kolejne dni nie były niekończącymi się listami rzeczy do zrealizowania? Należy znaleźć w nich przestrzeń na potrzeby, marzenia i zachcianki. Tak, nie trzeba się wstydzić tego, że czasem potrzebujemy oddechu, inspiracji lub po prostu bliskiego kontaktu ze swoją - zaniedbywaną od miesięcy - pasją. Naprawdę możemy sobie pozwolić na to, by w ciągu najbliższych miesięcy zrobić coś tylko dla siebie.

Krok po kroku do celu

Na początek trzeba oczywiście określić, czego potrzebujemy. To może być na przykład aktywność fizyczna, taniec lub gra na instrumencie. Warto spisać i uszeregować swoje potrzeby od największych do tych, które mogą być realizowane na końcu. Ten pierwszy krok na drodze do realizacji osobistej jesiennej rewolucji powinien się zakończyć stworzeniem listy życzeń.

Gdy już wiemy, co chcielibyśmy robić, powinniśmy znaleźć na to czas. I to nie taki typu „za parę miesięcy” lub „gdy sytuacja w pracy się uspokoi”. Weźmy swój plan tygodnia i poszukajmy miejsca na pozycję numer jeden z listy życzeń. Na pewno się znajdzie, zawsze przecież można coś przesunąć, skrócić lub zoptymalizować. Po namierzeniu wolnego okienka, należy tam od razu wpisać wybraną potrzebę. I to na wiele tygodni do przodu, bo przecież planujemy wyrobić sobie nowy nawyk. A jeśli zorientujemy się, że okienek jest więcej, wprowadźmy do swojego kalendarza kolejne pozycje z listy.

Jak zrealizować swoje ambitne plany?

Ostatnim etapem planowania powinno być przyjrzenie się finansom. Wspomniane wyżej potrzeby mają to do siebie, że do ich realizacji potrzebna jest gotówka. Będą nas czekać zarówno wydatki jednorazowe (np. na sprzęt sportowy), jak i regularne (comiesięczne karnety). Potrzebne środki można uzyskać skorzystając z pieniędzy, jakie otrzymamy po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej starając się o Mistrzowski kredyt gotówkowy lub Kredyt bez wychodzenia z domu w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. Zmiana nawyków jest więc na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko w to uwierzyć, a potem błyskawicznie zrealizować.       

Polecane artykuły
Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Lokata, konto oszczędnościowe czy rachunek oszczędnościowy. Co wybrać?

23 września 2020 Bank Możliwości
W niespokojnych czasach bezpieczny produkt oszczędnościowy jest na wagę złota. Naszym wyborem może...
Czytaj więcej
Raport Polaków portfel własny: czas zmian - w czym jesienią może pomóc kredyt?

Jesień czasem zmian wśród Polaków?

21 września 2020 Blisko Ciebie
Pandemia sprawiła, że co trzeci z nas uważniej kontroluje swoje wydatki. Niemal Połowa Polaków...
Czytaj więcej
Jesień z kredytem gotówkowym - raport Polaków portfel własny: czas zmian

Jesienne plany Polaków: kredyt na nieprzewidziane wydatki i remont

21 września 2020 Blisko Ciebie
Ta jesień wielu z nas upłynie na remontach. Wiecej niż co piąty Polak (21,8 proc.) odświeży bądź...
Czytaj więcej