5. Bieg po Oddech zakończony

Bieg po Oddech wspiera Santander Consumer Bank - bank od kredytów

5. wirtualny Bieg po Oddech dobiegł końca. Nowa, wirtualna edycja zgromadziła rekordową liczbę zawodników – 1436 biegaczy z Europy i USA. Razem z nami pobiegli chorzy na mukowiscydozę, ich rodziny, przyjaciele, lekarze  oraz cała rzesza wspaniałych ludzi, którzy solidaryzowali się z podopiecznymi Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Dochód uzyskany z tegorocznej edycji zostanie przeznaczony na wsparcie chorych na mukowiscydozę po przeszczepieniu płuc

Biegacze licznie potwierdzili swój udział w biegu, przesyłając potwierdzenia przebytych tras - na wirtualną metę „przybiegło” 877 zawodników, z czego aż 115 to zawodnicy drużyny Santander Consumer Banku i Santander Consumer Multirent. W 5. Biegu po Oddech wzięli również udział Przemysław Kończal, Prezes Zarządu oraz Rafał Krawiec, Członek Zarządu Santander Consumer Banku.

W trakcie trwania biegu organizowały się lokalne mini drużyny Biegu po oddech, które reprezentowały podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą - drużyna Igiego z Wielkiej Brytanii, Krzysztofa ze Starego Miasta czy drużyna z Sanoka, które liczyły po około 60 zawodników każda. Niezwykle ucieszył nas również fakt dołączenia do wydarzenia drużyny z Ośrodka Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym oraz Ośrodka Leczenia Mukowiscydozy w Sztokholmie, gdzie „naszą piątkę po oddech”  zrealizowała kadra medyczna na czele z Panią dr Agnieszką Kowalik – lekarzem pediatrą i inicjatorką biegu w Sztokholmie.

W 5. Biegu po Oddech wzięła udział również grupa Lung Transplant z Zabrza dzięki zaangażowanej kadrze trenujących oraz trenerów Crossbrothers Bytom, specjalistów Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu Oddziału Transplantacji Płuc z Pododdziałem Mukowiscydozy, Chirurgii Klatki Piersiowej i Chorób Płuc pod batutą pozytywnie zakręconych współorganizatorek - Anny Gibas i Izabeli Dudzik.

Finał 5. Biegu po Oddech odbył się 8 września 2020 w dniu Światowego Dnia Mukowiscydozy, kiedy to oficjalnie została zakończona wirtualna rywalizacja podczas nagrania live z Parku Miejskiego w Zakopanem. Do uczestnictwa w spotkaniu zaproszona została Justyna Kowalczyk – wieloletnia Ambasadorka projektu, Kacper Tekieli – alpinista i instruktor wspinaczki sportowej, Leszek Behounek - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakopanem.  Na zaproszenie odpowiedział również podopieczny PTWzM Krzysztof Nowak, który ledwo miesiąc po przeszczepie, przebywając jeszcze w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu zaangażował swoich znajomych i rodzinę do wzięcia udziału w biegu. Krzysztof, dziękując rodzinie dawcy płuc, które otrzymał, wspomniał jak ważna jest pomoc ludzi w tych najtrudniejszych chwilach, kiedy toczy się walka o życie. Spotkanie na żywo poprowadził Krzysztof Łobodziński – konferansjer, który towarzyszy nam od pierwszego biegu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i wspaniałym zawodnikom za Wasze wielkie wsparcie. To Wy tworzycie historię tego biegu.

Polecane artykuły
Bieg po Nowe Życie wspiera Santander Consumer Bank - bank od kredytów

17. Bieg po Nowe Życie – wspieramy polską transplantologię

01 października 2020 Blisko Ciebie
3 października Muzeum Pałacu Króla III w Wilanowie powita wszystkich uczestników 17. Biegu po Nowe...
Czytaj więcej
Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Lokata, konto oszczędnościowe czy rachunek oszczędnościowy. Co wybrać?

23 września 2020 Bank Możliwości
W niespokojnych czasach bezpieczny produkt oszczędnościowy jest na wagę złota. Naszym wyborem może...
Czytaj więcej
Jesień z kredytem gotówkowym - raport Polaków portfel własny: czas zmian

Jesienne plany Polaków: kredyt na nieprzewidziane wydatki i remont

21 września 2020 Blisko Ciebie
Ta jesień wielu z nas upłynie na remontach. Wiecej niż co piąty Polak (21,8 proc.) odświeży bądź...
Czytaj więcej