Spełnienie 28 marzeń coraz bliżej

28 marzeń wspiera Santander Consumer Bank - bank od kredytów

A gdyby tak pójść w góry i zdobyć Koronę Gór Polski w jeden rok? Czy to jest możliwe? Jasne, że tak!

Ekipa 28 Marzeń – niepełnosprawni w drodze na szczyt są tego świetnym przykładem. Drużynę stanowi 16 śmiałków - 9 wychowanków i 7 opiekunów, którzy na co dzień uczą się i pracują w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym oraz Niepublicznej Szkole Przysposobienia do Pracy w Działdowie. To właśnie oni – młodzież z niepełnosprawnością umysłową i ruchową oraz ich opiekunowie, w zeszłym roku postanowili w ciągu 12 miesięcy zdobywać najwyższe szczyty w Sudetach, Beskidach, Karpatach i Górach Świętokrzyskich. Mają za sobą już 16 zdobytych wierzchołków, które osiągnęli w czasie dwóch poprzednich eskapad. Podczas kolejnej wyprawy, która zacznie się już 10 sierpnia, będą nie tylko spełniać kolejny raz swoje marzenia, ale i udowadniać, że ludzie z niepełnosprawnościami chcą i mogą żyć na równych prawach ze światem zdrowych.

Marcin, Paweł, Kacper, Dominika, Dorota, Patrycja, Agata, Wojtek, Krzysztof – każdy z nich ma swoje pasje i cele. Na liście postanowień - szczyty w najbliższej, 3. wyprawie: Lubomir, Mogielnica, Wysoka, Radziejowa, Turbacz, Lackowa, Tarnica i Łysica. A wszystko to do zdobycia w ciągu 8 dni!

Santander Consumer Bank również włączył się do tej wyjątkowej akcji – zostaliśmy Sponsorem wydarzenia, pomagając ekipie w sięganiu po marzenia i dopingując w ich osiąganiu. W czasie każdej z wypraw, grupie towarzyszą również ambasadorzy projektu, którzy wraz z młodzieżą z Działdowa wyruszą na kolejne szczyty i będą ich wspierać w podjętym wyzwaniu. Do tej pory mieliśmy przyjemność wędrować z nimi przy udziale reprezentacji Ambasadorów z Santander Consumer Banku: Agnieszki Filozof – Konsultanta Windykacji z Contact Center, Tomasza Muellera – Kierownika Oddziału I Oddziału w Zabrzu, Arkadiusza Panka – Dyrektora ds. Rozwoju Produktów, Ewy Muciek – Dyrektora Departamentu Jakości i Automatyzacji Procesów Operacyjnych i Wiolety Konieczny-Krzak – Kierownika Zespołu Compliance i AML/ Inspektora Danych Osobowych z Santander Consumer Multirent. Bardzo mile wspominamy ten szczególny czas i dziękujemy za wsparcie projektu!

Jak mówi Tomek Mueller – To jest niesamowita akcja. Pokazuje, jak wspaniali są uczestnicy tych wypraw, determinację i piękno ich świata.  Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych - każda osoba niepełnosprawna zasługuje na równość, szacunek i potrafi bardzo wiele.  Co najbardziej podziwiam? Niesamowitą determinację i szczerość każdego uczestnika. Ich codzienność jest tak naturalna, że możemy się od nich uczyć – zdecydowania, chęci, radości z tego, co się robi - można wiele, mimo ograniczeń, gorszych chwil i momentów, w których brakuje pewności i wiary w siebie.

Wśród wielu przyjaciół 28 Marzeń, którzy z nimi wędrują, są też osoby ze świata sportu i rozrywki, m.in. himalaistka Kinga Baranowska, biegaczki narciarskie - Justyna Kowalczyk i Magdalena Kozielska, aktorzy Joanna Jabłczyńska i Piotr Zelt, jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych Tomasz Marczyński, czy też Jerzy Siłuch – najbardziej utytułowany ambasador Klubu Zdobywców Korony Gór Polski, który w swoim sportowym dorobku aż dziewiętnastokrotnie zdobył wszystkie najwyższe 28 szczytów najważniejszych pasm górskich w Polsce.

Osiągnięcia drużyny zostały również docenione przez redakcję Przeglądu Sportowego, który w styczniu tego roku zaprosił ekipę 28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na szczyt do udziału w 85. Gali Mistrzów Sportu Przeglądu Sportowego i wyróżnił statuetką Czempiona w kategorii „Sport bez barier – Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Intelektualnie”.  Gratulujemy tej wspaniałej nagrody i mamy nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej!

Przed ekipą 28 Marzeń są jeszcze dwie wyprawy. Najbliższa rozpocznie się w sierpniu, ostatnia, czwarta – we wrześniu, podczas której podjęta będzie próba zdobycia najwyższego szczytu polskich gór i wejścia na tatrzańskie Rysy – będą one ostatnim punktem na zaplanowanej mapie wspinaczkowych ambicji tej wspaniałej drużyny. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników, a Was zapraszamy do śledzenia ich osiągnięć na oficjalnym profilu FB i domowej stronie internetowej wydarzenia www.28marzen.pl

Powodzenia!

28 marzeń28 marzeń


28 marzeń


28 marzeń

Polecane artykuły
Bank Przyjzny Klientowi

Jesteśmy Bankiem Przyjaznym Klientowi

21 lipca 2020 Blisko Ciebie
Miło nam poinformować, że 7. raz z rzędu Santander Consumer Bank – bank od kredytów – uzyskał tytuł...
Czytaj więcej
Lato korzyści z TurboKARTĄ Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Latem wybieraj korzystnie

10 lipca 2020 Bank Możliwości
W tym roku letni wypoczynek odbędzie się raczej w wersji lokalnej, ale to nie znaczy, że nie trzeba...
Czytaj więcej
Misja lato z Mistrzowskim kredytem gotówkowym Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Misja: udane lato

09 lipca 2020 Bank Możliwości
Każdego roku o tej porze większość z nas była już jako tako przygotowana na najcieplejsze miesiące....
Czytaj więcej