Pomaszerujmy razem na Finał Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku

Finał Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku

Finał Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku zbliża się wielkimi krokami. Już 15 września, w malowniczym Parku Południowym na wrocławskich Krzykach odbędą się charytatywne zawody promujące tegoroczny cykl treningów nordic walking. Miłośnicy „spacerów z kijkami” zmierzą się na dystansach 10, 5 i 2,5 kilometrów, a zapaleni biegacze wezmą udział w biegu na 10 kilometrów. Z pewnością nie zabraknie świetnej zabawy, zdrowej rywalizacji i… mamy nadzieję Ciebie!

Zawody zostaną oficjalnie otwarte w sobotę 15 września, punktualnie o godzinie 10:00. Rywalizacja nordic walking na najdłuższym i najbardziej wymagającym dystansie - 10 km - rozpocznie się dwadzieścia minut później. Kolejne, ale równie emocjonujące starty zaplanowane na 11:00 (5 km) i 11:10 (2,5 km) poprzedzone zostaną rozgrzewką i pokazem techniki dla mniej doświadczonych zawodników.

W zawodach może wziąć udział każdy: osiągnięty czas i zajęte miejsce to tylko „dodatek” do świetnej zabawy w szczytnym celu oraz w… doborowym towarzystwie. W ubiegłorocznym Finale Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku uczestniczyło ponad pół tysiąca osób. – Mamy nadzieję, że w tym roku chętnych na wspólny marsz nordic walking będzie jeszcze więcej – mówi Joanna Ożóg, koordynatorka Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku.

Zajęcia w ramach Akademii Zdrowia zgromadziły wiele osób, które ucząc się prawidłowej techniki chodzenia, rozsmakowały się w tej aktywności i postanowiły kontynuować treningi, a także pracować nad swoją techniką. Warto się ruszać i zadbać o swoje zdrowie, a nordic walking to dyscyplina, która może nam w tym pomóc – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Na Finał Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku zapraszamy serdecznie nie tylko zawodników, ale także osoby towarzyszące, a w szczególności najmłodszych. Oprócz ciekawych atrakcji czekających na naszych gości, w samo południe, specjalnie dla dzieci poniżej 6 lat, zorganizowane zostaną zawody mini nordic walking, które w bezpieczny sposób wprowadzą je w świat aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Oprócz rywalizacji nordic walking organizowany jest także bieg na dystansie 10 kilometrów. Cały dochód z opłat wpisowych przeznaczony jest na cel charytatywny.

Jak się zapisać?

  • Uzupełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Akademii Zdrowia (https://b4sportonline.pl/Wroclaw_Nordic_Walking), do dnia 11 września, do godziny 23:59.
  • Przyjdź osobiście do Biura Zawodów we wrocławskim Parku Południowym, na terenie przy restauracji Agawa. Biuro zawodów działa:
    • w piątek 14 września 2018 r. od godz. 17:00 do godz. 19:00
    • w dniu Finału – sobotę 15 września od godz. 8:30 do godz. 11:45.

Weryfikacja zawodników i wydawanie numerów startowych odbędzie się w Biurze Zawodów.

Co nas czeka podczas Finału?

Piątek 14 września

17.00 – 19.00: biuro zawodów i odbiór pakietów startowych nordic walking i biegu

Sobota 15 września

8.30 – 11.45: biuro zawodów

  • do godz. 9.45 odbiór pakietów startowych – nordic walking na 10 km
  • do godz. 10.30 odbiór pakietów startowych – nordic walking na 5 km i 2,5 km
  • do godz. 11.45 odbiór pakietów startowych – bieg na 10 km oraz mini nordic walking do lat 6

10.00: uroczyste otwarcie

10.20: start nordic walking na 10 km

10.45: rozgrzewka i pokaz techniki

11.00: start nordic walking na 5 km

11.10: start nordic walking na 2,5 km

12.00: start mini nordic walking na 250 m

12.15: start biegu na 10 km

13.30: ceremonia wręczenia nagród

 

Dołącz do Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to bezpłatne i otwarte dla wszystkich treningi nordic walking, odbywające się w ponad 130 miejscowościach w całej Polsce. W 2018 roku odbywają się one zależnie od lokalizacji we wtorki o godz. 17:00 lub czwartki o godz. 18:00 - od Morza Bałtyckiego aż po Tatry.

W ramach Akademii Zdrowia doświadczeni i wykwalifikowani instruktorzy nordic walking raz w tygodniu, od 8 maja do 29 listopada, wprowadzali, wprowadzają i będą wprowadzać wszystkich zainteresowanych w arkana profesjonalnego marszu z kijkami. Począwszy od rozgrzewki dostosowanej do sprawności fizycznej uczestników, poprzez naukę prawidłowej techniki, aż po wspólny przemarsz po wyznaczonej trasie. Jedyne, czego potrzeba do rozpoczęcia treningu to strój sportowy, kijki do nordic walking i zapas pozytywnej energii. Pełną listę miejsc, gdzie odbywają się bezpłatne zajęcia znajdziesz tutaj.

Postaw na aktywność

Akademia Zdrowia to także wspieranie wielu wyjątkowych wydarzeń sportowych – w tym Pucharów Polski i Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Uczestniczą w nich wszyscy kochający aktywność fizyczną, także osoby zawodowo związane z Santander Consumer Bankiem. Na przykład w zawodach Pucharu Regionalnego Nordic Walking w Jarosławcu nad pięknym Bałtykiem wzięli udział Ewa Homoniec i Radek Kordek z oddziału w Piszu. Oboje niezwykle waleczni stanęli na wysokości zadania i… zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach. - Plan wykonany: sto procent ekipy na podium. Ja trzecie miejsce, Ewa… drugie - mówi Radek. W tym sezonie nordic walkingowym miejsca na podium zajęli m.in. nasi reprezentanci z oddziału w Przemyślu w zawodach w bieszczadzkim Polańczyku oraz pracownicy centrali, którzy tłumnie wzięli udział w zawodach w Polanicy-Zdroju.

Kochasz aktywność? Już dzisiaj zarezerwuj sobie sobotę 15 września w kalendarzu. Do zobaczenia we wrocławskim Parku Południowym na Finale Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku.

Organizatorem imprezy jest Polska Federacja Nordic Walking, a jej partnerami są: Santander Consumer Bank S.A., wrocławska Szkoła Podstawowa nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Polecane artykuły
Bieg po Oddech

PoBiegnijmy razem po Oddech

30 lipca 2018 Blisko Ciebie
Zakopane, stolica polskich Tatr już niedługo stanie się polską stolicą oddechu. W ostatni weekend...
Czytaj więcej
Akademia Zdrowia Santandera

Akademia Zdrowia Santandera – ruszamy (w) Polskę!

29 maja 2018 Blisko Ciebie
Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników Nordic Walking: III edycja Akademii Zdrowia...
Czytaj więcej
O co chodzi w nordic walking

O co chodzi w nordic walking?

26 kwietnia 2018 Blisko Ciebie
Widzimy ich w parkach, lasach, na ulicach miast i na wiejskich drogach. Pełni radości i wigoru...
Czytaj więcej