Pobiegnijmy razem w wirtualnym Biegu po Oddech

Wirtualny Bieg po Oddech wspiera Santander Consumer Bank - bank od kredytów

Santander Consumer Bank, sponsor główny 5. Biegu po Oddech, zaprasza do udziału w tym niezwykłym biegu. W tym roku, z racji wirtualnego charakteru imprezy, w akcji może wziąć udział każdy, kto pokonując 5 km chce pomóc chorym na mukowiscydozę

Przygotowania do tegorocznego Biegu po Oddech rozpoczęły się praktycznie następnego dnia po rozdaniu nagród w ubiegłym roku – mówi Waldemar Majek, prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. – Wczesną wiosną zwykle dopinaliśmy ostatnie szczegóły imprezy, tym razem w związku z pandemią koronawirusa musieliśmy zdecydować o zupełnej zmianie formuły biegu.

Impreza, która zdążyła się już wpisać do kalendarza biegowego, miała w tym roku świętować mały jubileusz. Pięć lat temu biegacze z całej Polski stanęli po raz pierwszy na starcie Biegu po Oddech w Zakopanem. Od tamtego czasu z każdą kolejną edycją przybywało uczestników. – Ciężko pracowaliśmy nad tym, aby było to wydarzenie szczególne i zapewne takim będzie, choć wolelibyśmy, żeby przyczyna takiego stanu rzeczy była inna. W związku z sytuacją epidemiologiczną tegoroczny Bieg odbędzie się w formule rywalizacji na odległość. Nie wyznaczamy trasy. Można przebiec 5 km tam, gdzie podpowie nam wyobraźnia, byle między 16 sierpnia a 5 września i bezpiecznie – dodaje Waldemar Majek.

Dlaczego warto pobiec?

Dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przeznaczony na bezpośrednie wsparcie chorych na mukowiscydozę, w tym zakup sprzętu ograniczającego ryzyko zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Czas epidemii kiedyś się skończy. Dla większości społeczeństwa oznacza to poluzowanie obecnych restrykcji i wzięcie głębokiego oddechu, który niestety nie będzie dany chorym. – Z systemowego punktu widzenia pacjenci chorzy na wszystkie choroby przewlekłe należą do grup szczególnie zagrożonych. Jednocześnie nasi chorzy wykazali się dużą dyscypliną i odpowiedzialnością w zapobieganiu zakażeniom – mówi prof. Dorota Sands kierująca Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym. – Chorzy na mukowiscydozę przez całe życie funkcjonują tak, jakby była pandemia. Stosują zasady izolacji społecznej, zagrożeniem są dla nich miejsca publiczne, gdzie zawsze jest ryzyko kontaktu z osobami mającymi ostre infekcje. Na co dzień wykorzystują także maseczki, rękawiczki i inne materiały ochronne. Przy całym dramacie tej pandemii, teraz będzie dużo łatwiej wytłumaczyć, co to znaczy mieć mukowiscydozę.

Zapisz się już teraz!

Zapisy online już ruszyły. Bieg został wpisany do Zakopiańskiej Ligi Biegowej - udział w wydarzeniu to 20 punktów w lidze. Na wszystkich uczestników tradycyjnie czekają profesjonalne koszulki biegowe i pamiątkowe medale, przy czym uczestnik sam decyduje, który pakiet startowy chce wybrać. Do wyboru ma pakiet z profesjonalną koszulką i medalem, lub z samym medalem. Każdy zakupiony pakiet startowy to cegiełka, która przekłada się na pomoc podopiecznym Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Bo wirtualne bieganie to realne pomaganie.

Więcej informacji na temat 5. wirtualnego Biegu po Oddech znajduje się na stronie http://bieg.ptwm.org.pl/. Tam też odbywają się zapisy i możliwość potwierdzenia pokonania trasy 5 km, którą należy przebyć od 16 sierpnia do 5 września. Całe wydarzenie podsumuje transmisja online, 8 września, w ramach Światowego Dnia Mukowiscydozy

Santander Consumer Bank – bank od kredytów – jest sponsorem generalnym wydarzenia i wspiera Bieg po Oddech w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku.

Polecane artykuły
Raport Polaków portfel własny - wyjątkowe lato Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Prawie co trzeci Polak nie wyjedzie w tym roku na wakacje

01 lipca 2020 Blisko Ciebie
Jak wynika z badania Santander Consumer Banku – banku od kredytów przeprowadzonego na potrzeby...
Czytaj więcej
Jak bezpiecznie kupić auto - Santander Consumer Bank - bank od kredytów

Jak bezpiecznie kupić auto?

16 czerwca 2020 Bank Możliwości
Do tej pory, przy zakupie auta myśląc o bezpieczeństwie, chodziło nam o parametry auta oraz systemy...
Czytaj więcej
Raty na lato - odmień swoje otoczenie z Santander Consumer Bankiem - bankiem od kredytów

Stwórz miejsce do idealnego relaksu

10 czerwca 2020 Bank Możliwości
Ograniczenia w poruszaniu się przypomniały nam, że przecież mamy ogródki i działki. Teraz bardziej...
Czytaj więcej