Jak bezpiecznie kupić auto?

Jak bezpiecznie kupić auto - Santander Consumer Bank - bank od kredytów

Do tej pory, przy zakupie auta myśląc o bezpieczeństwie, chodziło nam o parametry auta oraz systemy chroniące kierowców i pasażerów. Od niedawna analizujemy także bezpieczeństwo samego zakupu, opcje bezkontaktowe i zdalne. Pora więc sprawdzić, co możemy zrobić, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko.

Branża motoryzacyjna długo była odporna na zalety handlu internetowego. Dla sprzedawców (ale przecież także dla kupujących!) bardzo istotny był osobisty kontakt, jazdy próbne i imponująco wyposażone salony. Obecna sytuacja epidemiczna wymusiła zmiany i już wkrótce przekonamy się, czy także sprzedaż samochodów przeniesie się w dużej mierze do świata wirtualnego. Póki co dealerzy dostosowali się do obowiązujących zaleceń sanitarnych i potrzeb konsumentów.

Auta zdalnie kupowane

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że mimo zamrożenia wielu dziedzin życia sprzedaż aut nie spadła do zera. Aktualnie to wręcz zalecany środek transportu, dzięki któremu można całkowicie ograniczyć kontakty społeczne. Zarówno podczas niezbędnych podróży do pracy i szkoły, jak i wyjazdów turystycznych. Trudno się spodziewać, aby w najbliższych miesiącach wróciły wszystkie połączenia lotnicze. Może się wręcz okazać, że własny samochód będzie jedynym środkiem transportu, który pozwoli nam zorganizować sobie bezpieczne, lokalne i rodzinne wakacje. 

Sprzedawcy dbają już o to, by zakup samochodu odbywał się bez interakcji kupującego z pracownikiem salonu. W wielu miejscach można na przykład kupić auto online z opcją dostawy pod dom. Wystarczy wybrać odpowiedni model w salonie internetowym. W przypadku kupna auta używanego sami powinniśmy zadbać o to, by jak najwięcej formalności załatwić zdalnie. Z pewnością w obecnej sytuacji druga strona transakcji nie będzie oponować.

Mieć samochód i nie płacić od razu

Inną strategią na czas epidemii jest zakup auta z wykorzystaniem leasingu lub kredytu samochodowego z karencją, czyli odroczeniem spłaty pierwszej raty, aby w tak newralgicznym momencie nie pozbywać się gotówki. Takie rozwiązanie jest dostępne w w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. Skorzystać można z niego do końca czerwca 2020 r., ale korzyści będą z nami dłużej. Zyskamy auto, które pozwoli nam na bezpieczny transport, a dzięki karencji zachowamy środki na niespodziewane wydatki. To podwójne zabezpieczenie na niepewne czasy.

Szukasz pomysłu na sfinansowanie swojego samochodu. Pomożemy Ci w tym zdalnie, ograniczając do minimum wychodzenie z domu. Żeby wszystko poszło sprawnie i bezproblemowo, polecamy skorzystanie np. z kredytu na nowy samochód. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu 71 773 29 06 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) albo uzupełnisz formularz, a to nasz konsultant oddzwoni do Ciebie, a potem w przyjazny sposób będzie Ciebie wspierać przez cały proces finansowania. Przed podjęciem decyzji kredytowej zostanie zbadana Twoja zdolność kredytowa. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej, pozostaje już tylko radość z nowych czterech kółek;)

Polecane artykuły
Zniżki z TurboKARTĄ Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Zakupy pełne zniżek i promocji z kartą kredytową

01 czerwca 2020 Bank Możliwości
W niepewnych czasach należy wykorzystywać każdą szansę na zniżkę, bonus czy nagrodę. Skoro i tak...
Czytaj więcej
Yamaha, KTM czy Suzuki z Santander Consumer Bankiem

Czas na markowy motocykl!

13 maja 2020 Bank Możliwości
Gdy dokonujemy większego zakupu, chcemy mieć pewność, że wybrany produkt spełni nasze oczekiwania i...
Czytaj więcej
Kredyt samochodowy w Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Sztuka podejmowania dobrych decyzji w salonie

10 marca 2020 Bank Możliwości
Klient rozglądający się za fabrycznie nowym autem pokonuje prawdziwy tor przeszkód i jeszcze zanim...
Czytaj więcej