Dbaj o zdrowie lepiej

Dbaj o zdrowie lepiej z Santander Consumer Bankiem - bankiem od kredytów

Po długich miesiącach  pełnych zimna zaczęły się… długie tygodnie izolacji i kwarantanny. Zwykle o tej porze mieliśmy już za sobą wiosennych rozruch, pierwsze górskie trasy czy przejażdżki rowerowe. W tym roku do aktywności budzimy się później i będzie ona przebiegać na innych zasadach. Oto garść sposobów na udane lato pełne aktywności

O tym, że w zdrowym ciele zdrowy duch, nie trzeba nikogo przekonywać. Zaś aktywność – czy to sportowa, czy bardziej rekreacyjna – to jeden z najbardziej przyjemnych sposobów na zadbanie o dobry stan organizmu. Jednak sam ruch to nie wszystko. Ważna jest wspólnota doświadczeń i wspierająca społeczność towarzyszy i kibiców naszych dokonań. Dlatego chwalimy się nimi w aplikacjach śledzących trasy i startujemy w biegach lub innych podobnych wydarzeniach.

Niezwykły wirtualny bieg

W czasach dystansu społecznego wspólne aktywności przybierają inną, zdalną formę. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym wciąż możemy robić coś razem, wspierać się i inspirować a także pomagać innym, np. chorym na mukowiscydozę. O tym, że nadal można biegać wspólnie, przekonuje 5. edycja Biegu po Oddech. W tym roku wydarzenie, z którego dochód każdorazowo przeznaczany jest na pomoc chorym na mukowiscydozę, odbędzie się w formie wirtualnej. I do udziału w akcji może przystąpić każdy z nas. Po zgłoszeniu i opłaceniu wpisowego przeznaczonego na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą wystarczy przebiec 5 km między 16 sierpnia a 5 września, a potem przesłać zrzutu ekranu z dowolnej aplikacji do rejestrowana treningów. Uczestnicy biegu wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Santander Consumer Bank – bank od kredytów w tym roku także wspiera to wydarzenie jako sponsor generalny.

Z nordic walking aktywnie

Bieg po Oddech odbędzie się dopiero pod koniec wakacji, ale już teraz warto zadbać o odpowiednią formę. Pierwszym krokiem może być nabranie wprawy w… stawianiu kroków. Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku obecnie regularnie publikuje wideotreningi dla amatorów nordic walking. Można je znaleźć na profilu Polska Federacja Nordic Walking. Na zajęcia online zapraszamy w każdy wtorek, czwartek i niedzielę o godz. 18:00. Każdego,  kto dopiero przymierza się do rozpoczęcia przygody z nordic walking, zapraszamy na oficjalny profil Santander Consumer Banku na YouTube. Tam znajdzie się specjalny cykl wideoporad „Chodź z nami”, dzięki któremu w łatwy sposób dowiemy się, jak wybrać odpowiednie kije do treningów nordic walking, zadbać o rozgrzewkę, czy dbać o technikę do panujących warunków otoczenia czy naszego stopnia zaawansowania. W reżimie sanitarnym odbywają się w tym roku Puchary Polski i Puchary Regionalne Nordic Walking. Zaplanowano m.in.:

  • 11 lipca – Puchar Polski Nordic Walking w Polanicy-Zdrój
  • 19 lipca – Puchar Regionalny Nordic Walking w Wągrowcu
  • 26 lipca – Puchar Regionalny Nordic Walking w Skrwilnie
  • 12 września – Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Hajnówce
  • 20 września – Finał Pucharów Regionalnych w Białym Borze
  • 10 października – VII Otwarte Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie, IX Otwarte Sztafetowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie, IV Młodzieżowe Sztafetowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Jastrowie

Trwający sezon pełen ciepłej i słonecznej pogody z pewnością będzie inny od wcześniejszych, o czym można się przekonać czytając raport Polaków portfel własny: wyjątkowe lato. Jednak niezależnie od tego, czy wyjedziemy na urlop, czy pozostaniemy w domu, od dbania o nasze zdrowie nie powinniśmy brać urlopu. Zapraszamy do udziału w inicjatywach wspieranych w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. Więcej o aktywności społecznej lidera rynku consumer finance w Polsce można przeczytać tutaj.

Polecane artykuły
Wirtualny Bieg po Oddech wspiera Santander Consumer Bank - bank od kredytów

Pobiegnijmy razem w wirtualnym Biegu po Oddech

01 lipca 2020 Blisko Ciebie
Santander Consumer Bank, sponsor główny 5. Biegu po Oddech, zaprasza do udziału w tym niezwykłym...
Czytaj więcej
Raport Polaków portfel własny - wyjątkowe lato Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Prawie co trzeci Polak nie wyjedzie w tym roku na wakacje

01 lipca 2020 Blisko Ciebie
Jak wynika z badania Santander Consumer Banku – banku od kredytów przeprowadzonego na potrzeby...
Czytaj więcej
Raty na lato - odmień swoje otoczenie z Santander Consumer Bankiem - bankiem od kredytów

Stwórz miejsce do idealnego relaksu

10 czerwca 2020 Bank Możliwości
Ograniczenia w poruszaniu się przypomniały nam, że przecież mamy ogródki i działki. Teraz bardziej...
Czytaj więcej