Kredyt pomaga Polakom w finansowaniu ślubu i wesela

Kredyt gotówkowy pomaga Polakom w organizacji wesela

Prawie co piąty Polak organizując ślub i wesele rozważałaby skorzystanie z kredytu gotówkowego – wynika z badania na potrzeby raportu „Polaków portfel własny: czas zmian”. W trakcie pandemii Polacy mają rozmaite strategie weselne. Prawie 30 proc. z nas deklaruje, że nie pojawi się na weselu, choć wybierze się na uroczystość ślubną – czy to do urzędu, czy Kościoła

Jak wynika z badania Santander Consumer Banku – banku od kredytów, największym wyzwaniem dla organizatorów ślubu i wesela jest zapewnienie bezpieczeństwa gości. Tak uważa niemal 2/3 z zapytanych Polaków.  Patrząc na wyniki badania nie kwapimy się do wyjazdu na zaślubiny, nawet gdy otrzymamy zaproszenie. Prawie 30 proc. z nas wybierze się tylko na uroczystość ślubną. Z kolei co czwarty nie przyjmie zaproszenia i nie weźmie udziału w żadnej z tych uroczystości. Najbardziej sceptyczny, co do udziału w weselach i ślubie, są seniorzy. Połowa z nich odmówi udziału w każdej formie uroczystości – zapewne z obawy o stan swojego zdrowia. Najwięcej chętnych do udziału zarówno w ślubie jak i zabawie po nim jest wśród najmłodszej grupy badanych. To niemal połowa pytanych w wieku od 18 do 29 lat. – Z naszego badania wynika, że Polacy nie czują się komfortowo z myślą o udziale  w uroczystościach ślubnych w trakcie pandemii – mówi Agnieszka Kociemska, zastępca dyrektora Pionu Kredytów Konsumenckich Santander Consumer Banku. –Zachowawcze reakcje Polaków nie zaskakują - na weselach przebywamy zazwyczaj w dużej grupie ludzi w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie trudno jest w praktyce zachować zalecane środki ostrożności np. odpowiedni dystans.

Dowiedz się więcej i pobierz raport Polaków portfel własny: czas zmian.

Oszczędności czy kredyt gotówkowy. Jak sfinansujemy wesele?

Choć nastroje finansowe Polaków nie są optymistyczne, wydatki na organizację tej uroczystości przede wszystkim pokryjemy z oszczędności. Zrobi tak ponad 47 proc. z nas. Taką odpowiedź wskazało ponad 50 proc. mężczyzn i osób z wykształceniem wyższym oraz 78 proc. zarabiających powyżej 5 tys. zł miesięcznie. Nie jest to jednak przywilej wyłącznie najlepiej zarabiających. Z badania Santander Consumer Banku,  wynika, że na organizację wesela z odłożonych pieniędzy byłoby w stanie pozwolić sobie również 51 proc. zarabiających nie więcej niż 3 tys. zł miesięcznie.

Polacy chętnie skorzystają także z kredytu gotówkowego w banku. Tego zdania jest co 5 badany. Do takiej opcji najbardziej przekonane były pytane Polki (21 proc.) oraz najmłodsi respondenci w wieku od 18 do 29 lat (28 proc.). Niskie oprocentowanie kredytów może wpłynąć na zwiększenie zainteresowania ofertami banków, w szczególności takimi, jak dostępne w Santander Consumer Banku kredyt przez internet czy Mistrzowski kredyt gotówkowy. – Przy tego typu wydatkach, szczególnie teraz, kiedy sytuacja jest dynamiczna i trudna do przewidzenia, a termin rodzinnej uroczystości może się przesuwać w zależności od sytuacji epidemicznej w danym regionie, jasne, proste zasady wnioskowania o kredyt gotówkowy mogą okazać się kluczowe dla decyzji o zaciągnięciu takiego zobowiązania – dodaje Agnieszka Kociemska z Santander Consumer Banku.

Niespełna 9 proc. badanych finansując wesele zdecydowałoby się na skorzystanie ze wsparcia rodziny lub przyjaciół. Jedynie 4,9 proc. z nas byłoby w stanie zapłacić za wesele z bieżących dochodów.

Ogólnopolskie badanie, na potrzeby raportu “Polaków portfel własny: czas zmian”, przeprowadzone zostało na zlecenie Santander Consumer Banku - banku od kredytów, przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) na reprezentatywnej próbie dla ogółu dorosłej populacji Polski wynoszącej (N=1100 osób). Badanie realizowane było w dniach 17-21 sierpnia br. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI).

Polecane artykuły
Karta kredytowa Visa TurboKARTA pomoże zarabiać

Zarabiamy przy okazji… wydawania kartą kredytową

01 września 2020 Bank Możliwości
Późnym latem i wczesną jesienią nie brakuje okazji do relaksu i podróży. Temperatury sprzyjają...
Czytaj więcej
Kredyt samochodowy pomoże z wyborem bezpiecznego samochodu

Samochodem bezpiecznie do celu

01 września 2020 Bank Możliwości
Po okresie przymusowej izolacji znowu zaczynamy być coraz bardziej mobilni. Wybieramy auto, bo...
Czytaj więcej