Kolejny raz biegniemy po oddech

Santander Consumer Bank - bank od kredytów - wspiera Bieg po Oddech

1 września w zakopiańskim Parku Miejskim odbędzie się 4. edycja Biegu po Oddech. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, a Santander Consumer Bank jest głównym sponsorem wydarzenia. 

Celem biegu jest zbiórka funduszy dla chorych na mukowiscydozę. Na starcie, jak co roku, pojawią się biegacze z całej Polski. Kolejny rok z rzędu inicjatywę wspiera także Justyna Kowalczyk - nasza multimedalistka olimpijska w biegach narciarskich to wieloletnia ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Wybitna sportsmenka brała udział m.in. w poprzednich edycjach Biegu po Oddech.

Biegniemy i pomagamy

Pakiety startowe w biegu będą cegiełkami wspierającymi chorych, więc środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na ich potrzeby. Jednak pomoc finansowa to tylko jeden z celów wydarzenia. Równie istotne jest zwiększanie świadomości społecznej i zwracanie uwagi na problemy, jakie mają chorzy na mukowiscydozę w Polsce. To choroba, o której wciąż zbyt wiele osób wie zbyt niewiele. A wiedza prowadzi do zrozumienia potrzeb i chęci pomocy. Dlatego tak ważne są podobne wydarzenia i z tego powodu Santander Consumer Bank angażuje się w ich organizację.

W tym roku bieg rozpocznie się o 10:00, a do pokonania będzie 5 km. To stosunkowo niewiele, więc każdy może się zgłosić i wziąć udział. Zapisy już ruszyły pod adresem https://bieg.ptwm.org.pl/. Wygraną będzie już sam udział, ale dla najszybszych organizatorzy przygotowali także atrakcyjne nagrody. Jednak jeśli ktoś nie może być 1. września w Zakopanem lub nie jest w stanie pobiec, może pomóc, wpłacając dowolną kwotę na leczenie i rehabilitację chorych. Zbiórka środków jest prowadzona na stronie biegu, w tym samym miejscu co zapisy.

 

Walka o każdy oddech

Mukowiscydoza to przewlekła choroba śmiertelna, której efekty można jednak opóźniać i powstrzymywać. Temu będą służyć środki uzyskane ze sprzedaży pakietów startowych oraz zebrane w formie darowizn. Ta akcja to walka o dodatkowe lata życia dla chorych, którzy codziennie walczą o oddech. Dzięki kompleksowej opiece specjalistów, odpowiednim lekom i suplementom można im pomóc i wydłużyć prognozowaną długość życia nawet do 40-50 lat. Tyle żyją chorzy z Europy Zachodniej, którzy mają dostęp do optymalnego leczenia i kompleksowej opieki. Wymaga ona sporych nakładów finansowych i wsparcia dla rodziców lub innych opiekunów, którzy nie są w stanie zgromadzić takich środków. Bieg po Oddech to element walki o oddech zarówno dla nich, jak i dla ich podopiecznych.   

Szczegóły dotyczące biegu znajdują się na stronie Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku

Polecane artykuły
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego telefonu

Niech smartfon stanie się SAFEfonem!

24 lipca 2019 Blisko Ciebie
Współczesne telefony są tak smart, że bez nich niemal nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Jednak...
Czytaj więcej
Ubezpieczenie do kredytu

Bierzesz kredyt? Pomyśl o ubezpieczeniu!

08 kwietnia 2019 Bank Możliwości
Zawierając umowę na kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy lub kredyt ratalny, a także podczas...
Czytaj więcej
Top Employer 2019 dla Santander Consumer Banku

Top Employer 2019 dla Santander Consumer Banku

01 lutego 2019 Poznaj nas
Wieczór 31 stycznia to wyjątkowa chwila dla każdego z ponad 2 600 pracowników Santander...
Czytaj więcej