Jubileuszowy Bieg po Nowe Życie

Bieg po Nowe Życie wspiera Santander Consumer Bank - bank od kredytów

Już po raz piętnasty odbędzie się wyjątkowy bieg, którego najważniejszym celem nie jest meta, ale popularyzacja świadomego dawstwa narządów do przeszczepu. 7 września biegacze, wraz z gwiazdami sportu, muzyki i estrady, staną na starcie biegu w Wilanowie. Santander Consumer Bank jest generalnym partnerem wydarzenia.

Po raz pierwszy bieg odbył się w Wiśle w 2011 roku, a w kolejnych latach biegacze startowali także w Warszawie. To projekt społeczny, który promuje działania prozdrowotne, edukuje w zakresie transplantacji oraz mobilizuje do świadomego oddawania narządów do przeszczepienia. Każdego roku na starcie pojawiają się znane postacie, które startują w sztafetach nordic walking razem z osobami po przeszczepieniu, przedstawicielami mediów i organizatorów.

Bieg do normalnego życia

Ta drużyna ludzi dobrej woli pokazuje, że transplantacja to metoda leczenia, która umożliwia powrót do aktywności fizycznej. Najlepszym tego przykładem są biegacze, którzy z niej korzystali. Biorąc udział w biegu, w najlepszy możliwy sposób udowadniają, że po przeszczepie można wrócić do normalnego życia, a nawet do sportu.

Dzięki zaangażowaniu znanych postaci oraz mediów ten przekaz dociera także do osób zdrowych. To jeden z najważniejszych celów biegu. Organizatorom zależy na tym, by obalać mity dotyczące przeszczepów, uświadamiać ludziom, jak ważne są świadectw woli i czym tak naprawdę jest transplantacja. To metoda leczenia, która wymaga pomocy potencjalnych dawców. Niezależnie od tego, czy mowa o przeszczepach rodzinnych czy transplantacjach dla niespokrewnionych osób. W obu przypadkach niezbędna jest jedna podstawowa rzecz: świadomy dawca.

Do biegu, gotowi, start!

Bieg po Nowe Życie w tym roku odbędzie się w naprawdę wyjątkowym miejscu, bo na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Od 2011 roku na starcie stanęło 720 sztafet, a wszyscy uczestnicy 14 edycji pokonali już ponad 2200 kilometrów. 7 września te liczby na pewno wzrosną, podobnie jak świadomość zagadnień dotyczących transplantacji oraz poparcie dla świadomego dawstwa. Santander Consumer Bank wspiera przesłanie i cele biegu oraz zachęca do zapoznania się z informacjami na temat transplantologii, które można znaleźć na stronie: https://transplantologia.info/

Polecane artykuły
Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku 2019 - noridc walking

Nordic walking: maszeruj po zdrowie

01 sierpnia 2019 Blisko Ciebie
Uwaga, na drogi, leśne ścieżki i ulice polskich miast wyruszyły tłumy osób z kijami! Ale nie bój...
Czytaj więcej
500 plus - badanie Santander Consumer Banku

Pieniądze z 500 plus na edukację i na zabezpieczenie przyszłości dziecka

01 sierpnia 2019 Blisko Ciebie
Z początkiem lipca Polacy ruszyli składać wnioski o wypłatę świadczeń w ramach programu...
Czytaj więcej
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego telefonu

Niech smartfon stanie się SAFEfonem!

24 lipca 2019 Blisko Ciebie
Współczesne telefony są tak smart, że bez nich niemal nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Jednak...
Czytaj więcej