Jak być smart bez wychodzenia z domu?

Bądź smart bez wychodzenia z domu - Santander Consumer Bank - bank od kredytów

Rozwój technologii w ostatnich latach był tak dynamiczny, że obecnie wiele spraw możemy załatwić siedząc wygodnie w fotelu. Tyczy się to zarówno rozrywki, jak i bardziej przyziemnych czynności. Gdy rachunki, zakupy i pracę możemy przenieść do sieci, lepiej nie wychodzić na zewnątrz. Oto poradnik dla tych, którzy chcą pożytecznie i kreatywnie spędzać czas w domu.

Świat pędzi do przodu w niewiadomym kierunku. Coraz więcej możemy załatwić za pośrednictwem internetu, a jednocześnie pojawia się więcej ograniczeń. Jakość powietrza, nieprzewidywalne warunki atmosferyczne oraz kwestie zdrowotne to czynniki, które mogą nas zatrzymać w domu. Warto się na to przygotować i przenieść część aktywności do internetu. Lub przynajmniej nauczyć się go na tyle, by w razie czego być smart.

Zaczynamy od tego, co niezbędne

Jedną z najważniejszych kwestii, o które powinniśmy zadbać, są zakupy. Po pierwsze te obejmujące środki czystości oraz artykuły spożywcze i higieniczne. Niektóre sieci handlowe w Polsce od dłuższego czasu oferują usługę dowozu zamówionych towarów. Wystarczy karta płatnicza z opcją płatności internetowych. Może to być także karta kredytowa TurboKARTA Santander Consumer Banku. Towary wybiera się na przeznaczonych do tego stronach internetowych, a kurier dostarcza je pod drzwi w zaznaczonym wcześniej przedziale czasowym. To wygodne i bezpieczne. W ten sam sposób można zamawiać jedzenie na wynos. Niektóre restauracje proponują także specjalne zestawy zakupowe, więc jeśli cenimy jakość używanych tam produktów, możemy je wykorzystywać w swojej kuchni.

Sposoby na większe potrzeby

Inną kwestią są poważniejsze zakupy, które można rozłożyć na raty przez internet. To nie tylko sposób na bezpieczne i wygodne kupowanie, ale także ulga dla domowego budżetu, bo większy wydatek rozkłada się na kilka lub kilkanaście miesięcy. Gdy okaże się, że w domu pilnie potrzebna jest na przykład nowa lodówka lub pralka, można skorzystać z oferty jednego z licznych sklepów internetowych. Santander Consumer Bank – bank od kredytów współpracuje z ponad 3 000 takich podmiotów. Cały proces zakupowy jest intuicyjny i bezpieczny. Nawet weryfikacja tożsamości odbywa się zdalnie. Kupujący proszony jest o wykonanie przelewu weryfikacyjnego o wartości 1 złotego i jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, może zrealizować zakup. W razie potrzeby większych wydatków w podobny sposób można też zawnioskować o kredyt bez wychodzenia z domu.

Walka z nudą też może być smart

Bez wychodzenia z domu można także pójść do kina, teatru i sali koncertowej. Wszystko dzięki serwisom streamingowym, których bogate biblioteki pełne są atrakcyjnych treści. Z reguły tego typu platformy oferują darmowy okres próbny, a potem płatności pobierane są cyklicznie z karty. Dlatego karta płatnicza to obecnie wielofunkcyjne narzędzie i przepustka do cyfrowego świata. Opłaty są pobierane automatycznie, mamy nad nimi pełną kontrolę i w każdej chwili możemy zrezygnować z abonamentu. Gdy obejrzymy już treści dostępne na jednej platformie, możemy założyć konto na drugiej. Zwykle jednocześnie z serwisów streamingowych może korzystać kilku domowników, więc każdy będzie mógł oglądać to, co lubi.

Niestandardowe okoliczności wymagają niestandardowych działań. Zawsze warto być bardziej smart, ale obecnie to szczególnie istotne. Na szczęście zdalnie można sprawnie funkcjonować także w dziedzinach związanych z finansami. Bankowość elektroniczna, czyli bankowość internetowa i aplikacja mobilna – także w Santander Consumer Banku – są już  na tyle rozwinięta, że wizyty w placówkach bankowych nie są konieczne. Lepiej zostać w domu i być po prostu smart.

Polecane artykuły
W Santander Consumer Banku pomożemy bez wychodzenia z domu

Pomagamy także bez wychodzenia z domu

16 marca 2020 Blisko Ciebie
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kredytu gotówkowego, samochodowego, ratalnego, czy karty...
Czytaj więcej
Aplikacja mobilna Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Aplikacja zawsze pod ręką

10 marca 2020 Bank Możliwości
Kredyty to pomocne narzędzia w finansowaniu naszych planów, ale także ważne zobowiązania. Dlatego...
Czytaj więcej
Aplikacja mobilna Santander Consumer Banku - banku od kredytów: rozłóż produkty na raty

Aplikacja do rozkładania produktów na raty

13 lutego 2020 Bank Możliwości
Tempo rozwoju aplikacji mobilnych jest tak duże, że nasze smartfony z miesiąca na miesiąc zyskują...
Czytaj więcej