Bądźmy bezpieczni w sieci

Bezpieczeństwo w sieci - radzą w Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Ostatnio wiele naszych aktywności przeniosło się do internetu. Zdalnie kupujemy, uczymy się i korzystamy z kultury. Niestety do wirtualnego świata przenieśli się także przestępcy. Dlatego warto poświęcić parę chwil, by dowiedzieć się, jak funkcjonować w sieci bezpieczniej i nie wystawiać się na ataki oszustów.

Okres wiosenno-letni to zwykle czas większych wydatków. Planujemy remonty, wakacje, komunie i inne uroczystości rodzinne. Ten rok jest jednak szczególny. Wielu rzeczy nie zrealizowaliśmy, a plany ulegają bieżącym modyfikacjom. Przesuwamy wydatki, zmieniamy cele i na nowo określamy nasze priorytety życiowe. Na pierwszy plan wysuwa się bezpieczeństwo. Dbamy zarówno o to, by w niespokojnych czasach nasze finanse były stabilne, jak i o to, by uchronić się od fizycznych i wirtualnych zagrożeń. Dobrym rozwiązaniem może być więc zarządzanie finansami przy pomocy narzędzi internetowych.

Bezpieczne finanse w sieci

Wiele osób wciąż z rezerwą podchodzi do zakupów online czy nawet do pożyczania pieniędzy bez wychodzenia z domu. Według przygotowanego przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów raportu Polaków portfel własny: wiosenne wyzwania,  bezpieczeństwo danych osobowych to główna troska osób pożyczających pieniądze przez internet. Aż 34,3% badanych przyznaje, że obawia się przejęcia informacji potrzebnych do logowania lub dotyczących karty płatniczej. Drugim największym zastrzeżeniem, wskazanym przez 21,4% respondentów, jest nieufność w stosunku do drugiej strony transakcji.

Te obawy są jak najbardziej uprawnione, a żeby je maksymalnie ograniczyć, należy zadbać o dwie rzeczy. Łatwiejsza jest ta druga – jeśli chcemy pożyczyć pieniądze online, wybierajmy godne zaufania instytucje, które nie pojawiły się na rynku przed tygodniem, dysponują sporymi zasobami i siecią placówek. Banki są z pewnością bardziej bezpieczne niż pożyczkodawcy ogłaszający się na tablicach ogłoszeń i słupach latarni. Stoi za nimi doświadczenie i kapitał, a do tego dysponują sprawdzonymi, doskonale zabezpieczonymi narzędziami internetowymi oraz pracuje w nich zespół specjalistów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo realizowanych procesów.

Małe rzeczy robią różnicę

Inną kwestią jest troska o wyciek wrażliwych danych. Po pierwsze musimy zadbać o to, by nasz komputer czy smartfon był wolny od wirusów. To podstawowe działanie, ale wciąż zdarza się, że kradzieże danych i tożsamości są przeprowadzane przez programy szpiegowskie, rozprowadzane np. w formie załączników do e-maili. Gdy zakupimy program antywirusowy i oczyścimy komputer, powinniśmy się skupić na naszej sieci wifi. Przede wszystkim nie przeprowadzajmy operacji finansowych podczas korzystana z darmowych, otwartych sieci. W takich okolicznościach przejęcie naszych danych jest dużo prostsze. Kolejną czynnością powinno być sprawdzenie, czy nasza sieć jest chroniona wystarczająco bezpiecznym hasłem. Postarajmy się, by było zbudowane z dużej liczby znaków, w tym cyfr, różnej wielkości liter i znaków specjalnych. 

Ostatnim etapem przygotowań do pożyczania pieniędzy online jest sprawdzenie, czy faktycznie jesteśmy na stronie banku. Jeśli źle wpisaliśmy adres, możemy się znajdować na stronie imitującej interesującą nas witrynę. W razie wątpliwości zawsze warto wejść na stronę banku i z niej przejść do właściwego formularza czy np. propozycji kredytu gotówkowego bez wychodzenia z domu w Santander Consumer Banku – banku od kredytów.

Polecane artykuły
Raport Polaków portfel własny - wyjątkowe lato Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Prawie co trzeci Polak nie wyjedzie w tym roku na wakacje

01 lipca 2020 Blisko Ciebie
Jak wynika z badania Santander Consumer Banku – banku od kredytów przeprowadzonego na potrzeby...
Czytaj więcej
Raty na lato - odmień swoje otoczenie z Santander Consumer Bankiem - bankiem od kredytów

Stwórz miejsce do idealnego relaksu

10 czerwca 2020 Bank Możliwości
Ograniczenia w poruszaniu się przypomniały nam, że przecież mamy ogródki i działki. Teraz bardziej...
Czytaj więcej
Bezpieczne hasło

Silne hasło to podstawa

21 czerwca 2018 Bank Możliwości
Santander Consumer Bank w celu zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa stosuje szereg...
Czytaj więcej