Ile wydamy na wakacje 2020?

Polaków portfel własny: wyjątkowe lato - raport Santander Consumer Banku - banku od kredytów promujący TurboKARTĘ

Zdecydowanie w Polsce i nie za drogo – taki obraz  tegorocznych wakacji wyłania się z najnowszego raportu Santander Consumer Banku - banku od kredytów ,,Polaków portfel własny: wyjątkowe lato”

Tegoroczne wakacje będą bardzo trudne dla branży turystycznej. Mimo stopniowego znoszenia obostrzeń epidemicznych, w hotelach czy pensjonatach wciąż obowiązują dodatkowe restrykcje i limity. Loty z Polski zostały wznowione w połowie czerwca, pierwsze czartery ruszą jednak dopiero na początku lipca i to tylko na europejskich trasach. Wakacyjna oferta biur podróży jest znacznie skromniejsza, co wiąże się nie tylko z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa, ale też z mniejszym popytem na takie wyjazdy. Mimo że Polacy z pewnością tęsknią za śródziemnomorskimi plażami, egzotycznym azjatyckim jedzeniem i pięknymi zabytkami, wakacyjny wyjazd za granicę rozważa zaledwie 7,3 proc. ankietowanych przez Santander Consumer Bank - bank od kredytów. 

POBIERZ DARMOWY RAPORT POLAKÓW PORTFEL WŁASNY: WYJĄTKOWE LATO

To będą oszczędne wakacje

– Polacy unikają w tym roku wyjazdów zagranicznych i związanego z nimi ryzykaDuża niepewność towarzyszy także naszej sytuacji materialnej - na wakacje wolimy wydać mniej, żeby za bardzo nie nadszarpnąć domowego budżetu. Jak pokazują dane GUS-u bezrobocie rośnie, a w wielu firmach zmniejszane są pensje, dlatego też planujemy swoje wydatki ostrożniej niż w latach poprzednich –  mówi Adam Piwek, koordynator raportu „Polaków portfel własny: wyjątkowe lato” z Santander Consumer Banku.

Polacy zapytani o to, ile wyniesie całkowity koszt wakacyjnego wyjazdu całej rodziny, najczęściej (18 proc.) mają zamiar wydać między 1 000 a 2 000 zł. Niewiele mniejszy odsetek ankietowanych wskazał na kwoty rzędu 2 000 – 3 000 zł (16,7 proc.). Na rodzinne wakacje za więcej niż 5 000 zł może sobie pozwolić co dziesiąty ankietowany przez Santander Consumer Bank, głównie 50-latkowie ( 23,1 proc. z nich).

Przed wyjazdem zawsze warto się zastanowić i przekalkulować, czy koszt wakacyjnego urlopu chcemy ponosić z bieżących, własnych środków, czy skorzystać z dodatkowych rozwiązań przygotowanych przez banki. Nasza karta kredytowa Visa TurboKARTA umożliwia na przykład zwrot 3 proc. kwot za transakcje na stacjach benzynowych, w tym paliwo i 1 proc. za pozostałe zakupy. W sumie to do 360 zł zwrotu rocznie oraz bezpłatne ubezpieczenie car assistance przydatne dla wszystkich podróżujących samochodamiW sytuacji, kiedy warto brać pod uwagę każdy wydatek, mogą to być istotne czynniki – dodaje Adam Piwek z Santander Consumer Banku.

Tęsknimy za swobodą

Santander Consumer Bank – bank od kredytów zapytał też Polaków, których aktywności kojarzących się z letnimi miesiącami będzie im brakować najbardziej.

Najwięcej, bo co trzeci ankietowany (33,7 proc.), wskazał na ograniczenia lub brak możliwości swobodnego korzystania z basenów, aquaparków czy parków rozrywki. Takich odpowiedzi udzielili głównie 30-latkowie (ponad połowa wskazań), czyli osoby, które najczęściej są rodzicami mniejszych dzieci, chętnie korzystających z tego typu atrakcji. Co drugiemu rodzicowi właśnie tych aktywności będzie brakować najbardziej.

Niemal co trzecia badana osoba (32,5 proc.) najbardziej będzie tęskniła tego lata za spotkaniami w większym gronie – czy to z rodziną, czy ze znajomymi. Na tę odpowiedź wskazywali przede wszystkim najmłodsi (więcej niż co druga osoba w wieku 18 – 29 lat). Jedna piąta ankietowanych (20,9 proc.) żałuje, że nie będzie miała okazji uczestniczyć w żadnym letnim festiwalu muzycznym, niemal taki sam odsetek wskazał na ograniczenia w swobodnym podróżowaniu za granicę (20,8 proc.).

Polecane artykuły
Raport Polaków portfel własny - wyjątkowe lato Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Prawie co trzeci Polak nie wyjedzie w tym roku na wakacje

01 lipca 2020 Blisko Ciebie
Jak wynika z badania Santander Consumer Banku – banku od kredytów przeprowadzonego na potrzeby...
Czytaj więcej
Zniżki z TurboKARTĄ Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Zakupy pełne zniżek i promocji

01 czerwca 2020 Bank Możliwości
W niepewnych czasach należy wykorzystywać każdą szansę na zniżkę, bonus czy nagrodę. Skoro i tak...
Czytaj więcej
Karta kredytowa w czasach Covid-19 - Santander Consumer Bank - bank od kredytów

Kartami kredytowymi chętniej płacimy za elektronikę, gry, platformy VOD i e-booki

29 maja 2020 Blisko Ciebie
Jak wynika z danych Santander Consumer Banku - banku od kredytów, liczba transakcji kartami...
Czytaj więcej

Najnowsze w Social Media

YouTube