Przed nami jesienne zmiany: w czym może pomóc kredyt

W czym może pomóc kredyt gotówkowy?

Zwykle pod koniec wakacji - gdy jesteśmy już wypoczęci i pełni energii do działania - planujemy inwestycje, nowe inicjatywy i coroczne wydatki. W tym szczególnym roku będzie podobnie, choć jesienne zmiany mogą wyglądać odrobinę inaczej. Oto poradnik dla tych, którzy nie do końca jeszcze wiedzą, jak zaplanować wielkie planowanie.

Przyjęło się uważać, że momentem zwrotnym jest początek roku. To czas na postanowienia, mobilizacje i korekty w karierze lub życiu prywatnym. Tymczasem dużo lepiej tego typu rewolucje przeprowadzać tuż po letnim wypoczynku. To właśnie wtedy jesteśmy maksymalnie zrelaksowani, a słoneczna pogoda wciąż zachęca nas do działania. Do tego to naturalny czas na początki – nowego roku szkolnego, nowych sezonów sportowych i nowych kursów, na których można rozwijać swoje pasje.

Wszyscy wracamy do szkoły

Czas pandemii pokazał jak ważna w życiu jest ciągła nauka. Z dnia na dzień musieliśmy się nauczyć korzystać z nowych narzędzi internetowych, a niektórzy zmierzyli się nawet z koniecznością przekwalifikowania się. Znów poczuliśmy, że bogate i wszechstronne CV to bezpiecznik na trudne czasy. Pora więc wrócić do odłożonych „na kiedyś” planów podnoszenia kwalifikacji. Jeśli jeszcze takich nie mamy, warto poświęcić kilka(naście) godzin, choćby na wyznaczenie kierunków rozwoju.

Dobrym tropem może być zarówno poszerzenie wiedzy przydatnej w obecnej pracy, jak i w tej wymarzonej lub rezerwowej, którą moglibyśmy podjąć w sytuacji podbramkowej. Innym typem nauki jest podnoszenie uniwersalnych umiejętności, czego najlepszym przykładem są kursy językowe. Poza tym, że pozwalają na uzyskanie wartościowej wzmianki w CV, dają okazję do gimnastyki umysłu. A w niepewnych czasach powinien być on jak najbardziej sprawny, by mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami.

Walka o lepszą przestrzeń

Remont to kolejny przykład całkiem dużej zmiany. Po doświadczeniach zdalnej pracy i nauki doskonale już wiemy, co przebudować. Na nowo doceniliśmy osobną przestrzeń do pracy i myślenia, podział domu na część nocną i dzienną oraz rolę domowej zieleni, zwierząt i obszarów przeznaczonych wyłącznie do relaksu. To idealny czas, by zapomniany i zagracony balkon odzyskał blask i dawną funkcjonalność. To dobry moment na przeorganizowanie piwnicy, by zmieściły się w niej przedmioty, które zajmują przestrzeń mieszkalną. To wreszcie najlepsza okazja do zaprojektowania i urządzenia komfortowej przestrzeni do nauki, pracy lub czytania. Warto to wszystko przeprowadzić jak najszybciej, a potem cieszyć się odzyskaną przestrzenią w długie zimowe miesiące.

Koniec lata zwykle trochę nas rozleniwia. Wiosną przygotowujemy plażowe sylwetki, które podczas wakacji powiększają się tu i ówdzie. Potem już nie mamy czasu na codzienne treningi, bo poświęcamy go na przygotowanie dzieci do nowego roku szkolnego lub na inne obowiązki. Jednak tej jesieni może być inaczej. Wydaje się, że zaczęliśmy przywiązywać większą wagę do zdrowia, rowery są bardziej popularne niż kiedykolwiek, a górskie szlaki przeżywają oblężenie. Być może to zwiastun nowego, sportowego trendu w społeczeństwie. Na pewno nie zaszkodzi nim podążać i zapisać się na siłownię, zbudować własne stanowisko do ćwiczeń lub przystąpić do jakiejś drużyny.

Nawet wielkie zmiany mogą być wygodne

Jak dobrze widzimy, tej jesieni wyzwań będzie naprawdę sporo. Chyba najtrudniejszą częścią zmian będzie ich inicjowanie. O stronę finansową nie trzeba się będzie szczególnie martwić, wystarczy skorzystać z Mistrzowskiego kredytu gotówkowego w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. Środki na realizację planów można także szybko i wygodnie uzyskać prosto z kanapy z kredytem online, więc nie ma co dłużej czekać – trzeba działać, bo jesień tuż-tuż. Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy wiąże się z oceną zdolności kredytowej wnioskującego. Na jej podstawie podejmowana jest decyzja o otrzymaniu kredytu.

Tagi:
kredyt
Polecane artykuły
Kredyt gotówkowy jedna z opcji pozyskania pieniędzy

Polacy ostrożni w ocenie swoich finansów

10 września 2020 Blisko Ciebie
Ponad 40 proc.  Polaków uważa swoją finansową sytuację przynajmniej za dobrą, a ponad 40 proc....
Czytaj więcej
Kredyt gotówkowy pomaga Polakom w organizacji wesela

Kredyt pomaga Polakom w finansowaniu ślubu i wesela

10 września 2020 Blisko Ciebie
Prawie co piąty Polak organizując ślub i wesele rozważałaby skorzystanie z kredytu gotówkowego –...
Czytaj więcej
Karta kredytowa Visa TurboKARTA pomoże zarabiać

Zarabiamy przy okazji… wydawania kartą kredytową

01 września 2020 Bank Możliwości
Późnym latem i wczesną jesienią nie brakuje okazji do relaksu i podróży. Temperatury sprzyjają...
Czytaj więcej