Oszczędzanie? Dobra lokata na przyszłość!

Oszczędzaj w Santander Consumer Banku

Marek Tulliusz Cyceron, rzymski mówca, filozof, polityk i dowódca wojskowy mawiał, że „oszczędność to wielki dochód”. Nie sposób się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, ale warto je dostosować do czasów, w których żyjemy. Oszczędność to faktycznie wielki dochód, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy oszczędzamy mądrze i bezpiecznie.

Dlaczego warto oszczędzać?

Wszyscy wiemy, że oszczędzać warto, ale czy wiemy dlaczego? Oto trzy, najważniejsze według nas, powody.

Po pierwsze - oszczędzone środki finansowe umożliwiają nam realizację planów i spełnienie potrzeb. Wielkich oraz nieco mniejszych. Nowy telewizor, zagraniczna wycieczka czy remont mieszkania? Oszczędności pozwalają nam na dokonanie dodatkowych wydatków bez nadwyrężania domowego budżetu.

Po drugie - oszczędzanie to również inwestycja… w naszą przyszłość. Czas mija szybko, czasami nawet za szybko. Nawet drobne, ale kumulowane przez dłuższy okres oszczędności, mogą być bardzo pomocne za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Po trzecie - oszczędności to bezpieczeństwo. Nasze i naszych najbliższych. Zgromadzone środki finansowe mogą bowiem zabezpieczyć przyszłość naszych dzieci i wnuków oraz sprawić, że ich start w dorosłość będzie znacznie, znacznie łatwiejszy.

Mądry sposób na oszczędzanie

Sposobów na oszczędzanie jest wiele. Wybierając najbardziej odpowiedni dla nas, powinniśmy kierować się nie tylko potencjalnymi zyskami, ale również wysokością podejmowanego ryzyka. Optymalnym rozwiązaniem, dla osób ceniących bezpieczeństwo, są lokaty bankowe – dające stosunkowo atrakcyjny i całkowicie pewny zysk.

Bezpieczeństwo

Zapewne część osób rozważających zainwestowanie oszczędności w lokaty bankowe zastanawia się, czy faktycznie są one bezpieczną formą oszczędzania? Odpowiedź jest jedna - oczywiście, że tak. Bezpieczeństwo lokat bankowych w Santander Consumer Banku, do równowartości 100 000 euro, gwarantowane jest bowiem przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Więcej szczegółów na temat bezpieczeństwa lokat bankowych na stronie BFG.

Atrakcyjność oprocentowania

Lokaty bankowe to nie tylko bezpieczna, ale również atrakcyjna i dopasowana do potrzeb oraz możliwości forma oszczędzania. Wysokość oprocentowania lokat bankowych w Santander Consumer Banku zależy przede wszystkim od rodzaju i okresu lokaty oraz wysokości wkładu finansowego.

Wysokość nominalnego oprocentowania w skali roku, w przypadku lokaty Online Nowe Środki Santander Consumer Banku, przy wkładzie własnym od 60 000 do 250 000 zł i okresie lokaty 24 miesięcy, wynosi aż 2,60%. Jak bardzo atrakcyjne jest to oprocentowanie? Wystarczy porównać je z oprocentowaniem dwuletnich obligacji Skarbu Państwa, które wynosi 2,10 % w każdym roku oszczędzania[1].

Najkorzystniej oprocentowane są często długoterminowe lokaty z dużym wkładem własnym. Czy warto, w takim razie, zakładać lokatę bankową, jeżeli nie dysponujemy dużymi środkami finansowymi? Jak najbardziej! Parafrazując znane powiedzenie, można napisać, że wielkie oszczędności zaczynają się od małych środków finansowych. Im wcześniej zaczniemy oszczędzać, tym większą kwotę odłożymy.

Gdzie i jak założysz lokatę?

W Santander Consumer Banku, lokatę można założyć praktycznie gdziekolwiek i kiedykolwiek. Przez Internet, telefonicznie bądź w oddziale. Tak jak jest nam najwygodniej. Zawsze sprawnie, w miłej atmosferze i bez zbędnych formalności.

Wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące rodzajów lokat bankowych proponowanych przez Santander Consumer Bank wraz ze sposobem ich założenia znajdziesz TUTAJ

 

[1]Porównanie oferty lokat Santander Consumer Banku dostępnych na stronie https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/ i oferty Obligacji Skarbu Państwa http://www.obligacjeskarbowe.pl/oferta-obligacji/obligacje-2-letnie-dos/dos0720/, porównanie na dzień 20.07.2018 r.

 

Polecane artykuły
Na wyjeździe z kartą kredytową

Na wyjeździe z kartą kredytową

29 maja 2018 Bank Możliwości
Wiosenny czy letni wyjazd to czas pełen odpoczynku. Bez pośpiechu, bez stresu i bez… gotówki w...
Czytaj więcej
Bez wychodzenia z domu możesz oszczędzać

Bez wychodzenia z domu możesz oszczędzać

09 kwietnia 2018 Bank Możliwości
Pieniądze, które nie pracują, mogą tracić na wartości, przede wszystkim za sprawą inflacji, czyli...
Czytaj więcej

Najnowsze w Social Media

YouTube