Jak pójść na zakupy bez wychodzenia z domu z kartą kredytową?

TurboKARTA Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Sklepy internetowe przeżywają prawdziwe oblężenie, a tradycyjne punkty sprzedaży wprowadzają możliwość zamówień online i dostawę pod nasze drzwi. Nie trzeba więc w ogóle wychodzić z domu, by kupić potrzebne artykuły. Oto krótki poradnik dla tych, którzy chcą ich uniknąć, kupując maksymalnie bezpiecznie i wygodnie.

Sytuacja jest bez wątpienia wyjątkowa. W takich okolicznościach nawet najbardziej podstawowe czynności powinny być dopasowane do obowiązujących obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Tradycyjne zakupy są co prawda dozwolone, ale wiele sklepów jest nieczynnych, a obecna oferta e-sklepów jest na tyle szeroka, że kupowanie z domu może być idealnym zamiennikiem. Gdy nie mamy wpływu na sytuację na świecie, możemy się skupić na tym, by swoje potrzeby realizować bezpiecznie i zgodnie z hasłem #zostanwdomu. Jeśli już musimy wyjść z domu, pamiętajmy o korzystaniu z płatności zbliżeniowych także kartami kredytowymi. Teraz są nimi objęte transakcje do 100 zł przy których nie musimy wpisywać ustalonego numeru PIN.

Co warto wiedzieć o kupowaniu z domu?

Absolutnie podstawową rzeczą przy e-zakupach jest karta płatnicza. Najlepiej taka z zabezpieczeniem 3D Secure, które polega na dodatkowym potwierdzaniu transakcji przez SMS. Równie istotna jest opcja o nazwie chargeback, która dostępna także dla wszystkich kart kredytowych w Santander Consumer Banku. Jest  to mechanizm pozwalający na odzyskanie pieniędzy  w momencie, gdy zamówione towary lub usługi były niezgodne z umową, lub gdy wcale do nas nie trafiły. Przy takich zabezpieczeniach możemy już tylko skupić się na zakupach.

Warto pamiętać, że obecnie za pośrednictwem sieci sprzedawane jest np. jedzenie na wynos, e-lekcje jogi czy webinary. Nawet sport przeniósł się do internetu. Pojawiają się nowe oferty zdalnych treningów, a sklepy sportowe poszerzają asortyment sprzętu, który sprawdza się podczas treningów domowych. Możliwości jest coraz więcej.

Jak wybrać się do kina (domowego)

W internecie pojawiają się także kolejne opcje dla miłośników kultury. Filharmonie i teatry prezentują nagrania, które wcześniej były niedostępne, a serwisy VOD i platformy streamingowe na bieżąco uzupełniają biblioteki filmów i seriali. Każdy powinien wybrać z tego coś dla siebie. Ale najpierw warto zrobić rozpoznanie i zdecydować się na model korzystania z e-kultury. W serwisach typu VOD płacimy często za pojedyncze materiały, a streaming to miesięczny abonament, pobierany automatycznie z karty. Jedno jest pewne – w czasach wirtualnej rozrywki i kultury sprawdzona karta płatnicza będzie bardzo przydatna.

Obecnie to wręcz podstawowe narzędzie finansowe, więc warto postawić na kartę, która jest bezpieczna, wygodna i dodatkowo umożliwia otrzymanie różnego rodzaju zwrotów m.in. za zamawianie jedzenia online, czy transakcje na stacjach benzynowych. W ofercie Santander Consumer Banku – banku od kredytów znajduje się Visa TurboKARTA, dzięki której można uzyskać nawet 360 zł rocznie zwrotu za transakcje z jej wykorzystaniem. A to tylko miły dodatek do jej licznych codziennie przydatnych funkcji. Z taką kartą nawet chodzenie na duże i skomplikowane zakupy może polegać na przejściu do drugiego pokoju, w którym znajduje się wygodny fotel.

Polecane artykuły
W Santander Consumer Banku pomożemy bez wychodzenia z domu

Pomagamy także bez wychodzenia z domu

16 marca 2020 Blisko Ciebie
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kredytu gotówkowego, samochodowego, ratalnego, czy karty...
Czytaj więcej
Aplikacja mobilna Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Aplikacja zawsze pod ręką

10 marca 2020 Bank Możliwości
Kredyty to pomocne narzędzia w finansowaniu naszych planów, ale także ważne zobowiązania. Dlatego...
Czytaj więcej
Aplikacja mobilna Santander Consumer Banku - banku od kredytów: rozłóż produkty na raty

Aplikacja do rozkładania produktów na raty

13 lutego 2020 Bank Możliwości
Tempo rozwoju aplikacji mobilnych jest tak duże, że nasze smartfony z miesiąca na miesiąc zyskują...
Czytaj więcej