Santander Consumer Bank rozpoczyna współpracę z Plenti w ramach AccelUp

Pletni współpracuje z Santander Consumer Bankiem

Zakończyła się dodatkowa rekrutacja dla Santander Consumer Banku – banku od kredytów w ramach II rundy programu AccelUp. Już wkrótce zaowocuje ona współpracą lidera rynku consumer finance w Polsce ze spółką Plenti.

AccelUp to uruchomiony przez spółkę Accelpoint program akceleracyjny, który łączy dojrzałe startupy z sektora fintech, insurtech i telco oraz globalne korporacje. Uczestnicy programu otrzymują bezzwrotne wsparcie finansowe do 200 000 zł i know-how w postaci 100 godzin konsultacji z wybitnymi ekspertami rynkowymi. Dodatkowo startupy zyskują możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed gronem przedstawicieli globalnych funduszy VC i nawiązania kontaktów biznesowych z partnerami programu. Do grona odbiorców technologii w programie AccelUP niedawno dołączył Santander Consumer Bank.

- Biorąc pod uwagę dotychczasowe zainteresowanie startupów rekrutacją do naszego programu, wspólnie z Santander Consumer Bankiem postanowiliśmy otworzyć dodatkowe okno przyjmowania zgłoszeń. Dzięki temu już niebawem spółka Plenti rozpocznie proces akceleracji w ścieżce fintech. Startupy biorące udział w programie AccelUp to spółki dojrzałe, z produktami bądź usługami gotowymi do wdrożenia. Oczekujemy dobrych efektów współpracy wszystkich 12 startupów biorących udział w II rundzie programu z naszymi partnerami strategicznymi - mówi Hubert Anyżewski, Managing Partner & Co-founder Accelpoint.

- Cieszymy się, mając możliwość przystąpić do programu akceleracyjnego w charakterze partnera strategicznego. Współpraca ze startupami to ważny obszar rozwoju naszej oferty i odpowiedzi na potrzeby klientów. Programy takie jak AccelUp to okazja do poznania nowych pomysłów na biznes i narzędzia, które mają potencjał do tego, aby zmienić rynek consumer finance – komentuje Piotr Żabski, Wiceprezes Zarządu Santander Consumer Banku.

Plenti to nowoczesna platforma oferującą dostęp do najnowszej elektroniki użytkowej na żądanie - bez pokrywania pełnej ceny produktu, konieczności przechowywania towaru czy jego aktualizacji po zakupie. W ramach Plenti użytkownik otrzymuje dostęp do dziesiątek produktów, o wartości liczonej w tysiącach złotych, które mogą być ekspresowo dostarczone pod same drzwi. Wypożyczenie ulubionych urządzeń kosztuje cząstkę ceny detalicznej - klienci płacą tylko wtedy, kiedy z nich korzystają. Gdy urządzenie przestaje być potrzebne, użytkownik może je zwrócić za pomocą kilku kliknięć. Po zdalnym wyrażeniu chęci zwrotu towaru, kurier Plenti przyjeżdża i odbiera produkt, po czym spółka udostępnia go kolejnym użytkownikom.

- Przed nami okres półrocznej akceleracji podczas której chcemy nie tylko wypracować rozwiązanie atrakcyjne dla naszych klientów i partnerów biznesowych, ale także je przetestować. Zdecydowaliśmy się na zaproszenie do współpracy Plenti, gdyż w działaniach tego start-upu widzimy odzwierciedlenie rynkowego trendu upowszechniania się wśród klientów subskrypcji usług i towarów – mówi Maciej Dąbrowski, dyrektor Departamentu Strategii i Innowacji Santander Consumer Banku.

Grono odbiorców technologii - partnerów strategicznych programu AccelUP poza Santander Consumer Bankiem obejmuje także: Santander Bank Polska, Orange Polska oraz AXA Partners. Wśród Partnerów merytorycznych programu znajdują się: IBM, Microsoft, Accenture, Squire Patton Boggs, Flying Bisons.

Program jest realizowany w ramach współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint otrzymał wsparcie w ramach działania 2.5. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, “Programy Akceleracyjne”.

 

Polecane artykuły
W Santander Consumer Banku pomożemy bez wychodzenia z domu

Pomagamy także bez wychodzenia z domu

16 marca 2020 Blisko Ciebie
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kredytu gotówkowego, samochodowego, ratalnego, czy karty...
Czytaj więcej
Top Employer 2020 dla Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Top Employer 2020 dla Santander Consumer Banku

30 stycznia 2020 Poznaj nas
W tegorocznej edycji programu Top Employers Institute wyróżnił ponad 1600 organizacji, w 119...
Czytaj więcej
Emplobot zrekrutuje do Santander Consumer Banku

Emplobot zrekrutuje do Santander Consumer Banku

22 stycznia 2020 Poznaj nas
Zainteresowani pracą w Santander Consumer Banku przejdą przez proces rekrutacyjny jeszcze...
Czytaj więcej