Santander Consumer Bank podpisał umowę z importerem samochodów elektrycznych Maxus

Santander Consumer Bank podpisał umowę z importerem samochodów elektrycznych Maxus

Lista firm współpracujących z Santander Consumer Bankiem niedawno powiększyła się o RSA Polska Sp. z o. o., importera samochodów elektrycznych Maxus. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami współpracy poniżej.

Podpisana w maju umowa na obsługę finansową tego partnera dotyczy nie tylko Santander Consumer Banku, ale wszystkich spółek z Grupy Santander Consumer, czyli również Santander Consumer Multirent i Santander Consumer Financial Solutions.

Kim jest nasz nowy partner? Maxus to producent samochodów dostawczych, pickupów i SUV-ów działający od 2011 roku, który należy do chińskiego koncernu SAIC Motors z siedzibą w Szanghaju.

Co ta współpraca oznacza dla klientów banku? Dzięki niej będą mogli skorzystać z oferty przyjaznych środowisku aut z korzystnym finansowaniem i dotacją z programu „Mój elektryk”. Popularność tej inicjatywy stale rośnie. Jak podaje NFOŚiGW, w maju do Funduszu wpłynęło łącznie niemal 4 tys. wniosków, z czego uwzględniono aż 2 tys. 600 z nich o łącznej wartości 76,3 mln zł!

Poza propozycjami dla klientów indywidualnych i firm, nasz bank będzie zapewniać również finansowanie stocków dealerom Maxusa. Planowo sprzedaż samochodów importera ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Jesteśmy w momencie intensywnych prac nad dopasowanymi rozwiązaniami.

Jak podaje PSPA, na koniec kwietnia br. w Polsce było zarejestrowanych łącznie ponad 46 tys. aut osobowych i użytkowych z napędem elektrycznym. Przez pierwsze cztery miesiące 2022 ich liczba zwiększyła się więc aż o 7 tys. 768 sztuk. Jest to 44 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. Możemy się spodziewać, że ten trend będzie się nasilał w przyszłości i chcemy być na to przygotowani. Dlatego bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy i mamy nadzieję, że dzięki niej spełnimy potrzeby naszych klientów, biorąc pod uwagę rosnącą popularność aut elektrycznych.