Rozświetlamy uśmiechy Mukoludków

Rozświetlamy uśmiechy Mukoludków

Dzięki Wam - naszym klientom, pracownikom, partnerom biznesowym i przyjaciołom - na konto Polskiego Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą trafi niemal 19 tysięcy złotych!

Ubiegły rok był wyjątkowy i każdy z nas cały czas marzy o powrocie do normalności. Chcemy móc znowu spotykać się z naszymi bliskimi, ćwiczyć na siłowni i wyskoczyć na kolację do restauracji.  Są jednak wśród nas ludzie dla których normalność nie oznacza wyjazdu na wakacje czy wyjścia z domu bez maseczki ochronnej. Dla nich normalność to bezpieczne wejście po schodach, sen bez aparatury tlenowej i wsparcie finansowe, które pozwoli na zakup leków i sprzętu do rehabilitacji.

W Polsce blisko 2000 osób każdego dnia toczy nierówną walkę z mukowiscydozą, a co roku podczas badań przesiewowych diagnozuje się 100 chorych dzieci, które rozpoczynają swoją walkę o każdy oddech. Od momentu diagnozy mali pacjenci potrzebują stałej specjalistycznej opieki oraz kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Nawet kilkanaście inhalacji i od kilkunastu do kilkudziesięciu przyjmowanych leków. Godziny ciężkiej rehabilitacji i fizjoterapii. Wszystko po to by żyć, by oddychać, by nie pozwolić wygrać chorobie. Tak wygląda każdy dzień Mukoludków – podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, którzy zmagają się z nieuleczalną, genetyczną chorobą, dotykającą w szczególności układ oddechowy.

Santander Consumer Bank już od 5 lat wspomaga Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, które wspiera swoich podopiecznych, zapewniając im pomoc w pozyskiwaniu środków na leczenie czy umożliwiając zakup preparatów żywienia medycznego, leków i sprzętu do rehabilitacji. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, klientów i partnerów biznesowych w akcję „Rozświetl święta” udało nam się zebrać 44,57% docelowej kwoty, czyli 8 915 zł, ale na tym nie poprzestaliśmy. W grudniu 2020 uruchomiliśmy aż trzy akcje charytatywne, dzięki którym do Polskiego Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą trafi łącznie 18 965 zł.

- Bieg po Oddech stał się już naszą tradycją, a PTWzM to nie tylko nasi partnerzy, ale także przyjaciele. Charytatywne świąteczne bingo, konkurs na historię o pomaganiu i nasza interaktywna gra zręcznościowa „Rozświetl święta” to inicjatywy, które powstały z myślą o Mukowojownikach – najmłodszych podopiecznych towarzystwa. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pomoże im w codziennych zmaganiach z chorobą – mówi Sylwia Małycha, Menadżer ds. PR.

Więcej informacji o działalności Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą można znaleźć na stronie https://www.ptwm.org.pl/