Rozpoczął się trzeci etap projektu „28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na Hel”

Rozpoczął się trzeci etap projektu „28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na Hel”

Trwa ostatnia, trzecia część wyprawy projektu „28 Marzeń – niepełnosprawni w drodze na Hel”. W jej ramach uczestnicy przejadą na rowerach i w tandemach ok. 180 km od Helu aż do Krynicy Morskiej. W wyprawie wezmą udział dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego i Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie oraz wychowawcy. Towarzyszyć im będą również ambasadorzy projektu i zaproszeni goście. Sponsorem inicjatywy jest Santander Consumer Bank.

25 września rozpoczęła się ostatnia, trzecia część podróży. W jej ramach uczestnicy przejadą na rowerach ok. 180 km od Helu aż do Krynicy Morskiej. Wezmą w niej udział dzieci i młodzież - z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego i Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie - oraz wychowawcy. W akcję zaangażowani są również Ambasadorzy SCB, czyli pracownicy naszego banku i znane osobistości. Wśród nich znajdują się: autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke, medalistka olimpijska w MTB Maja Włoszczowska, dziennikarz i podróżnik Jakub Porada czy też komentator sportowy Adam Probosz.

Celem projektu niezmiennie pozostaje aktywizowanie osób z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi na to, że mogą one spełniać swoje marzenia i funkcjonować na równi z osobami zdrowymi. Ostatni etap podróży przebiegnie na trasie Hel – Puck – Gdynia – Sobieszewo – Krynica Morska. Na koniec wyprawy odbędzie się również uroczysta gala, podsumowująca całą akcję.

- Bardzo cieszymy się, że ponownie mogliśmy wesprzeć tę inicjatywę - mówi Sylwia Małycha, Menedżer ds. PR z Santander Consumer Banku. – Kolejna odsłona projektu 28 marzeń uświadamia, że osoby z niepełnosprawnościami niczym nie różnią się od pełnosprawnych - mogą i potrafią docierać do wytyczonego celu, są konsekwentni i mimo przeszkód realizują swoje pasje. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że możemy spełniać ich  marzenia, a przy tym szeroko promować zdrowy tryb życia i aktywność sportową – dodaje.

Projekt 28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na Hel jest kontynuacją inicjatywy 28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na szczyt, kiedy wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego i Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie wraz z opiekunami zdobyli Koronę Gór Polski. Był to pierwszy zorganizowany i zrealizowany tego typu projekt w Polsce. 

Gorąco zachęcamy do śledzenia inicjatywy pod adresem: www.28marzen.pl