Rekordowy Bieg po Nowe Życie

Bieg po Nowe Życie

Rekordowa liczba 62 sztafet wzięła udział 7 kwietnia 2018 roku w Wiśle w wyjątkowej inicjatywie, jaką jest Bieg po Nowe Życie. Na starcie pojawili się zawodnicy po przeszczepie, a także gwiazdy filmy i teatru, muzycy, dziennikarze, sportowcy, przedstawiciele świata biznesu oraz wszyscy, którzy angażują się w ideę promocji polskiej transplantologii. Wśród drużyn nie zabrakło reprezentacji Santander Consumer Banku.
Już od wczesnych godzin porannych plac Bogumiła Hoffa w Wiśle tętnił życiem, a gwar serdecznych rozmów niósł się wysoko nad wierzchołkami rozkwitającego życiem o tej porze roku, Beskidu Śląskiego. Wśród zgromadzonych na miejscu startu uczestników Biegu po Nowe Życie można było dostrzec dobrze znane twarze, między innymi ambasadora inicjatywy Przemysława Saletę, Izabelę Zwierzyńską, Mariusza Jakusa, Jarosława Kreta, Marcina Mroczka, Adę Palkę, Rafała Zawieruchę, Dorotę Czaję, Jarosława Jakimowicza, Tomasz Oświecińskiego, Marka Plawgo, Cezarego Trybańskiego, Rafała Maślaka, Mariusza Kałamagę, Wojciecha Zielińskiego, Ewę Pacułę, Andrzeja Pągowskiego, Odetę Moro, Grzegorza Kotowicza, Artura Siódmiaka, Mariusza Jurasika, Joannę Kuberską, Bartosza Obuchowicza, Martę Kuligowską, Jerzego Mielewskiego i Michała Olszańskiego.
W samo południe, punktualnie o 12:00 , rozpoczęła się wspólna rozgrzewka prowadzona ze sceny przez Pawła Kołodzieja. Po rozgrzewce odbyła się oficjalna prezentacja rekordowej liczby sztafet, które o 12:30 ruszyły na specjalną trasę wyznaczoną w malowniczym centrum Wisły. 12. Bieg po Nowe Życie zakończył się dekoracją uczestników. Wśród docenionych sztafet znalazła się reprezentacja Santander Consumer Banku, która zajęła III miejsce. Najlepszy czas podczas III zmiany uzyskał także nasz reprezentant – Łukasz Furmanek. Zwycięzcami tak naprawdę są wszyscy uczestnicy, osoby po przeszczepach i posiadacze oświadczeń woli ze zgodą wykorzystanie narządów do przeszczepu.
Dzień przed rekordowym 12. Biegiem po Nowe Życie, którego byliśmy partnerem generalnym, w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbyła się IV Gala Polskiej Transplantologii, na której zostały rozdane specjalne nagrody w pięciu kategoriach:

  • Sport po transplantacji: Andrzej Haj
  • Wspieram polską transplantologię: Michał Olszański, dziennikarz
  •  Media o transplantacji: Super Express
  • Partner Biegu po Nowe Życie: Santander Consumer Bank

Nagroda została przyznana także w kategorii Osobowość polskiej transplantologii. Doceniony ją został konsultant krajowy w dziedzinie hematologii - prof. Wiesław Jędrzejczak, który jako pierwszy w Polsce dokonał udanych przeszczepów szpiku kostnego. Warto dodać, że laureaci otrzymali wyjątkowe obrazy autorstwa Andrzeja Pągowskiego, wielokrotnie nagradzanego w Polsce i na świecie, artysty grafika. 
- Promocja idei polskiej transplantologii to nie tylko sam Bieg po Nowe Życie – mówi Tomasz Furtak, rzecznik prasowy Biegu. – To także realizowany w ramach inicjatywy wspólnie z Santander Consumer Bankiem program „Zwykła karta – niezwykły dar” , w którym w tym roku chcemy przekonać 100 000 Polaków do posiadania specjalnych  świadectw woli. Będą one przekazywane podczas wybranych wydarzeń sportowych. Świadectwa woli  wiążą się po ich uzupełnieniu ze zgodą na pobranie po śmierci tkanek i narządów do przeszczepu. Świadectwa woli można zamówić korespondencyjnie – klikając TUTAJ.

 

Polecane artykuły
Zanim usłyszysz dzień dobry

Zanim usłyszysz dzień dobry

19 marca 2018 Poznaj nas
Grupa Santander to największy bank w strefie euro, jedna z największych grup finansowych na świecie...
Czytaj więcej
Stawiamy na ludzi, którzy się uśmiechają

Stawiamy na ludzi, którzy się uśmiechają

19 marca 2018 Poznaj nas
Jaka  jest dobra praca? Stabilna? Pełna wyzwań? Z godziwą płacą? To na pewno. Ale jest coś...
Czytaj więcej
Kibicuj uczestnikom Biegu po Nowe Życie

Kibicuj uczestnikom Biegu po Nowe Życie

19 marca 2018 Blisko Ciebie
Sport to zdrowie. Doskonale o tym wiemy i  w ramach wielu inicjatyw  staramy się wspierać...
Czytaj więcej