Biegnij z nami po Nowe Życie!

Biegnij z nami po Nowe Życie!

 

Po raz kolejny zostaliśmy Partnerem Głównym Biegu po Nowe życie – inicjatywy mającej na celu popularyzację świadomego dawstwa narządów do przeszczepienia. Już 14 maja w Wiśle, po raz dwudziesty, osoby po przeszczepieniu, przedstawiciele świata nauki oraz znani aktorzy, artyści i sportowcy spotkają się, by w sztafetowym marszu nordic walking przejść symboliczny kilometr. Wszystko po to aby uświadamiać Polaków, jak istotne może okazać się ich oświadczenie woli.

Osoby po przeszczepieniu wykazują się ogromną siłą, a spotkania z nimi to lekcja pokory i dystansu do naszej codzienności. Okazją do poznania niesamowitych historii takich ludzi będzie 20. Bieg po Nowe Życie. Jesteśmy zaszczyceni mogąc po raz kolejny uczestniczyć w tej inicjatywie, wspierając ideę transplantologii zarówno finansowo, jako Główny Partner wydarzenia, jak i poprzez aktywne uczestnictwo w Biegu.

Celem Biegu po Nowe Życie jest edukacja w zakresie przeszczepień, popularyzacja świadomego dawstwa narządów i upowszechnianie świadectw woli. To szczególnie ważne, bo dla zdecydowanej większości osób czekających na przeszczepienie  jedynym ratunkiem jest tzw. przeszczepienie narządu od zmarłego dawcy. Co roku w Polsce przeprowadza się około 1200 transplantacji, ale to wciąż niewystarczająca ilość. Według danych Poltransplantu obecnie na przeszczep czeka niemal 1800 osób (dane za kwiecień 2022). 

Bieg po Nowe Życie wspierają aktorzy, muzycy, artyści, sportowcy oraz autorytety polskiej medycyny transplantacyjnej, którzy dwa razy w roku spotykają się z osobami po przeszczepieniu. Wspólnie, maszerując w trzyosobowych sztafetach, pokonują z pomocą kijów do nordic walking symboliczny kilometr. W tym roku w Biegu udział weźmie łącznie 240 osób m.in. ambasador akcji, bokser i kickbokser Przemysław Saleta, który kilkanaście lat temu oddał nerkę swojej córce Nicole oraz, jak co roku, reprezentacja naszych pracowników pod przewodnictwem Przemysława Kończala – Prezesa Zarządu Santander Consumer Banku. 

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz stanu polskiej transplantologii znajduje się na stronie głównej Biegu po Nowe Życie pod adresem: https://transplantologia.info/