18. edycja Biegu Po Nowe Życie – po raz kolejny wspieramy polską transplantologię

18. edycja Biegu Po Nowe Życie

Już 12 czerwca br. w Wiśle rozpocznie się 18. Bieg Po Nowe Życie, wydarzenie mające na celu popularyzowanie wiedzy na temat transplantacji narządów. W inicjatywie co roku biorą udział osoby po przeszczepieniach z całej Polski razem z lekarzami oraz znanymi osobistościami ze świata mediów, kina, teatru czy sportu. Tutaj nie liczy się meta, a pomoc potrzebującym.

Z przyjemnością informujemy, że nasz bank po raz kolejny został partnerem generalnym Biegu po Nowe Życie, dzięki czemu aktywnie pomaga edukować polskie społeczeństwo w temacie przeszczepów. Wydarzenie upowszechnia świadectwa woli i świadome dawstwo narządów, dając nowe życie wielu Polakom i kończąc dramat ich rodzin. Inicjatywę promują aktorzy, muzycy, sportowcy, lekarze i dziennikarze. Ambasadorem akcji jest bokser i kickbokser Przemysław Saleta, który kilkanaście lat temu oddał nerkę swojej córce Nicole.

Obecnie wsparcie dla osób z chorymi narządami jest tym bardziej potrzebne ze względu na sytuację epidemiologiczną, która doprowadziła do tego, że w ubiegłym roku ilość zabiegów wyraźnie się zmniejszyła, czego nie można powiedzieć o czekających na pomoc. W 2020 we wszystkich ośrodkach transplantologicznych w Polsce przeszczepiono 1177 narządów od zmarłych dawców. W 2019 roku były to 1473 narządy. To efekt ograniczenia działalności w trakcie pandemii koronawirusa.

- Bieg po Nowe Życie to wiele wspaniałych, nierzadko dramatycznych, ale przede wszystkim wzruszających i dających do myślenia historii osób po przeszczepieniu. Opowieści, które przekonują jak wiele możemy dać innym i jak istotne jest to, że jedna nasza decyzja może kiedyś zmienić, a nawet uratować czyjeś życie - mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku. – Wiemy, że zdrowie jest najważniejsze i dlatego też od wielu lat wspieramy Bieg po Nowe Życie. W naszym banku tworzymy środowisko, które jest aktywnie zaangażowane w wiele inicjatyw społecznych i chętnie wspiera potrzebujących, zatem jest to dla nas niezwykle istotne wydarzenie w zakresie odpowiedzialnego biznesu – dodaje.

Tegoroczny bieg po raz dziesiąty będzie miał miejsce w Wiśle na rynku i na głównym deptaku miasta. Start wyznaczono na godzinę 12:00. Jak zwykle jego uczestnicy będą poruszać się w sztafetach złożonych z trzech osób. Każda z nich będzie miała do przejścia symboliczny kilometr z pomocą kijków do nordic walking.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na jego stronie głównej pod adresem: https://transplantologia.info/