Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka?

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka?

Wielkimi krokami zbliża się 1 czerwca obchodzony w Polsce jako Dzień Dziecka. Jest to święto, podczas którego wielu rodziców staje przed dylematem, jak wybrać odpowiedni prezent i w jaki sposób go sfinansować. Niezależnie od tego, czy jesteście rodzicami malucha, czy nastolatka, nasi eksperci doradzą Wam jak dobrać idealny podarunek bez szkody dla domowego budżetu.

Jak mówią wszyscy wokół, najlepsze prezenty dla dzieci to te, które nie tylko bawią, ale i uczą. Wydaje się, więc że najprostsze zadanie staje przed rodzicami niemowlaków, ponieważ w tym okresie maluchy dopiero uczą się posługiwać swoimi zmysłami. Pomóc mogą im w tym zabawki sensoryczne np. w postaci pluszowych książeczek lub klocków, które rozwijają zmysły wzroku i dotyku. Popularną zabawką dla dzieci w tym wieku są też maty edukacyjne, dzięki którym niemowlak może kształtować umiejętności ruchowe, takie jak raczkowanie, podnoszenie głowy czy obracanie się na plecy.

Dziecko w wieku przedszkolnym skorzysta na zabawkach, które wspomogą jego rozwój fizyczny i społeczny, ponieważ jest to okres, w którym kilkulatek zaczyna nawiązywać pierwsze kontakty z rówieśnikami i ma mnóstwo niespożytej energii, jaką można przekierować w stronę zdrowej aktywności na świeżym powietrzu. Najlepiej sprawdzi się tutaj hulajnoga w wersji z siedziskiem, która zapewni bezpieczeństwo również młodszym dzieciom. Z kolei chcąc kształtować umiejętności społeczne, możemy wyposażyć malucha np. w zestaw lekarski lub weterynaryjny. Tego typu zabawki wzbudzą w nim chęć niesienia pomocy oraz nauczą go empatii i współczucia.

Dziecku w szkole podstawowej możemy zaproponować robota edukacyjnego sterowanego przez aplikację mobilną, który pomoże wprowadzić je w świat nowych technologii. Robot rozwinie jego kreatywność, zdolność logicznego myślenia i nauczy podstaw programowania, bardzo cenionych w dzisiejszych niezwykle rozwiniętych technologicznie czasach.

Skoro o technologii mowa, nie możemy zapominać o nastolatkach. Młodzież w tym wieku najbardziej ucieszy się z różnego rodzaju sprzętu elektronicznego. W tym przypadku warto celować w pewniki, takie jak powerbank, smartwatch czy głośnik bluetooth. Modny gadżet na pewno przypadnie im do gustu, a przy okazji pomoże w wielu sytuacjach. Przykładowo, dobrej jakości powerbank zapewni im energię nawet na kilka ładowań smartfona lub innych sprzętów, zależnie od dostępnych w urządzeniu złączy. Z kolei smartwatch pozwoli im na stałe, bezprzewodowe połączenie ze smartfonem, dzięki czemu nastolatek będzie mógł odczytać wszystkie powiadomienia, a nawet odbierać połączenia przychodzące, nawet jeśli wyjdzie z domu bez telefonu. Gadżet ten przyda się zwłaszcza aktywnym fizycznie, ponieważ większość inteligentnych zegarków dostępnych na rynku może monitorować wartości takie jak czas treningu, spalone kalorie czy przebyty dystans.

Prezenty brzmią interesująco, ale obawiacie się o zasobność swojego portfela? Nic prostszego! Możecie kupić je bez szkody dla domowego budżetu, korzystając z jednego z online’owych rozwiązań, proponowanych przez Santander Consumer Bank np. korzystnego kredytu celowego lub wygodnego internetowego limitu odnawialnego. Dostępny w ramach PayU kredyt celowy pozwoli Wam na zakup przedmiotu, którego cena rozpoczyna się już od 100 zł i rozłożenie spłaty na dogodne raty, np. 10x0%! Z kolei dzięki internetowemu limitowi odnawialnemu możecie wybrać pożądany sprzęt elektroniczny w e-sklepie współpracującym z Przelewy 24 (P24NOW) lub e-sklepie z grupy Morele.net, odraczając płatność do 54 dni bez kosztów. Jeżeli po drodze pojawi się potrzeba na inne wydatki, wtedy można skorzystać ponownie z limitu ,a wcześniejszą płatność rozłożyć na raty – To Ty decydujesz jak ma wyglądać Twoja spłata. Zainteresowani? Zapraszamy po więcej informacji o kredycie celowym i internetowym limicie odnawialnym.