Zanim zdarzy się wypadek

Zanim zdarzy się wypadek

Nie wszystko można przewidzieć i nie przed wszystkim da się uchronić. Nawet najbardziej ostrożne osoby czasem ulegają wypadkom – nagłym, niespodziewanym i kosztownym. Jak zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed skutkami takiego zdarzenia? Dobrym wyborem będzie Pakiet Wypadkowy, dostępny w Santander Consumer Banku.

Nie znamy dnia ani godziny

Wypadki charakteryzują się tym, że mogą się zdarzyć wszędzie. Także w domu lub biurze. Czasem wystarczy się poślizgnąć bądź źle stanąć na prostej, pozbawionej przeszkód podłodze, żeby złamać nogę. Winny tragedii może być np. leżący luźno kabel od komputera czy zasilacz włączony do prądu, lub źle zamocowana szafka, która niespodziewanie spadnie na podłogę.

Wyjście z domu oznacza ryzyko dosłownie na każdym kroku – krzywy chodnik, rozpędzona hulajnoga, samochody, spadająca dachówka itd. Każdego dnia dochodzi do tysięcy drobnych i bardziej poważnych zdarzeń, które skutkują uszczerbkiem na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach trwałą niezdolnością do pracy lub śmiercią.

Pakiet na wszelki wypadek

Skoro świat jest tak nieprzewidywalny i w każdej chwili może spotkać nas nieszczęście, lepiej się odpowiednio zabezpieczyć. Pakiet Wypadkowy, dostępny w Santander Consumer Banku, to ubezpieczenie, które zapewnia wypłatę jednorazowego odszkodowania w wyniku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci oraz wypłatę miesięcznego świadczenia w przypadku trwałej niezdolności do pracy. Ale to nie wszystko. Ubezpieczenie pokrywa także świadczenia rehabilitacyjne, pobyty w sanatorium oraz zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Wyjątkowo przydatną cechą Pakietu Wypadkowego jest gwarancja dostosowania pojazdu lub mieszkania do potrzeb związanych z trwałą niezdolnością do pracy. Ubezpieczyciel zajmuje się organizacją niezbędnych prac adaptacyjnych i pokrywa ich koszt.

Wszystkie odsłony ochrony

Ubezpieczenie Pakiet Wypadkowy jest dostępne zarówno w wariancie indywidualnym jaki i rodzinnym. Różnią się one sumami ubezpieczenia, a także wysokością składek, które można opłacić jednorazowo z góry lub w miesięcznych ratach. Do wyboru są 3 okresy ubezpieczenia – na rok, 2 i 3 lata. Warto zauważyć, że rok ochrony ubezpieczeniowej jest dostępny już od 70 zł, a suma ubezpieczenia na życie w najwyższych wariantach wynosi aż 200 000 zł.

Dobrym rozwiązaniem, które uzupełni szkolne NNW i zabezpieczy innych domowników, jest wariant rodzinny. Obejmuje on małżonka lub partnera (do 80 roku życia) oraz wszystkie dzieci w wieku od 6 do 21 lat.

Jedno ubezpieczenie o szerokim zakresie sprawi, że cała rodzina będzie w stanie poradzić sobie z konsekwencjami różnych wypadków. Nieszczęśliwego zdarzenia nie da się przewidzieć, ale łatwo sobie wyobrazić, jak pomocne w takim przypadku będzie solidne ubezpieczenie.