Wprowadzamy kredyt na ekorozwiązania dla domu z dotacją z programu „Czyste Powietrze”

Wprowadzamy kredyt na ekorozwiązania dla domu z dotacją z programu „Czyste Powietrze”

 

Już teraz nasi obecni i nowi klienci mogą składać wniosek o kredyt gotówkowy na ekorozwiązania dla domu z dotacją z programu „Czyste Powietrze”. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz na prace termomodernizacyjne służące poprawie efektywności energetycznej domu. Kredytobiorcy mogą uzyskać nawet do 37 000 zł dofinansowania z tej inicjatywy.

W ubiegłym roku, jako jeden z pierwszych banków, zgłosiliśmy się do programu „Czyste Powietrze”, chcąc wprowadzić do swojej oferty kredyt z dotacją na ekorozwiązania dla domu. Obecnie znajduje się on już wśród naszych dostępnych produktów. Kredyt gotówkowy Czyste Powietrze można zaciągnąć w wysokości od 10 000 do 100 000 zł z dopłatą nawet do 37 000 zł. Jest on przeznaczony dla właścicieli domów jednorodzinnych - lub wydzielonych w nich lokali mieszkalnych z odrębną księgą wieczystą - którzy chcieliby zamienić stare rozwiązania na proekologiczne.

Jak zgłosić się po kredyt z dotacją? 

Wystarczy zainteresować się konkretnym ekorozwiązaniem, które planujemy wprowadzić w swojej przestrzeni domowej. Według warunków programu „Czyste Powietrze” może to być m.in. ocieplenie domów z wymianą okien i drzwi, mikroinstalacja fotowoltaiczna, instalacja centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej czy rezygnacja z tzw. kopciucha na rzecz ekologicznego źródła ciepła. 

Następnie należy udać się do oddziału Santander Consumer Banku i złożyć wniosek o Kredyt gotówkowy Czyste Powietrze z dotacją. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, klient wypełnia i wysyła wniosek o dopłatę z programu z pomocą pracownika banku. Po otrzymaniu akceptacji, pieniądze z kredytu wpływają na rachunek klienta, a on zyskuje 18 miesięcy na realizację swojego ekoplanu, które to liczone są od czasu złożenia wniosku o dopłatę. Kwota dotacji zostanie wypłacona na częściową spłatę kapitału kredytu po zakończeniu przedsięwzięcia i rozliczeniu dotacji na podstawie faktur z WFOŚiGW. 

Po szczegółowe informacje na temat kredytu wraz z warunkami dot. dotacji zapraszamy do zakładki produktu: Kredyt gotówkowy Czyste Powietrze.