Tydzień łowców okazji

Tydzień łowców okazji

Kiedyś pod koniec roku otrzymywaliśmy prezenty od rodziny i przyjaciół. Od paru lat „obsypują” nas nimi także sklepy, które przygotowują promocje w ramach Black Friday, Cyber Monday i Black Week. Co oznaczają te nazwy i jak bezpiecznie korzystać z kryjących się pod nimi atrakcyjnych ofert? Oto krótki przewodnik dla łowców wyjątkowych okazji.

Skąd przyszły promocje?

Specjalne dni i tygodnie przedświątecznych promocji zostały wymyślone w Stanach Zjednoczonych, gdzie funkcjonują od lat. Sklepy stacjonarne i internetowe proponują tam swoim klientom potężne rabaty, by mogli kupić świąteczne prezenty. Od niedawna podobnie jest też u nas. 

Czym różnią się poszczególne okazje?

Black Friday to dzień promocji pojawiających się głównie w sklepach tradycyjnych. Wypada on dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Trzy dni później mamy Cyber Monday, czyli święto okazji w sklepach internetowych. Jednak to nie jest tak, że oferty obowiązują tylko 24 godziny lub wyłącznie w danym rodzaju sklepów. Okazji jest jednak zbyt wiele, by wystarczyły dwa dni i tak naprawdę od jakiegoś czasu mamy do czynienia z Black Week, czyli całym tygodniem fantastycznych okazji w sklepach i w internecie, czy nawet miesiącem w ramach Black Month!  

Niestety są to także dni świetnych okazji dla nieuczciwych sprzedawców. Wykorzystują oni fakt, że klienci są podekscytowani promocjami i tracą czujność. Dlatego w tym czasie trzeba szczególnie uważnie sprawdzać, gdzie i od kogo się kupuje.

Jak kupować bezpiecznie?

Zasady bezpiecznych zakupów w sieci można znaleźć w Poradniku łowców okazji z eRatami, przygotowanym przez Santander Consumer Bank. Dzięki tym poradom przedświąteczne zakupy będą bezpieczniejsze i przyjemniejsze. A dzięki zakupom na raty w Santander Consumer Banku – banku od kredytów będą również bardziej obfite i satysfakcjonujące. Szczególnie zadowoleni będą ci, którzy zostaną obdarowani kupionymi przez nas prezentami.

Jak kupować mądrze?

W czasie Black Week można trafić na prawdziwe okazje. Ale to od nas zależy, czy będziemy kupować z głową i faktycznie skorzystamy na promocjach. Jeśli nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad, skończymy z górą niepotrzebnych artykułów niskiej jakości i pustym portfelem. Ale jeśli rozegramy to dobrze, to pełno będzie i pod choinką, i na koncie.

A jakie promocje wybierać? Na przykład te przygotowane specjalnie przez wieloletnich partnerów Santander Consumer Banku:

Elektronika

ABFOTO

Apollo.pl - zapraszamy do skorzystania z kodu rabatowego: SANTANDER na wybrane komputery oraz monitory. Szczegóły w e-sklepie.

Elektrohome

iDream

mi-store.pl

morele.net

X-kom

Meble

i-meble.eu

KLER

morele.net

Selsey

Muzyka

MusicExpress

Ogród/warsztat/budowa

Narzedzia.pl

Opony/felgi

LadneFelgi.pl

Sport/hobby

CentrumRowerowe.pl

Martes

morele.net

ROCKWORLD

Sprint

SkiTeam

 

Tagi:
raty