Sztuka powiększania prezentów

Raty w Santander Consumer Banku - banku od kredytów także w okresie przedświątecznym

Podobno Mikołaj swoje wielkie, prezentowe zakupy zaczyna już w listopadzie. Przygląda się promocjom, analizuje kredyty i niecierpliwie czeka na Black Friday. Dzięki temu wręcza większe prezenty. Oto przewodnik dla tych, którzy też chcieliby w tym roku podarować więcej.

Ostatni kwartał roku stoi pod znakiem zakupów i prezentów. Wszyscy chcą kupić jak najwięcej i jak najmniej wydać. Tuż przed mikołajkami i świętami w sklepach pojawiają się fantastyczne promocje oraz przynęty na spanikowanych klientów. Kupowanie prezentów w ostatniej chwili w najlepszym przypadku kończy się lekkim przepłaceniem. Jednak równie dobrze efektem przedświątecznej gorączki może być kompletnie nieuzasadniony wydatek i – na domiar złego - nietrafiony prezent.

Skąd się biorą duże podarunki?

Dobrym sposobem na kupowanie większych prezentów są zakupy na raty. To także idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby w tym roku wydać na prezenty dla najbliższych nieco więcej. Okazją może być na przykład zmiana statusu związku – dla męża lub żony zwykle kupuje się coś bardziej okazałego, niż dla chłopaka lub dziewczyny. Wygodny kredyt na zakup towarów i usług, czyli popularne raty, pozwolą na rozłożenie wydatku na kilka lub nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt miesięcy, więc listopadowy i grudniowy budżet zbytnio nie ucierpią. Inne świąteczne wydatki będą niezagrożone, a bliska osoba zachwycona. Klasyczna sytuacja typu win-win!

Jak korzystnie kupić prezent? Pierwszym krokiem powinno być wybranie rzeczy, która faktycznie przypadnie do gustu obdarowywanej osobie. Pewną podpowiedzą mogą być wybory innych. Według danych Santander Consumer Banku – banku od kredytów, na przełomie listopada i grudnia najczęściej na raty kupuje się sprzęt RTV i AGD, meble, sprzęt komputerowy oraz telefony komórkowe. Na kolejnych pozycjach zestawienia najczęstszych zakupów widnieją: sprzęt medyczny, narzędzia, chemia budowlana, sprzęt fotograficzny i artykuły motoryzacyjne. Lista jest tak długa, jak różne są potrzeby i marzenia. Na pewno każdej osobie można wybrać coś, co ją autentycznie ucieszy.

Hojny Mikołaj na zakupach

Kolejny etap zakupów prezentowych to śledzenie cen. Szczególnie czujni powinniśmy być w okolicach Black Friday. W tym roku największe przeceny powinny się pojawić w sklepach i w sieci 29 listopada. Warto wtedy szukać wybranego przedmiotu w miejscach, które oferują zakupy na raty w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. Wiele spośród ponad 3000 współpracujących z bankiem e-sklepów, będzie oferować wtedy kredyty typu 3x0 (czyli bez prowizji, odsetek i wpłaty własnej z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania 0%). Dzięki szybkiemu i wygodnemu procesowi przyznawania kredytu, zakupy przebiegną maksymalnie sprawnie. Umowę podpisuje się na miejscu w sklepie, a w przypadku zakupów internetowych – zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Jak można zauważyć, powiększanie prezentów nie jest czymś niemożliwym. Wystarczy uważnie śledzić oferty sklepów i optymalnie korzystać z instrumentów finansowych, które w takich sytuacjach są niezwykle pomocne. Dzięki wygodnym zakupom na raty każdy może zostać bardzo ho ho hojnym Mikołajem!

Polecane artykuły
7 sposobów na Boże Narodzenie w stylu smart - także z TurboKARTĄ Santander Consumer Banku - banku od kredytów

7 sposobów na Boże Narodzenie w stylu smart

12 listopada 2019 Bank Możliwości
Koniec roku kojarzy się nam ze Świętami, szaleństwem zakupów i napiętym budżetem. Jak sprawić, aby...
Czytaj więcej
Wyprzedaże Santander Consumer Bank

Co drugi Polak skorzysta z wyprzedaży

27 grudnia 2018 Blisko Ciebie
Co dziesiąty Polak musiał zrezygnować z własnych przyjemności w związku z dużymi wydatkami na...
Czytaj więcej
Mężczyźni częściej wybierają raty?

Mężczyźni częściej wybierają raty?

19 marca 2018 Bank Możliwości
Jest wiele dróg, które pozwalają nam na spełnianie naszych planów. Jedną z nich mogą być zakupy na...
Czytaj więcej

Najnowsze w Social Media

YouTube