Sztuka kupowania wyjątkowych prezentów

Kup prezent - mogą pomóc kredyt, raty albo karta kredytowa

Nadszedł czas na intensywne myślenie o prezentach dla członków rodziny, przyjaciół i współpracowników. Zadanie zdecydowanie nie należy do łatwych, ponieważ przydałoby się trafić w gusta i aktualne potrzeby obdarowywanych. A do tego znaleźć fantastyczne promocje lub magiczne, niewyczerpujące się źródło finansowania

Są osoby, dla których wybieranie prezentów to relaks i rozrywka. Jednak dla większości to w najlepszym razie obowiązek. W czasie przedświątecznych przygotowań na listach rzeczy do zrobienia jest tak dużo pozycji, że poświęcanie czasu i uwagi na odnajdywanie wyjątkowych prezentów wydaje nam się niewykonalne. Wiele osób szybko się poddaje i kupuje gotowe zestawy prezentowe lub bony na zakupy. To bezpieczne rozwiązanie, w którym nie ma nic złego. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by raz na jakiś czas podarować coś naprawdę wyjątkowego.

Oczywiście rzeczy niezwykle często mają niezwykłe ceny, które zniechęcają potencjalnych autorów prezentów. A przecież do takiego zakupu można podejść strategicznie, w stylu smart. Jak do każdych innych zakupów. 

Taktyka: zrzutka

Jeśli znaleźliśmy odpowiedni, wymarzony prezent dla wybranej osoby, poszukajmy innych obdarowujących, z którymi moglibyśmy się podzielić kosztami. Na pewno znajdzie się ktoś taki wśród członków rodziny lub bliskich przyjaciół. Nie dość, że wspólnie łatwiej będzie zebrać potrzebną kwotę, to sam proces organizacji i wręczania prezentu może być świetną okazją do integracji i zabawy.

Taktyka: zrób to sam

Czasem wcale nie trzeba wiele kupować. Gdy kogoś dobrze znamy i wiemy, że najbardziej ceni prezenty pomysłowe, wymagające zaangażowania i czasu, to nie musimy szykować budżetu domowego na duże obciążenie. Wystarczy dobre planowanie. Dla bliskiej osoby możemy na przykład nakręcić film, stworzyć dedykowaną grę planszową czy zorganizować przyjęcie w wyjątkowym miejscu.

Za część rzeczy będziemy musieli naturalnie zapłacić, ale grę aktorską, wymyślanie zasad planszówki czy gotowanie da się ogarnąć własnymi siłami. Naturalnie ze względów bezpieczeństwa plany wymagające częstego wychodzenia z domu i intensywnych kontaktów międzyludzkich lepiej przełożyć na kolejną okazję do wręczania prezentów, gdy obostrzenia związane z pandemią przestaną obowiązywać.

Taktyka: odkładanie

Co zrobić, by duży wydatek wydawał się znacząco mniejszy? Systematycznie odkładać drobne kwoty. Po pewnym czasie uzbiera się pokaźna suma, którą będziemy mogli wykorzystać do zakupu prezentu. Nawet nie odczujemy tego w miesięcznych budżetach domowych. A jeśli skorzystamy z Rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku – banku od kredytów, będziemy oszczędzać elastycznie i wygodnie. Bez limitu wpłat i wypłat, z zachowaniem odsetek przy wypłacie. To się nazywa sprytne oszczędzanie i kupowanie!

Taktyka: rozbijanie na raty

Wielomiesięczne oszczędzanie na prezent sprawdzi się dopiero podczas przyszłorocznych Świąt. W tym roku trzeba działać szybciej. Na szczęście w takich sytuacjach można skorzystać z Kredytu bez wychodzenia z domu w Santander Consumer Banku. Nie dość, że zyskamy środki na wypatrzony podarunek, to jeszcze wszystko załatwimy zdalnie. Jeśli mamy już wymarzony prezent w e-sklepie warto skorzystać z rat w sklepie internetowym, dzięki którym sfinansujemy wybrany upominek. Pamiętajmy, że w trakcie wnioskowania o kredyt zostaniemy poddani procesowi oceny naszej zdolności kredytowej.

W obecnych czasach bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Przy przedświątecznych zakupach pamiętajmy więc, by korzystać z nowoczesnych, zdalnych narzędzi finansowych. Oszczędzajmy i kupujmy online. Nie zapomnijmy, że wśród wyjątkowych prezentów dla naszych bliskich powinny się znaleźć bezpieczne i spokojne Święta – nawet jeśli nie spotkamy się w tym roku przy wigilijnym czy bożonarodzeniowym stole – to powinniśmy zadbać o to, aby podczas tych wyjątkowych dni wzajemnie sprawić sobie uśmiech i zadbać o dobre słowo.

Polecane artykuły
Bezpieczne zakupy z kartą kredytową i nie tylko

Jak bezpiecznie korzystać z promocji?

04 listopada 2020 Blisko Ciebie
Black Friday i Cyber Monday to dni, w których obowiązują najbardziej atrakcyjne promocje na towary...
Czytaj więcej
Idealne Boże Narodzenie? Może pomóc kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku

Jak przygotować idealne Święta?

04 listopada 2020 Bank Możliwości
Zaplanowanie i realizacja przedświątecznych przygotowań to wyzwanie godne wojskowego stratega lub...
Czytaj więcej
Aplikacja mobilna Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Aplikacja zawsze pod ręką

10 marca 2020 Bank Możliwości
Kredyty to pomocne narzędzia w finansowaniu naszych planów, ale także ważne zobowiązania. Dlatego...
Czytaj więcej