Santander Consumer Bank udostępnia produkt eRaty w kolejnych silnikach sklepów e-commerce

Santander Consumer Bank udostępnia produkt eRaty w kolejnych silnikach sklepów e-commerce

Dzięki wypracowaniu integracji z kolejnymi platformami e-commerce, klienci mogą robić zakupy na raty online w ponad 3 tys. sklepów internetowych w Polsce. Ostatnimi silnikami sklepów internetowych, do których Bank podczas pandemii koronawirusa opracował uniwersalne rozwiązanie wtyczki integracyjnej dla produktu eRaty, były Magento, popularny Prestashop oraz Woocommerce.

Dzięki niej właściciele sklepów internetowych opartych na silnikach Prestashop, Woocommerce oraz Magento mogą w łatwy sposób udostępnić wtyczkę eRaty na stronie swojego sklepu, umożliwiając  klientom płatność za zakupy w ratach. Rozwijanie współpracy z platformami e-commerce jest szczególnie istotne, biorąc pod uwagę wzrost sprzedaży online w trakcie pandemii koronawirusa. Według ostatniego raportu naszego banku z serii „Polaków Portfel Własny”, online kupuje już niemal 70 proc. Polaków, niezależnie od wieku.

Prestashop oraz Woocommerce są prostymi platformami, dającymi swoim użytkownikom możliwość szybkiego i łatwego założenia e-sklepu, podczas gdy Magento to bardziej rozbudowany i skomplikowany system wykorzystywany raczej w sklepach z szeroką gamą produktów. Jak wynika z naszych danych wewnętrznych, te silniki należą do jednych z najczęściej wykorzystywanych przez właścicieli e-sklepów.

W związku z nawiązaniem przez nas współpracy z platformami e-commerce, sprzedawców czekają jeszcze inne benefity. Wprowadzając możliwość płatności ratalnej online, nie będą musieli już wydawać pieniędzy na to, aby zintegrować system swojego sklepu z bankiem. Wystarczy, że podpiszą z nami umowę, po czym pobiorą wymaganą wtyczkę i uruchomią ją na stronie swojego sklepu. Jest to proces tak prosty i szybki, jak pobranie i rozpakowanie załącznika ze zdjęciami.

Po uruchomieniu wtyczki nie będą musieli się już niczym przejmować. Płatności ratalne będą odbywały się automatycznie, a w przypadku aktualizacji rozwiązania eRaty, stroną techniczną zajmie się ekspert wyznaczony przez bank, bez angażowania w sprawę właściciela sklepu. Santander Consumer Bank zaprasza na stronę dedykowaną pod w/w rozwiązania www.eraty.pl.