Ubezpieczenie na ONKO Przypadek

Ubezpieczenie na ONKO Przypadek

Nie na wszystkie trudne sytuacje w życiu można się przygotować, ale niekiedy możliwe jest ograniczenie ich negatywnych skutków. Na tym polega najważniejsza funkcja ubezpieczeń. Niezależnie od tego, czy dotyczą wypadków, zgubionego bagażu, czy choroby. W tym ostatnim przypadku szczególnie potrzebne są środki finansowe i dostęp do usług medycznych. Zapewnia je ubezpieczenie ONKO Pomoc.

Na co dzień nie zastanawiamy się nad prawdopodobieństwem zachorowania na konkretną chorobę. Owszem, zauważamy, że chorują osoby w bliższym i dalszym otoczeniu, ale raczej odsuwamy od siebie czarne myśli i zostawiamy w głowie jedną: „jakoś to będzie”. Przecież mamy powszechne ubezpieczenie, a często także pakiet w prywatnej placówce medycznej.

Gdy liczy się czas reakcji

Niestety istnieją choroby, przy których standardowe środki bezpieczeństwa są bezradne. Gdy słyszymy niepomyślną diagnozę u onkologa, wiemy, że wykupiony pakiet podstawowych badań nie będzie przydatny. Myślimy wyłącznie o upływającym czasie i skutecznym leczeniu, które wymaga jednak sporych środków finansowych.

Ubezpieczenie ONKO Pomoc, z którego korzystają klienci Santander Consumer Banku – banku od kredytów, to zabezpieczenie, które możemy uruchomić właśnie w takim momencie. W jego zakres wchodzi świadczenie pieniężne, świadczenia medyczne, zagraniczna opinia medyczna oraz pomocny assistance.

Gdy potrzebna jest konkretna pomoc

W przypadku rozpoznania nowotworu złośliwego w stadium inwazyjnym ubezpieczonemu przysługuje 30, 60 lub nawet 120 000 zł – w zależności od wariantu ubezpieczenia. Chory w stanie przedinwazyjnym otrzyma 20% sumy ubezpieczenia. Co istotne, środki można przeznaczyć na dowolny cel – nie tylko na leczenie.

Istotną korzyścią jest zagraniczna opinia medyczna, która może zweryfikować lub uzupełnić pierwotną diagnozę. Bardzo pomocnym elementem ubezpieczenia są usługi typu assistance, czyli m.in. konsultacja psychologa, pomoc domowa i pielęgniarska, transport do placówki medycznej, zakup sprzętu do rehabilitacji oraz dostosowanie miejsca zamieszkania do potrzeb ubezpieczonego.

Gdy szukamy uniwersalnej ochrony

Ubezpieczenie ONKO Pomoc nie dotyczy wyłącznie chorób nowotworowych. Ze świadczeń medycznych w postaci specjalistycznych badań, rozszerzonej diagnostyki i konsultacji specjalistów można korzystać w przypadku każdej innej choroby, a w przypadku niepomyślnej diagnozy oferuje dodatkowe wsparcie.

Gdy nie ma dobrej alternatywy

Nie warto kusić losu ani zdawać się w 100% na możliwości tradycyjnej opieki zdrowotnej. Zwłaszcza, że obecnie do specjalistów ustawiają się niezwykle długie kolejki pacjentów. A przecież w przypadku zdrowia czas reakcji jest kluczowy. Wykupienie ubezpieczenia ONKO Pomoc na 24 lub 36 miesięcy będzie w takiej sytuacji racjonalnym działaniem, które zapewnia długofalową ochronę przy mniej lub bardziej poważnych problemach ze zdrowiem.