Równoratka na jesienne wydatki

Równoratka na jesienne wydatki

 

Zbliżający się koniec wakacji oznacza początek wydatków związanych z nauką i dodatkowymi zajęciami. Jesienią warto się zapisać na kurs językowy, może na podyplomowe studia lub jakieś warsztaty.. To świetny czas na podnoszenie kwalifikacji i rozwoju zainteresowań. Do zrealizowania takich planów przyda się kredyt ze stałą ratą, która nigdy nie wzrośnie.

Po wakacjach przydałoby się przejść w tryb oszczędzania. Ale jak to zrobić, gdy dzieci szykują się do powrotu do szkoły, a może rozpoczynają już studia? A to dopiero początek wydatków! Gdzie w tym wszystkim nasze plany i chęć samorozwoju? I jak pogodzić te wszystkie potrzeby? Otóż wystarczą 3 proste kroki.

Krok 1: analiza potrzeb

Zanim zaczniemy cokolwiek robić, musimy poznać skalę wyzwania, czyli zaczynamy od stworzenia listy potrzeb. Być może wydatki nie okażą się duże i uda nam się sfinansować wszystkie pozycje.

Gdy spiszemy na kartce potrzeby oraz przewidywane kwoty, będziemy mogli przejść do poszukiwania pieniędzy. Budżet naukowy może się składać częściowo z oszczędności, częściowo z aktualnych wpływów i częściowo z kredytu. Najlepiej takiego kredytu, którego rata nagle nie urośnie i nie zrujnuje nam całego misternego planu finansowego.

Krok 2: wybór źródła finansowania

W obliczu rosnących stóp procentowych, wybór kredytu jest bardzo prosty – w grę wchodzą jedynie stałe raty. Z ciekawego rozwiązania mogą korzystać klienci Santander Consumer Banku. Kredyt gotówkowy Równoratka ma nie tylko stałe raty, ale także bardzo proste i przejrzyste zasady. Pożyczamy 5 000 zł, 10 000 zł lub 15 000 zł, a następnie co miesiąc spłacamy odpowiednio 150 zł, 300 zł lub 450 zł.

Z takim finansowaniem nic nas nie zaskoczy. Budżet domowy nie lubi niespodzianek, a z Równoratką można ich łatwo uniknąć. W kolumnie comiesięcznych wydatków wystarczy wpisać kwotę raty, która zawsze będzie taka sama.

Krok 3: bezstresowa nauka

Przyswajanie nowych informacji jest dużo łatwiejsze, gdy mamy spokojną głowę. Dzieci raczej nie martwią się stanem rodzinnych finansów, ale czują, gdy w domu pojawiają się problemy. Dla ich dobra i dla własnego komfortu warto postawić na takie rozwiązania finansowe, które są bezpieczne i w pełni przewidywalne. Dzięki Równoratce nie tylko sfinansujemy naukę, studia czy kurs językowy, ale także zadbamy o niezbędny do efektywnej nauki spokój.