Dodatkowe środki bez niespodzianek

Dodatkowe środki bez niespodzianek

 

W dobie szalejącej inflacji i rosnących stóp procentowych szukamy narzędzi finansowych, które mogą nam dać poczucie stabilności. Rozwiązania pozwalające na utrzymanie kontroli nad wydatkami są wręcz na wagę złota. Bardzo dobrym przykładem jest karta ratalna Comfort Plus ze stałą spłatą Santander Consumer Banku, która zaskoczyć może jedynie poziomem wygody.

Większość ludzi chce postępować racjonalnie i adekwatnie do okoliczności. Zarabiać na odpowiednim poziomie i wydawać pieniądze na aktualne potrzeby. Planować i realizować swoje plany. Jednak co zrobić, gdy otoczenie gospodarcze robi się nieprzewidywalne? Należy się zabezpieczyć. Można to zrobić w trzech prostych krokach.

Krok 1: analiza sytuacji

Budowanie odporności na ryzyka musimy zacząć od ich identyfikacji, a także od analizy własnych potrzeb i możliwości. Bez tego nie ruszymy dalej. Dlatego przede wszystkim powinniśmy się przyjrzeć temu, jak wygląda gospodarka i jakie są przewidywania ekspertów. Cóż, wynika z nich jasno, że inflacja oraz wahania cen surowców i paliw niestety nie znikną w ciągu kilku najbliższych miesięcy…

Kolejną rzeczą jest domowy budżet. Warto sprawdzić, ile kupujemy na kredyt, jakie są tego koszty i jakie tego typu zakupy nas czekają w najbliższej przyszłości. Przeanalizujmy spodziewane wpływy i wydatki. Czy mamy margines bezpieczeństwa, dzięki któremu będziemy odporni na niespodziewane wydatki? A może chcemy go poszerzyć?

Krok 2: zabezpieczenie przed niespodziankami

Każda karta kredytowa daje swobodę oraz dostęp do dodatkowych środków, po które można sięgnąć w razie potrzeby. Bez każdorazowego wypełniania wniosków kredytowych ani innych formalności.

Karta Comfort Plus ze stałą spłatą czyli karta ratalna, która jest dostępna w Santander Consumer Banku, daje jeszcze więcej. Zwłaszcza jeśli chodzi o warunki spłaty. Już w momencie wnioskowania o kartę określa się wysokość miesięcznej spłaty. Potem, niezależnie od tego jaka część limitu zostanie wykorzystana, spłata zawsze będzie taka sama. Dodatkowo można wybrać jeden z czterech dostępnych terminów spłaty karty i dostosować go do terminu wpłaty wynagrodzenia. To się nazywa wygoda!

Krok 3: spokojne planowanie wydatków

Planowanie wydatków z kartą ratalną w kieszeni będzie nie tylko łatwiejsze, ale także spokojniejsze. Zupełnie inaczej myśli się o codziennych zakupach, wakacjach czy remoncie, jeśli z góry wiadomo, jaki to będzie miało wpływ na nasz budżet.

Stała spłata to recepta na niepewne czasy. Z kartą ratalną Santander Consumer Banku jedno jest pewne – spłata będzie dokładnie w takiej wysokości, jaką sami określiliśmy w umowie z bankiem.