Niech słońce obniży rachunki

Panele fotowoltaniczne na raty? Czemu nie! W Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Energia z odnawialnych źródeł jest coraz bardziej popularna i dużo tańsza niż jeszcze kilka lat temu. Teraz indywidualni odbiorcy, którzy zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych, mogą skorzystać z ulgi podatkowej oraz wygodnego finansowania zakupu i montażu instalacji. Dzięki temu nasza planeta też odetchnie z ulgą.

Kwestie ekologiczne w polskiej debacie publicznej pojawiły się stosunkowo niedawno, ale obecnie to jeden z najważniejszych tematów, o których mówi się w mediach, na uczelniach i w prywatnych rozmowach. Już wiemy, że troska o naturę jest ważna i mamy narzędzia, by o nią dbać. Jednym z nich są panele fotowoltaiczne. Coraz bardziej efektywne i dostępne niemal dla każdego.

Słońce i podatki

Od 2019 roku wydatki na ogniwa fotowoltaiczne można odliczyć od podatku dochodowego. Wliczają się do nich zarówno koszty zakupu paneli wraz z osprzętem, jak i koszt montażu. W efekcie można uzyskać własne, niezależne, przyjazne dla środowiska źródło energii, a całą wydaną kwotę odliczyć od podatku[1]. To idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w domkach jednorodzinnych, które mogą zamontować panele na dachu. W Polsce mamy wystarczająco dużo dni słonecznych w roku, by taka instalacja była opłacalna.

Odliczenie od podatku nie może przekroczyć kwoty 53 000 zł. Jeśli taka będzie jego wartość, a dochód odliczającej osoby będzie niższy, odliczenie przesunie się na kolejne lata. Należy jednak pamiętać, że to przesunięcie może trwać maksymalnie 6 lat, licząc od roku podatkowego, w którym wydano pierwsze pieniądze.

Zielona energia krok po kroku

Jednak przed etapem odliczania musi nastąpić etap finansowania. Zanim zaczniemy korzystać z zielonej energii i oszczędzać na rachunkach, musimy trochę zainwestować. Na szczęście przy okazji zakupu instalacji fotowoltaicznej można skorzystać z wygodnego kredytu na zakup towarów i usług, czyli popularnych rat, w Santander Consumer Bank – banku od kredytów i spłacać panele oraz ich montaż w dogodnych ratach. Okres kredytowania to nawet 7 lat, a maksymalna wartość kredytu to 50 000 zł. Jeśli wybrana przez nas instalacja będzie droższa, kredyt posłuży jako uzupełnienie wkładu własnego.

Aby skorzystać z wygodnego finansowania, wystarczy znaleźć odpowiednią instalację, zapytać sprzedawcę o możliwość skorzystania z kredytu na zakup towarów i usług, czyli popularnych rat, w Santander Consumer Bank i wypełnić wniosek. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, nic już nie będzie stało na przeszkodzie, by szybko przestawić się na przyjazne środowisku źródło energii i niższe (lub wręcz nieistniejące!) rachunki za prąd.

Polecane artykuły
Polaków portfel własny - w drodze - raport Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Na drodze denerwują nas inni kierowcy

01 sierpnia 2019 Blisko Ciebie
Najbardziej irytujące dla prawie połowy kierowców są zachowania innych kierujących – pokazują dane...
Czytaj więcej
500 plus - badanie Santander Consumer Banku

Pieniądze z 500 plus na edukację i na zabezpieczenie przyszłości dziecka

01 sierpnia 2019 Blisko Ciebie
Z początkiem lipca Polacy ruszyli składać wnioski o wypłatę świadczeń w ramach programu...
Czytaj więcej
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego telefonu

Niech smartfon stanie się SAFEfonem!

24 lipca 2019 Blisko Ciebie
Współczesne telefony są tak smart, że bez nich niemal nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Jednak...
Czytaj więcej