Jak kupić pierwszy motocykl?

Pierwszy motocykl z Santander Consumer Bankiem - bankiem od kredytów

Własny jednoślad to bardzo dobra recepta na korki w mieście. Poczucie wolności, radość z przemierzania nieograniczonych przestrzeni i prędkość - to główne motywacje nowych właścicieli motorów. Jednak podczas pierwszego zakupu trzeba pamiętać o kilku istotniejszych, od osiągów nowej maszyny, rzeczach     

Wybór odpowiedniego modelu motocykla dla początkującego użytkownika nie jest prostą sprawą. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów przeznaczonych do różny celów. W salonach można znaleźć między innymi motocykle sportowe, uniwersalne, turystyczne i krążowniki szos a la harley. A to nie wszystko! Podtypów jest tak wiele, że nieobeznany z ofertą klient łatwo może się pogubić.

Co waga i wzrost mają do wyboru motoru?

Parametry pierwszego motoru są z pewnością ważne, ale bardziej istotne od pojemności silnika i maksymalnej prędkości są ciężar i wysokość maszyny. Dlaczego? Nad lekkim motorem łatwiej zapanować, a jego wysokość powinna być taka, aby motocyklista swobodnie sięgnął stopami do podłoża. Dla doświadczonych użytkowników te kwestie nie są tak kluczowe, ale pierwsze tygodnie i miesiące na nowym środku transportu mogą być trudne i warto zrobić wszystko, aby sobie nie komplikować codzienności na jednośladzie.

Kolejną ważną rzeczą jest rodzaj nawierzchni, po której będzie się poruszał motor. Zupełnie inną maszynę wybierzemy do jazdy po mieście i przeciskania się między samochodami, a inną na weekendowe wypady po bezdrożach. Jednak najczęściej motor porusza się po różnych nawierzchniach. Warto to wcześniej przeanalizować, zastanowić się jakiego rodzaju przejażdżki będą częstsze i do czego będzie nam służył nowy jednoślad. A potem poinformować o tym sprzedawcę, który zaproponuje odpowiednie modele.

W salonie czy używany?

Oczywiście nie zawsze mamy możliwość przebierania wśród różnych modeli i wariantów. Wszystko zależy od tego, gdzie kupujemy motor. Dla początkujących użytkowników najbezpieczniejszy będzie zakup w salonie sprzedaży. Motor na pewno nie będzie miał ukrytych usterek, a w dokumentach nie znajdziemy przykrych niespodzianek. Rejestracja będzie natomiast sprawna i bezproblemowa. Zakup na rynku wtórnym w kraju lub korzystanie z oferty importerów lepiej zostawić bardziej doświadczonym użytkownikom lub skorzystać z tej opcji dopiero przy zakupie drugiej lub trzeciej maszyny.

Pierwsze miesiące użytkowania motoru należy poświęcić na doskonalenie własnego stylu jazdy. W tym czasie bezpieczeństwo powinno być absolutnym priorytetem, więc lepiej unikać niepewnych warunków pogodowych i trudniejszych tras. Na wszelki wypadek należy wykupić ubezpieczenie, ale jeszcze ważniejsza jest ostrożność i wyobraźnia na drodze. Poczucie bezpieczeństwa może także zwiększyć odpowiednia, profesjonalna odzież, która neutralizuje wpływ deszczu i wiatru na samopoczucie i poziom koncentracji. A także w przypadku wypadku zabezpieczy nasze ciało przed poważniejszymi konsekwencjami.

Wygodne finansowanie

Jednak najbardziej podstawową kwestią przy zakupie pierwszego motoru są finanse. Bez odpowiedniego zapasu gotówki kupimy co najwyżej jeden z najtańszych modeli, który zniechęci nas do jazdy na jednośladzie. Aby mieć pewność, że będziemy mogli sobie pozwolić na zakup optymalnego, wymarzonego motoru, warto skorzystać z przeznaczonego dla przyszłych motocyklistów kredytu. W Santander Consumer Banku – banku od kredytów, kredyt na motocykl można wziąć nawet na 72 miesiące, a pomóc w zakupie dwóch kółek może kilka osób (w tym niespokrewnionych ze sobą, również z dochodem zagranicznym).. Może być to wygodna forma sfinansowania pierwszego motocyklu. 

Jazda na motorze jest tak uzależniająca, że pierwszy motocykl to dopiero początek dłuższej przygody. Santander Consumer Bank życzy, by była ona jak najbardziej bezpieczna, ekscytująca i wygodna!   

Przed podjęciem decyzji kredytowej zostanie zbadana Twoja zdolność. Co istotne, konsultant Santander Consumer Banku udzieli Ci pomocy i wsparcia w całym procesie związanym z zakupem Twojego pierwszego motocyklu i to bez konieczności wychodzenia z domu – wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu 71 773 29 06 lub uzupełnisz formularz, a to konsultant Santander Consumer Banku, który pomoże przyjaźnie przejść przez proces zakupu i finansowania, oddzwoni do Ciebie.

Polecane artykuły
Panele fotowoltaniczne na raty? Czemu nie! W Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Niech słońce obniży rachunki

02 sierpnia 2019 Bank Możliwości
Energia z odnawialnych źródeł jest coraz bardziej popularna i dużo tańsza niż jeszcze kilka lat...
Czytaj więcej
Polaków portfel własny - w drodze - raport Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Na drodze denerwują nas inni kierowcy

01 sierpnia 2019 Blisko Ciebie
Najbardziej irytujące dla prawie połowy kierowców są zachowania innych kierujących – pokazują dane...
Czytaj więcej
Kredyt na motor czy motocykl w Santander Consumer Banku

Motocykl - więcej niż sposób na zatłoczone ulice

26 marca 2019 Bank Możliwości
Polski rynek motocykli powoli się nasyca. Po zmianie przepisów zezwalających na kierowanie...
Czytaj więcej