Nauka łagodzenia szkolnych wydatków

Nauka łagodzenia szkolnych wydatków

 

Gdy uczniowie rozpoczynają wakacje, rodzice zaczynają już myśleć o kolejnym roku szkolnym. A w zasadzie o zakupach do szkoły, które trzeba jakoś zmieścić w domowym budżecie. To często duże wyzwanie, zwłaszcza po urlopie, ale na szczęście istnieje sposób na wygodne i korzystne rozłożenie wydatków.

Podręczniki to dopiero początek listy zakupów. Rosnące dzieci z pewnością potrzebują nowej odzieży, a także sprzętu komputerowego i pomocy naukowych. Nie mówiąc już o zajęciach dodatkowych, kursach językowych i wycieczkach szkolnych. Młodzież w wieku szkolnym ma spore potrzeby, a ceny artykułów szkolnych rosną ostatnio bezlitośnie.

Kupujesz teraz, spłacasz później

W sytuacji kumulacji wydatków idealnie sprawdza się karta kredytowa. To dodatkowy portfel, do którego można sięgnąć przed początkiem roku szkolnego. Klienci Santander Consumer Banku mogą wybrać jedną z kilku kart kredytowych, z 54-dniowym okresem bezodsetkowym. To czas, w którym kartę spłaca się bez żadnych odsetek, a więc korzysta się niejako z zupełnie darmowego kredytu!

Rozbij to na raty!

Inną opcją jest rozłożenie zadłużenia na karcie kredytowej na wygodne raty. W obliczu wysokiej inflacji i sporych comiesięcznych wydatków, takie podejście może być optymalne. Obciążenie nie jest duże, więc pozostałą do dyspozycji część budżetu można spokojnie wykorzystać na opłaty i codzienne zakupy.

Raty to elastyczność, ale także pewność, ponieważ ich wysokość jest stała i niezależna od wysokości stóp procentowych ani innych zmian i wydarzeń na rynku finansowym. Decydując się na spłatę ratalną wiesz, ile będziesz płacić miesięcznie. To w pełni przejrzyste i bezpieczne rozwiązanie.

W sklepie i przez internet

Karta kredytowa to narzędzie uniwersalne. Możesz się nią posłużyć zarówno w księgarni „za rogiem” jak i w internetowym sklepie komputerowym. Co więcej - z kartą łatwiej skorzystasz z promocji. Nie musisz czekać na wpływ wynagrodzenia i ryzykować, że specjalna oferta przestanie być aktualna. Możesz z niej skorzystać tu i teraz, w momencie, gdy ją zobaczysz. A po wypłacie przyjdzie czas na spłatę karty.

Karta kredytowa w Santander Consumer Banku daje więc elastyczność i możliwość rozłożenia większych wydatków na dłuży okres. Każdy rodzic powinien mieć w portfelu takie narzędzie. Dzięki niemu nie będzie się martwił wydatkami w czasie wakacji, tylko kupi wszystko po powrocie z wyjazdu i spłaci wtedy, kiedy będzie mu wygodnie.

Bo w czasie wakacji powinniśmy myśleć przede wszystkim o wygodzie.

 

Wybierz kartę dla siebie Karta kredytowa