Na wycieczkę jedziemy nowym autem!

Na wycieczkę jedziemy nowym autem!

Za oknami coraz lepsza pogoda, więc to dobry moment, by pomyśleć o podróżach. Bezpiecznych i w miarę bliskich, jak na czas pandemii przystało. Najlepszym środkiem transportu będzie w tej sytuacji własny samochód. Zwłaszcza, że dostępnych jest wiele elastycznych form kredytu samochodowego.

Nasze przyzwyczajenia ostatnio szybko się zmieniają. Czujemy potrzebę kontaktu z przyrodą, chcemy się często wyrywać za miasto i z nieufnością podchodzimy do zatłoczonych środków transportu publicznego. Wiele osób nagle zdało sobie sprawę, że to odpowiedni moment na zakup samochodu. Inni myślą o wymianie pojazdu na nowszy model, który będzie bardziej niezawodny i wygodniejszy.

Nic dziwnego. Chcemy móc korzystać z bezpiecznego, niezależnego środka transportu, którym wyskoczymy na jeden dzień nad jezioro lub pojedziemy na rodzinne wakacje.

Problem: finansowanie zakupu

Plany i potrzeby często rozbijają się o finanse. Zakup auta kojarzy się ze sporym wydatkiem. Zdarza się, że mamy odłożoną pewną kwotę na ten cel, ale w obecnej sytuacji wolimy nie pozbywać się wszystkich oszczędności. Dlatego korzystnym rozwiązaniem jest kredyt samochodowy.

Rozwiązanie: raty roczne

W Santander Consumer Banku – banku od kredytów, nabywca nowego auta wybiera model spłaty kredytu samochodowego spośród wielu dostępnych harmonogramów. Poza standardowymi ratami miesięcznymi, klienci mogą rozłożyć spłatę nawet na 5 lat, np. w kredycie 5 x 20 – 5 rat w wysokości 20% wartości samochodu płatne raz w roku przez kolejne pięć lat. Jeżeli ktoś woli krótsze okresy kredytowe to mamy jeszcze do wyboru harmonogramy 50/50, 3x33, 4x25. W każdym z nich rata płacona jest raz w roku przez kolejne lata wynikające z umowy kredytowej.

Jest to więc rozwiązanie korzystne dla osób, które posiadają gotówkę, ale nie chcą jednorazowo wydawać zbyt dużej sumy - resztę wolą przeznaczyć na oszczędności lub inwestycje.

Rozwiązanie: kredyt z ratą balonową

Dla osób, które są zainteresowane niskimi ratami, idealny będzie kredyt z ostatnią ratą balonową. W takim modelu co miesiąc spłaca się naprawdę niskie raty, ponieważ właśnie w ostatniej racie zawarta jest spora część kredytu. Dzięki temu można spokojnie odłożyć środki na spłatę tej ostatniej. Jeśli nie będzie to możliwe, spłatę raty balonowej rozłożymy na miesięczne raty dzięki kolejnemu kredytowi samochodowemu.

Efekt: nowe auto i wygodne podróżowanie!

Santander Consumer Bank – bank od kredytów oferuje więc rozwiązania dla każdego. Klienci z pewnym zapasem gotówki postawią na raty roczne. Kredyt z ratą balonową wybiorą natomiast ci, którym zależy na niskich miesięcznych zobowiązaniach.

Ważne jest to, że wszyscy – niezależnie od modelu spłaty kredytu - będą mogli sobie pozwolić na nowe auto, dzięki któremu zwiedzą bliższą i dalszą okolicę. Bezpiecznie, wygodnie i niezależnie od rozkładów jazdy!