By mały remont nie stał się wielkim wyzwaniem

By mały remont nie stał się wielkim wyzwaniem

Po ponad roku spędzonym w domach Polacy biorą się za remonty. Najczęściej ich celem jest  uzyskanie miejsca do pracy zdalnej i odpowiedniej przestrzeni do wypoczynku. Zmieniamy więc funkcje poszczególnych pomieszczeń i odświeżamy te fragmenty, które najlepsze czasy mają już dawno za sobą. Powinniśmy jednak przygotować się na to, że w czasie remontu wydatki mogą nagle wzrosnąć...

Gdy remonty się komplikują

Badania wskazują, że niemal 40% rodaków planuje przeprowadzić w tym roku remont. To oznacza, że fachowcy będą rozchwytywani, a materiały budowlane i elementy wyposażenia będą błyskawicznie znikać ze sklepów. Należy się spodziewać, że przy zwiększonym popycie ich ceny wzrosną. Remonty mogą się też przedłużać, a ich koszty zmieniać z tygodnia na tydzień. W takiej sytuacji warto być elastycznym i przygotowanym na niespodzianki.

Gdy koszty nagle rosną

Żaden budżet na remont nie jest z gumy. Owszem, można założyć margines na nieuwzględnione w wycenie części czy prace, ale z góry wiadomo, że nie będzie on duży. Tak naprawdę jest to zabezpieczenie w nieprzewidzianych sytuacjach, np. gdy trzeba wymienić rurę, która w momencie szacowania kosztów znajdowała się pod kaflami.

Co zrobić, jeśli ekipa stwierdzi, że odda łazienkę 2 tygodnie później, a za pracę weźmie 20% więcej? Albo w sytuacji, gdy upatrzone przez nas części i sprzęty zostaną wykupione i trzeba będzie skorzystać z droższych odpowiedników?    

Gdy potrzebne jest szybkie finansowanie

W takich momentach sprawdza się szybki kredyt gotówkowy, który można wziąć w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. Pieniądze trafią na konto nawet w 15 minut (liczone od momentu uzyskania i potwierdzenia wymaganych danych: o tożsamości, wysokości i źródle dochodów wnioskodawcy, niezbędnych do wydania decyzji kredytowej). A cały proces sfinalizujemy bez wypełniania niekończących się formularzy. W sporządzeniu wniosku pomoże doradca, więc oszczędzimy czas i energię. Możemy zawnioskować o kwotę już od 500 zł, więc pokryjemy nawet stosunkowo nieduże, ale pilne i konieczne wydatki remontowe.

Gdy mały (w zamierzeniu) remont nieoczekiwanie staje się wyzwaniem, warto mieć pod ręką sprawdzone narzędzie finansowe. W takich przypadkach tylko sprawna interwencja może sprawić, że ekipa wykonawcza nie przeniesie się do innej pracy, a my nie zostaniemy z placem budowy w mieszkaniu. 

Gdy nie chcemy opóźnień

Remont to przedsięwzięcie jak każde inne – trzeba się do niego dobrze przygotować. Także w zakresie planu B, który w tym przypadku warto oprzeć na kredycie gotówkowym. Dzięki niemu szybko uzyskamy wygodną i funkcjonalną przestrzeń do życia. Być może będzie to gabinet do spokojnej pracy lub nauki, albo salon z prawdziwego zdarzenia. Jedno jest pewne – jeśli faktyczny koszt remontu przekroczy założony budżet, zawsze można sięgnąć do wygodnego źródła finansowania w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. I odświeżyć mieszkanie bez irytujących opóźnień!