ILO – czyli innowacyjny sposób finansowania zakupów w erze cyfrowej

ILO – czyli innowacyjny sposób finansowania zakupów w erze cyfrowej

Pandemia wymusiła wiele zmian w naszym życiu, także w zakresie zakupów. Coraz częściej kupujemy w internecie. To nie tylko bezpieczne, ale i wygodne – możemy iść do wirtualnego sklepu o dowolnej godzinie, dowolnego dnia. To także szybkość kupowania. W ślad za nią pojawia się coraz więcej rozwiązań, które mają podobne podejście do finansowania wydatków.

Jako bank znamy naszych klientów, ich preferencje i oczekiwania. Dlatego stale rozwijamy naszą ofertę finansowania. W ramach tego udostępniliśmy Internetowy Odnawialny Limit Kredytowy. To koniec każdorazowego wnioskowania o kredyt online na pojedynczy zakup. Całkowicie cyfrowy proces wnioskowania o limit pozwala korzystać z niego wielokrotnie.

Internetowy Odnawialny Limit Kredytowy (ILO) to rozwiązanie, które jest skierowane do klientów, chcących zapłacić za zakupy online w ratach. Wystarczy jeden e-wniosek. Przyznajemy kwotę limitu, uzależnioną od zdolności kredytowej. Limit odnawia się automatycznie po spłacie każdej raty. Do klienta należy decyzja, czy wykorzysta całą kwotę w czasie jednych zakupów czy też będzie korzystał z limitu wielokrotnie – Internetowi klienci oczekują elastyczności, wygody i szybkich procesów w czasie zakupów online – także w zakresie finansowania. W Santander Consumer Banku obserwujemy branżę e-commerce i zauważamy popyt na innowacyjne metody płatności. Klient może zawrzeć umowę w dowolnym momencie. Może to zrobić z dowolnego miejsca. Co równie ważne, już po uzyskaniu limitu sam proces płatności za zakupy jest szybki i prosty. No i najważniejsze – po uzyskaniu limitu można z niego korzystać wielokrotnie – mówi Renata Wrzaskowska, Ekspert ds. Projektów Marketingowych z Santander Consumer Banku.  

Raz podpisana umowa, skutkuje w przyszłości możliwością płatności za wrzucone do e-koszyka towary posiadanym limitem, w ramach którego możemy skorzystać z kredytu bez odsetek nawet do 54 dni (odroczona płatność) lub większe zakupy rozłożyć w prosty sposób na dogodne raty. Co ważne, każda spłata powoduje odnowienie limitu, co z kolei skutkuje ponowną zdolnością płacenia limitem. W Santander Consumer Banku z takiego rozwiązania można korzystać robiąc zakupy w sklepach Grupy Morele.net lub za pośrednictwem platformy Przelewy24.

Internetowy Odnawialny Limit Kredytowy to jeden z elementów strategii rozwoju Santander Consumer Banku w obszarze e-commerce.

Więcej o naszych cyfrowych produktach kredytowych przeczytasz tutaj.

Tagi:
kredyt