Kupno pierwszego auta: krok po kroku

Kup pierwszy samochód ze wsparciem Santander Consumer Banku

Jeżeli masz za sobą pozytywnie zdany egzamin na prawo jazdy, możesz w końcu rozejrzeć się za pierwszym, wymarzonym samochodem. Zwłaszcza dla młodych kierowców jest to szczególne wydarzenie, dlatego przed inwestycją należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Zapraszamy na krótki przewodnik po zakupie pierwszego samochodu: krok po kroku.

Pamiętaj o kwestiach formalno-prawnych samochodu

Chęć kupna pierwszego samochodu raczej nie prowadzi początkujących kierowców do salonu samochodowego. Pierwszym krokiem w takiej sytuacji jest rozeznanie wśród znajomych, sprawdzenie ogłoszeń motoryzacyjnych w okolicy lub wizyta w komisie. Należy więc zebrać dokładne informacje na temat oferowanego samochodu przed podjęciem decyzji o jego zakupie. Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie jest istotne, ale równie ważne są kwestie formalno-prawne pojazdu, takie jak: prawo sprzedawcy do oferowanego samochodu, okazanie karty pojazdu, dowodu rejestracyjnego z wpisem o aktualnym przeglądzie technicznym, książki serwisowej oraz numeru VIN. Wszystkie te zagadnienia najlepiej sprawdzić w towarzystwie znajomego kierowcy lub mechanika, który ma doświadczenie w kupowaniu używanych pojazdów.  

Nie podejmuj decyzji bez jazdy próbnej

Kluczowym czynnikiem, wpływającym na decyzje o zakupie jest jazda próbna, która pozwala na rzetelną ocenę. Kupno pierwszego auta to często pierwsza duża inwestycja w życiu młodego kierowcy, dlatego warto przejechać nim kilkanaście kilometrów po różnych lokalizacjach, aby sprawdzić komfort (lub jego brak) jazdy. Model, który znakomicie prezentuje się z zewnątrz, ma odpowiedni przebieg i dobry stan techniczny, może okazać się zupełnym rozczarowaniem w trakcie prowadzenia. Aby mieć porównanie i zweryfikować dane parametry, warto wykorzystać jazdę próbną do przetestowania dwóch różnych modeli tej samej marki i wybrać samochód bardziej komfortowy w prowadzeniu.

Oblicz koszty związane z utrzymaniem samochodu

Należy pamiętać, że kwota zakupu  to dopiero pierwszy koszt początkującego kierowcy. Warto wiedzieć, ile będzie w przyszłości kosztowało utrzymanie samochodu – rodzaj i koszt paliwa, części wymiennych oraz ubezpieczenia – i być na takie wydatki przygotowanym. Oszacowanie budżetu na zakup i utrzymanie pierwszego auta pozwoli podjąć decyzję, czy na zakup pojazdu potrzebne będzie np. dodatkowe wsparcie w formie finansowania z banku.

Skorzystaj z finansowania samochodu

Z pomocą kierowcom, którzy planują zakup samochodu swojego pierwszego auta, przychodzi Santander Consumer Bank, oferujący przyjazny kredyt samochodowy. Jego wyróżnikiem jest akceptacja różnych źródeł dochodu (w tym z zagranicy), możliwość łączenia 

dochodów wielu osób (również niespokrewnionych) i finansowanie zakupu pojazdu od osoby fizycznej, komisu czy dealera, a także sprowadzanego z zagranicy. Okres kredytowania wynosi nawet do 96 miesięcy, a raty, po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej, zostaną dostosowane do możliwości klienta – równe, malejące lub realizowane z wykorzystaniem niestandardowego harmonogramu spłat z tzw. ratami balonowymi.

Przed podjęciem decyzji kredytowej zostanie zbadana Twoja zdolność. Co istotne, konsultant udzieli Ci pomocy i wsparcia w całym procesie związanym z zakupem Twojego pierwszego samochodu i to bez konieczności wychodzenia z domu – wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu 71 773 29 06 lub uzupełnisz formularz, a to konsultant Santander Consumer Banku, który pomoże przyjaźnie przejść przez proces zakupu i finansowania, oddzwoni do Ciebie.

Polecane artykuły
Kredyt na motor czy motocykl w Santander Consumer Banku

Motocykl - więcej niż sposób na zatłoczone ulice

26 marca 2019 Bank Możliwości
Polski rynek motocykli powoli się nasyca. Po zmianie przepisów zezwalających na kierowanie...
Czytaj więcej
Wyprzedaż rocznika i auto z kredytem samochodowym

Nowe auto i raty, jakie chcesz

04 grudnia 2018 Bank Możliwości
Wyprzedaże rocznika  w salonach samochodowych zbliżają się wielkimi krokami! Dla dealerów to...
Czytaj więcej
Kredyt samochodowy: Twoja droga do nowego auta

Wolna droga do wymarzonego auta

10 kwietnia 2018 Bank Możliwości
Droga do zakupu auta może wydawać się długa, ale na szczęście jest Santander Consumer Bank, który...
Czytaj więcej