Jak sprytnie kupić rower, hulajnogę czy deskorolkę?

Mój Rower - ubezpieczenie w Santander Consumer Banku - banku od kredytów

W ostatnich latach rowery i hulajnogi podbijają Polskę. Są wygodne, ekologiczne i oszczędzają czas, bo nie dotyczą ich korki oraz problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego. Obok zalet pojawiają się też jednak potencjalne zagrożenia – kradzieże, wypadki i awarie. Aby być na nie odpowiednio przygotowanym, podczas zakupu takiego jednośladu należy go ubezpieczyć. Pomoże w tym Santander Consumer Bank

 

Dla wielu osób rower lub hulajnoga nie są jedynie narzędziami służącymi rekreacji, ale pełnoprawnym środkiem transportu. Rozwój infrastruktury rowerowej sprawia, że można na nich realizować codzienne dojazdy do pracy, a także poruszać się po mieście w innych celach. To uniwersalne urządzenia, które jednak są narażone na uszkodzenia i kradzieże. Podobnie jak samochody. Dlatego trzeba je traktować w taki sam sposób i ubezpieczyć na wszelki wypadek.

Rozwiązania dla właścicieli rowerów

Nie każdy wie, że rower można ubezpieczyć. Przez lata tego typu oferty były niemal niedostępne. Jednak wraz ze zmianami stylu życia Polaków i wraz z rosnącą liczbą bicykli, ubezpieczyciele zaczęli udostępniać taką możliwość. Czego można oczekiwać? Ubezpieczenie „Mój Rower” dostępne podczas zakupu roweru – nie tylko na popularne raty, również za gotówkę – u partnerów handlowych, czyli w sklepach stacjonarnych i internetowych, współpracujących z Santander Consumer Bankiem – bankiem od kredytów. Ubezpieczenie zapewnia zwrot kosztów naprawy w razie wypadku oraz odszkodowanie za ukradziony rower. Ponadto, w ramach usług assistance, właściciel jednośladu może liczyć na transport pojazdu po awarii lub wypadku.

Mój rower to rozwiązanie stworzone z myślą o kupujących fabrycznie nowe rowery (tradycyjne lub elektryczne) o wartości od 500 do 20 000 zł, a suma ubezpieczenia równa jest kwocie zakupu. Jeśli rower będzie kosztował więcej niż 1000 zł, jego nowy właściciel do ubezpieczenia otrzyma darmowe „OC Dwa Kółka”, które zapewni wypłatę odszkodowania za ewentualne szkody na osobie i rzeczowe w wyniku użytkowania roweru i assistance medyczny po nieszczęśliwym wypadku (NW).

Hulajnogi i inne elektryki

Z bardzo podobnego ubezpieczenia można skorzystać przy zakupie hulajnogi (tradycyjnej i elektrycznej), elektrycznej deskorolki samopoziomującej lub Segwaya. Ubezpieczenie „Moja Hulajnoga” ma zbliżony zakres do ubezpieczenia „Mój Rower”, różni się jedynie wartością sprzętu jaki można ubezpieczyć – od 300 do 10 000 zł. Tak modne ostatnio urządzenia z pewnością potrzebują ochrony, bo zarówno przepisy jak i infrastruktura nie nadążają za rozwojem technologii. Wciąż do końca nie wiadomo, jak się poruszać na hulajnodze po mieście i w jaki sposób ją zabezpieczyć po zaparkowaniu.

Jedno jest jednak jasne – także „w drodze” warto być ubezpieczonym. I dotyczy to każdego pojazdu – samochodu, roweru i elektrycznej hulajnogi. Na szczęście na rynku pojawiły się już przemyślane rozwiązania, które to umożliwiają. Dowiedz się więcej na temat ubezpieczeń Mój Rower i Moja Hulajnoga.

Polecane artykuły
Yamaha, KTM czy Suzuki z Santander Consumer Bankiem

Czas na markowy motocykl!

13 maja 2020 Bank Możliwości
Gdy dokonujemy większego zakupu, chcemy mieć pewność, że wybrany produkt spełni nasze oczekiwania i...
Czytaj więcej
Ubezpieczenie dla każdego

Ubezpieczenie dla każdego

03 stycznia 2020 Bank Możliwości
O przyszłości myślimy raczej optymistycznie. Czekamy na ważne uroczystości, mamy nadzieję na...
Czytaj więcej
Ubezpieczenie Onko Pomoc w Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Onko Pomoc na wszelki wypadek

23 grudnia 2019 Bank Możliwości
Poważna choroba niesie ze sobą poważne problemy, także te finansowe, dlatego warto się ubezpieczyć...
Czytaj więcej