Jak korzystnie oszczędzać online?

Oszczędzanie online w Santander Consumer Banku

Do niedawna w gąszczu poradników tłumaczących, jak kupować online, oszczędzanie online się nie przebijało. Pandemia zmieniła wszystko. Chcemy czuć się bezpiecznie w każdym aspekcie – finansowym, psychologicznym i czysto fizycznym. Oszczędzanie bez wychodzenia z domu jest więc naturalną odpowiedzią na wyzwania współczesności. I są na to dobre sposoby

Niektórzy mówią, że istnieją tylko dwa dobre sposoby na oszczędzanie – mniejsze wydatki i bardziej efektywne pomnażanie tego, co zostaje w portfelu pod koniec miesiąca. To oczywiście prawda, ale wszystko zależy od tego w jak dużym stopniu je wdrożymy i na które konkretnie działania się zdecydujemy.

Wydajemy mniej online

Zaletą e-zakupów jest wygoda, ale ich sporą wadą jest… ta sama wygoda. To tak proste i intuicyjne, że nawet nie czujemy, gdy wydajemy. Wystarczy kilka kliknięć, by ostatnia pensja przeszła błyskawiczną kurację odchudzającą. Dlatego każdy potencjalny wydatek powinien być weryfikowany. Zanim sfinalizujemy transakcję, zadajmy sobie kilka pytań: „Czy na pewno tego potrzebuję?”, „Czy muszę to kupić teraz?”, „Czy na pewno nie chcę poszukać lepszej oferty w innym sklepie?”. Jeśli trzy razy padło „TAK”, kupujemy. Jeśli choć przy jednym pytaniu się zawahaliśmy, lepiej przelać pieniądze na rachunek oszczędnościowy i dać sobie więcej czasu na decyzję.

Odkładamy więcej online

Wspomniany rachunek oszczędnościowy to ciekawa alternatywa np. dla lokat przez internet, dostępna w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. Bez jakichkolwiek opłat za wpłacanie i wypłacanie pieniędzy. Można to robić w dowolnym momencie i miejscu, ponieważ rachunek zakłada się i obsługuje 100% online. To tak naprawdę swoiste konto oszczędnościowe bez ROR. Elastyczne i maksymalnie wygodne. Można na nie błyskawicznie kierować nadwyżki finansowe, a w razie czego przelewać sobie na konto potrzebne kwoty. Co istotne, wypłacanie pieniędzy z rachunku nie oznacza utraty odsetek, więc cały czas oszczędzamy. Te w przeciwieństwie do lokat, nie są naliczane na koniec okresu lokaty, ale co miesiąc.

Wybieramy większe korzyści

Weryfikacja wydatków i ciągłe oszczędzanie na rachunku oszczędnościowym mogą przynieść naprawdę dobre efekty. I będzie to proces bezbolesny, bo przecież wszyscy wiemy, że czasem zdarza nam się kupić coś zbędnego, co tylko zagraca mieszkanie. Oszczędzając online przy pomocy zakupowego rozsądku i rachunku oszczędnościowego, będziemy tego unikać, a dodatkowo zyskamy poduszkę finansową na trudniejsze czasy lub środki na coś absolutnie wyjątkowego, na co warto czekać. 

Polecane artykuły
Jesień z kredytem gotówkowym - raport Polaków portfel własny: czas zmian

Jesienne plany Polaków: kredyt na nieprzewidziane wydatki i remont

21 września 2020 Blisko Ciebie
Ta jesień wielu z nas upłynie na remontach. Wiecej niż co piąty Polak (21,8 proc.) odświeży bądź...
Czytaj więcej
Karta kredytowa Visa TurboKARTA pomoże zarabiać

Zarabiamy przy okazji… wydawania kartą kredytową

01 września 2020 Bank Możliwości
Późnym latem i wczesną jesienią nie brakuje okazji do relaksu i podróży. Temperatury sprzyjają...
Czytaj więcej
Kredyt samochodowy pomoże z wyborem bezpiecznego samochodu

Samochodem bezpiecznie do celu

01 września 2020 Bank Możliwości
Po okresie przymusowej izolacji znowu zaczynamy być coraz bardziej mobilni. Wybieramy auto, bo...
Czytaj więcej